Pár funkció hiányzik nekem a Cinnamon felületen, az egyik az I3wm-ben megszokott funkció, amivel megadhatom, hogy egy ablak, program pontosan hol jelenjen meg nyitáskor. Kisebb keresgélés után pár megoldást találtam. Nem túl kényelmes, hiszen nem grafikus felületű, de a konfigurációk szerkesztését nekem megéri a cél érdekében. Plusz ezek független programok, bármelyik xorg-ot használó környezetben működni fognak.
Egérfókusz követés Cinnamon alatt. Ezt a témát dolgozzuk most fel. Mi is az egér fókusz követés? A legtöbb asztali felületben valami szinten megtalálható funkció szabályozza, hogy az egér mozgatását követi a fókusz, vagy nem. Ha követi, akkor az az ablak lesz aktív automatikusan, ami fölé mozdul az egér. Ha nem követő módban van, akkor rá kell arra az ablakra kattintani, amiben munkát akarunk végezni.
A Fedora Project hivatalosan elérhetővé tette a Fedora Linux 42 béta verzióját nyilvános tesztelésre, így a felhasználók már most kipróbálhatják az új funkciókat, és jelenthetik az esetleges hibákat. Főbb újdonságok: Linux 6.14 és GNOME 48
Az LMDE (Linux Mint Debian Edition) a Linux Mint Debian-alapú változata, amely a fejlesztők tartalékmegoldásaként szolgál, ha az Ubuntu körüli váratlan fejlemények problémát okoznának. A „Faye” kiadás most új lendületet kapott a Cinnamon 6.4 megérkezésével, amely a Linux Mint 22.1 „Xia” kiadás újdonságait hozza el.
A Linux Mint legújabb, 22.1-es verziója, amely „Xia” néven jelent meg, számos fejlesztést és új funkciót hozott magával. Az új kiadás tovább erősíti a disztribúció helyét a Linux asztali környezetek élvonalában, köszönhetően a modernizált megjelenésnek, a fejlett technikai háttérnek és a felhasználói élmény javításának. Az alábbiakban részletesen bemutatjuk a kiadásra történő frissítés menetét a 22-es verzióról. Pár perc alatt megvan.
Nemrég jelent meg a Cinnamon 6.4 verziója, pár érdekes újítással. Ha ezt már most szeretnéd használni, akkor vagy olyan Linux disztribúciót kell használni, ami nagyon gyorsan frissül (pld. Arch linux) vagy az alábbi leírást követed.
A Fedora Project bemutatta a Fedora Linux 41 legújabb verzióját, amely modernizált csomagkezeléssel, a GNOME 47 felhasználói felülettel, valamint számos más fejlesztéssel és újítással bővült. Ez az új kiadás a fejlett biztonsági és teljesítménynövelő szolgáltatások mellett különböző platformokat és eszközöket támogat, beleértve az alacsonyabb teljesítményű ARM alapú eszközöket is.
A Linux Mint tárhelyszerverei jelentős frissítést kaptak, mostantól 10 Gbps sebességgel képesek csomagokat kiszolgálni, ami tízszer gyorsabb a korábbi sebességnél. Ez lehetővé teszi, hogy nagyobb frissítések, például a Firefox vagy a Chromium frissítései alatt ne alakuljanak ki szűk keresztmetszetek.