Ha nem tudja elindítani vagy telepíteni a Linux Mint 21.2 „Victoria” verziót, mert a hardvere túl friss, és nem érzékeli megfelelően, próbálja ki az a Linux Mint 21.2 „Edge" ISO-lemezképet.
A Linux Mint a szokásos ISO-lemezképek mellett mostanság egy „Edge" ISO-lemezképet is biztosít a legújabb kiadásokhoz. Ez a lemezkép újabb összetevőket (például: kernel) tartalmaz, hogy képes legyen elindulni és futni a legmodernebb gépeken, a legújabb hardverekhez, chipkészletekhez és eszközökhöz szükséges illesztőprogramokkal.
Az EDGE kiadás megegyezik az eredetivel, azzal a különbséggel, hogy újabb összetevőket tartalmaz, amely jobban támogatja az újabb hardver eszközöket. Az újabb kernel verziója: 6.2 (További információk az újdonságokról: Megjelent a Linux kernel 6.2-es verziója). Ez újabb, mint az alapértelmezetten támogatott 5.15-ös verzió.
Az Edge ISO-kép nem biztos, hogy olyan stabil, mint a többi ISO-lemezkép, és nem támogat annyi tulajdonosi (zárt) fejlesztésű illesztőprogramot. Csak akkor használja, ha nem tudja rendszerét elindítani vagy telepíteni a többi ISO-lemezképpel, és a Kiadási megjegyzések-ben leírt utasítások sem nyújtanak megoldást.
A most megjelent stabil kiadás teljesen lefordított magyar nyelvű felületet kínál. Ez a kiadás tartalmazza a nemrég megjelent Cinnamon asztali környezet 5.8-as verzióját.
Júliusban összesen 474 adományt kapott a Linux Mint projekt fejlesztői közössége. Mindig meglepődöm, amikor ezeket a számokat látom. Egyszerre megható és nagyon motiváló elképzelni, hogy ennyi embernek tetszik, amit csinálunk, és segíteni akarnak nekünk. Nagyon nagyra értékelem ezt. Nagyon köszönöm a támogatást és ezeket az adományokat!
Köszönjük adományaikat és támogatásukat. Remélem, tetszett a legújabb Linux Mint 21.2 verzió!
Elkezdődött a munka az LMDE 6-on. Debian-alapú disztribúciónk következő verziójának kódneve „Faye” lesz. A Linux Mint 21.2-ben bevezetett összes funkciót és változtatást tartalmazni fogja. A kiadás várható időpontja még nem ismert. Amint minden elkészül, megragadjuk az alkalmat, hogy további funkciókkal dolgozzunk, és megnézzük, mennyire szeretnénk tovább csökkenteni a Linux Mint és az LMDE közötti funkcionalitásbeli különbséget.
Köszönjük a folyamatos támogatást és az adományokat!
A Linux Mint 21.2-re való felkészülés során néhány további vizuális változtatást hajtottak végre a fejlesztők.
Eszköztippek
Már egy ideje tervezi a Linux Mint csapat, hogy újratervezik az eszköztippeket. Ennek fő oka az volt, hogy nem voltak egységesek az eszköztippek és szedett-vedett volt a kinézet. Másképp néztek ki attól függően, hogy honnan jöttek (GTK2, GTK3, Cinnamon). Ezek néha szürke szegélyt is tartalmaztak, ami nem nézett ki tisztán a sárga színű háttér körülölelve. Körülnézve más operációs rendszereken, Linux témákon és mindezeken amit az interneten fellelhető, azt találták, hogy szinte senki sem használja már a hagyományos sárga színt.
Ahogy a múlt hónapban említettük, a Linux Mint 21.1 kiadását követően a decemberi adományok minden eddiginél magasabbak voltak. Köszönjük mindazoknak, akik támogatják a projektünket. A 721 adományozó egyetlen hónap alatt elképesztő. Nagyon hálásak vagyunk és nagyon büszkék vagyunk, hogy ilyen nagyszerű közösségünk van. A nyáron megjelenő Linux Mint 21.2 kódneve „Victoria” lesz.
A LibreELEC egy kifejezetten a Kodi futtatására tervezett, könnyű operációs rendszer. Az új, 12.0.2-es verzióval jelentős frissítések érkeztek, köztük a Kodi 21.2 integrációja és a Linux 6.6-os kernel támogatása ARM-eszközökön. A frissítés különösen fontos a Raspberry Pi 4/5 tulajdonosok számára, hiszen a 64 bites felhasználói környezetre való áttérés új lehetőségeket és kihívásokat is hoz.
Kis fogyasztás, jó teljesítmény, számtalan támogatott hardver, KODI és bővítmények... Ti gondolkodtatok már médiabox építésén, vagy egy dobozos terméket használtok?
A CoreELEC legújabb, 21.2-es verziója, amely a Kodi médiaközpont szoftverre épül és már szállítja a legújabb Kodi-t. Kis fogyasztás, jó teljesítmény, számtalan támogatott hardver, KODI és bővítmények... Ti gondolkodtatok már médiabox építésén, vagy egy dobozos terméket használtok?
A Kodi csapata kiadta a 21.x „Omega” sorozat legújabb pontkiadását, amely elsősorban hibajavításokat tartalmaz. Az új verzióban a fejlesztők számos problémát orvosoltak, többek között a médiakezelés, videólejátszás, bővítmények és platformspecifikus hibák terén. A változások részletei GitHubon olvashatók, az alábbi cikkben pedig áttekintjük a főbb újdonságokat.
Pár nap elteltével az eddigi a Linux Mint 21.2 „Victoria” Beta lemezképek a tesztelés alatti állapotból „Approved for BETA release”, azaz „BÉTA kiadásra jóváhagyott” állapotba kerültek. Jó bizonyossággal kijelenthető: ezek lesznek a béta verzió tesztelésre szánt lemezképei a Linux Mint Cinnamon, Xfce és MATE asztali környezetek új verzióihoz.
Feltűntek a kiszolgálókon a Linux Mint 21.2 „Victoria” Beta verzióinak kiadásra jelölt változata. Ezek az ISO-képfájlok még nem a béta verziók, de ha a tesztelők nem találnak benne kritikus hibákat, akkor ezek lesznek a béták Cinnamon, Xfce és MATE asztali környezetekhez. Letölthetők innen. Az ISO-lemezképfájlok jelenlegi tesztelési állapota ezen az oldalon tekinthető meg.
Köszönjük mindannyiuknak a támogatást és az adományokat.
A Linux Mint 21.2 fejlesztési ciklusa néhány nappal ezelőtt lezárult. A legtöbb projektben a verziókat megjelölték (tag), felépítették (build) és hozzáadták a közelgő kiadás tárolóihoz.
Az Xfce frissült a 4.18-as verzióra.
A CJS-t újraalapozták (rebase) a GJS 1.74 / Mozjs 102 verzióra.
Az XDG Desktop Portal támogatást kapott az összes támogatott asztali környezet (Cinnamon, MATE és Xfce). Többek között ez biztosítja a globális sötét mód beállítását is.
A Linux Mint csapat a februári blogbejegyzésében bejelentette a Linux Mint 21.2 előkészületeit, melyek magukban foglalják olyan fejlesztéseket, mint például a Nemo 5.8 képességét, hogy egyszerre több előnézeti képet generáljon, az XDG asztali portálok használatát a nem natív alkalmazásokkal való jobb kompatibilitás érdekében, valamint a Warpinator biztonságának megerősítését, amely egy eszköz a könnyű fájlmegosztáshoz helyi hálózatokon keresztül. A SUSE biztonsági csapata átvizsgálta a Warpinator kódját, és biztonsági aggályokat azonosítottak, amelyek vezettek a frissítésekhez, hogy megakadályozzák a rosszindulatú távoli másolatokat, és bevezették a csoportkódokat, hogy korlátozzák a kommunikációt a megbízható eszközök között.