Ne hagyd ki ezt az izgalmas retró e-sport versenyt, ahol megmutathatod, hogy mennyire ügyes vagy a Tetris és a Wizard of Wor világában! Gyere és éld át velünk az e-sport izgalmát a retro játékokban!
Köszönjük a folyamatos támogatást és az adományokat!
A Linux Mint 21.2-re való felkészülés során néhány további vizuális változtatást hajtottak végre a fejlesztők.
Eszköztippek
Már egy ideje tervezi a Linux Mint csapat, hogy újratervezik az eszköztippeket. Ennek fő oka az volt, hogy nem voltak egységesek az eszköztippek és szedett-vedett volt a kinézet. Másképp néztek ki attól függően, hogy honnan jöttek (GTK2, GTK3, Cinnamon). Ezek néha szürke szegélyt is tartalmaztak, ami nem nézett ki tisztán a sárga színű háttér körülölelve. Körülnézve más operációs rendszereken, Linux témákon és mindezeken amit az interneten fellelhető, azt találták, hogy szinte senki sem használja már a hagyományos sárga színt.
Az Insert Coin Egyesület szeretettel meghív téged a REC, azaz a Retro E-sport Competition 2023-as versenynaptárának második versenynapjára! Ezen az eseményen a Tetris (SNES) Battle Tetris és a Wizard of Wor (C64) Showdown versenyszámokban mérheted össze tudásodat más játékosokkal. Az egész versenyt Hetényi Zoltán (SID) és Molnár Péter (EmPé) személyes kommentárjai kísérik majd, így biztosítva az izgalmas és szórakoztató hangulatot.
Szeretettel meghívunk téged a REC, azaz a Retro E-sport Competition 2023-as versenynaptárának első versenynapjára! Ezen az eseményen a Tetris (SNES) Battle Tetris és a Wizard of Wor (C64) Showdown versenyszámokban mérheted össze tudásodat más játékosokkal. Az egész versenyt Hetényi Zoltán (SID) és Molnár Péter (EmPé) személyes kommentárjai kísérik majd, így biztosítva az izgalmas és szórakoztató hangulatot.
Ahogy a múlt hónapban említettük, a Linux Mint 21.1 kiadását követően a decemberi adományok minden eddiginél magasabbak voltak. Köszönjük mindazoknak, akik támogatják a projektünket. A 721 adományozó egyetlen hónap alatt elképesztő. Nagyon hálásak vagyunk és nagyon büszkék vagyunk, hogy ilyen nagyszerű közösségünk van. A nyáron megjelenő Linux Mint 21.2 kódneve „Victoria” lesz.
Mint látjátok, ez egy igazán mozgalmas év volt a Linux Mint Magyar Közösség számára. Sikeresen lekövettük az új verziók megjelenését, rengeteg dologról született írás idén. Nyitottunk a nem csak Linux Mint felhasználók, hanem más Linux-ot használók irányába. A jövő év még egy picit aktívabb lesz, hiszen az új honlapnak is el kell készülnie. Mint eddig is, most is nagyon várjuk az általatok beküldött, hosszabb-rövidebb cikkeket, híreket, érdekességeket, a Linux Mint, a Linux, a játékok, a számítástechnika, retró, vagy bármilyen informatikai iparági témában, továbbá az számítástechnika történelmi témában is. Gyertek csevegni, küldjetek be tartalmakat, fontoljátok meg a közreműködést a honlapon, támogassátok rendszeresen a honlap működését, és bővítsük együtt a felhasználói kézikönyv.
Köszönjük mindannyiuknak a támogatást és az adományokat.
A Linux Mint 21.2 fejlesztési ciklusa néhány nappal ezelőtt lezárult. A legtöbb projektben a verziókat megjelölték (tag), felépítették (build) és hozzáadták a közelgő kiadás tárolóihoz.
Az Xfce frissült a 4.18-as verzióra.
A CJS-t újraalapozták (rebase) a GJS 1.74 / Mozjs 102 verzióra.
Az XDG Desktop Portal támogatást kapott az összes támogatott asztali környezet (Cinnamon, MATE és Xfce). Többek között ez biztosítja a globális sötét mód beállítását is.
A Linux Mint csapat a februári blogbejegyzésében bejelentette a Linux Mint 21.2 előkészületeit, melyek magukban foglalják olyan fejlesztéseket, mint például a Nemo 5.8 képességét, hogy egyszerre több előnézeti képet generáljon, az XDG asztali portálok használatát a nem natív alkalmazásokkal való jobb kompatibilitás érdekében, valamint a Warpinator biztonságának megerősítését, amely egy eszköz a könnyű fájlmegosztáshoz helyi hálózatokon keresztül. A SUSE biztonsági csapata átvizsgálta a Warpinator kódját, és biztonsági aggályokat azonosítottak, amelyek vezettek a frissítésekhez, hogy megakadályozzák a rosszindulatú távoli másolatokat, és bevezették a csoportkódokat, hogy korlátozzák a kommunikációt a megbízható eszközök között.