Az Ubuntu 22.10, kódnevén „Kinetic Kudu” (mozgékony kudu, ami egy antilopféle), megérkezett. Ez a kiadás folytatja az Ubuntu büszke hagyományát, miszerint a legújabb és legjobb nyílt forráskódú technológiákat integrálja egy kiváló minőségű, könnyen használható Linux-disztribúcióba. A csapat keményen dolgozott ebben a ciklusban, a közösséggel és partnereinkkel együttműködve, hogy új funkciókat vezessenek be és kijavítsák a hibákat.
Az Ubuntu Desktop 22.10 felhasználói profitálhatnak a GNOME 43 finomításaiból, beleértve a GTK4 témakezelést a jobb teljesítmény és konzisztencia érdekében. A gyorsbeállításokban mostantól gyorsabb hozzáférést biztosítanak az olyan gyakran használt beállításokhoz, mint a wifi, a bluetooth, a éjszakai üzemmód és az energiaellátás beállításai.
Ha nem tudja elindítani vagy telepíteni a Linux Mint 20.3 „Una” verziót, mert a hardvere túl friss, és nem érzékeli megfelelően, próbálja ki az a Linux Mint 20.3 „Edge" ISO-lemezképet.
A Linux Mint a szokásos ISO-lemezképek mellett mostanság egy „Edge" ISO-lemezképet is biztosít a legújabb kiadásokhoz. Ez a lemezkép újabb összetevőket (például: kernel) tartalmaz, hogy képes legyen elindulni és futni a legmodernebb gépeken, a legújabb hardverekhez, chipkészletekhez és eszközökhöz szükséges illesztőprogramokkal.
Az EDGE kiadás megegyezik az eredetivel, azzal a különbséggel, hogy újabb összetevőket tartalmaz, amely jobban támogatja az újabb hardverszeközöket. Az újabb kernel verziója: 5.13. Ez újabb, mint az alapértelmezetten támogatott 5.4-es verzió.
Az Edge ISO-kép nem biztos, hogy olyan stabil, mint a többi ISO-lemezkép, és nem támogat annyi tulajdonosi (zárt) fejlesztésű illesztőprogramot. Csak akkor használja, ha nem tudja rendszerét elindítani vagy telepíteni a többi ISO-lemezképpel, és a Kiadási megjegyzések-ben leírt utasítások sem nyújtanak megoldást.
A most megjelent stabil kiadás teljesen lefordított magyar nyelvű felületet kínál. Ez a kiadás tartalmazza a nemrég megjelent Cinnamon asztali környezet 5.2-s verzióját.
A Linux Mint 20.3 ezen a héten lesz elérhető, stabil kiadásként és frissítésként is. Az ISO-lemezképek jelenleg minőségi tesztelésen mennek keresztül. Külön bejelentéseket teszünk a frissítésről és a kiadásról, amint elérhetővé válnak.
Szeretnénk köszönetet mondani mindazoknak, akik tesztelték a BÉTA-verziót, és segítettek a hibák azonosításában. Visszajelzéseknek köszönhetően 85 bejelentést dolgoztunk fel, és számos használhatósági problémát tudtunk javítani.
Megjelent a Ventoy 1.0.90 verziója, amely egy nyílt forráskódú és platformok közötti is működő megoldás az USB-n történő ISO-lemezképekkel történő rendszerindításhoz. Lehetővé teszi, hogy több lemezképet tartozó indító pendrive-ot hozzon létre ISO, WIM, IMG, VHD(x) és EFI fájlokkal, számos operációs rendszertípust és platformot támogatva, beleértve Linux, Unix, ChromeOS, VMware, Windows, WinPE operációs rendszereket.
Megjelent a Ventoy 1.0.87 verziója, amely egy nyílt forráskódú és platformok közötti is működő megoldás az USB-n történő ISO-lemezképekkel történő rendszerindításhoz. Lehetővé teszi, hogy több lemezképet tartozó indító pendrive-ot hozzon létre ISO, WIM, IMG, VHD(x) és EFI fájlokkal, számos operációs rendszertípust és platformot támogatva, beleértve Linux, Unix, ChromeOS, VMware, Windows, WinPE operációs rendszereket.
A Debian projekt örömmel jelenti be stabil disztribúciójának Debian 11 („Bullseye”) hatodik frissítését. Ez a frissítő kiadás 69 biztonsági hibajavításokat, valamint 78 probléma kiküszöbölését hozza el. A kiadás elsősorban a biztonsági problémák javításait tartalmazza, valamint néhány komolyabb problémára vonatkozó kiigazítást. A biztonsági tanácsok már külön is megjelentek, és ahol elérhetőek, hivatkozunk rájuk.
A hamarosan megjelenő Linux Mint 21.1 "Vera" disztribúció béta verziója már érkezik, a legújabb Cinnamon 5.6 asztali környezettel.
A Linux Mint 21.1 „Vera” a második kiadás a Linux Mint 21 sorozatban, amely az upstream Ubuntu 22.04 LTS (Jammy Jellyfish) operációs rendszerből származik, és a hosszú távon támogatott Linux 5.15 LTS kernel hajtja. Ez a sorozat 2027-ig kap biztonsági frissítéseket.
Az új PeppermintOS frissítés talán legnagyobb újdonsága az újratervezett üdvözlő képernyő és a Peppermint Hub házon belül fejlesztett alkalmazások. A fejlesztők nem nyilatkoztak arról, hogy pontosan mi változott.