A hamarosan megjelenő LMDE (Linux Mint Debian Edition) 6 operációs rendszer kiadása már elérhető nyilvános béta tesztelésre a 2023 október során megjelenő végleges kiadás előtt.
A Linux Mint fejlesztő csapata büszkén jelenti be a Linux Mint 21.2 kiadását, amely a Victoria nevet kapta. A 21.2-es kiadás is az Ubuntu új – 2022. áprilisban megjelent – 22.04-es hosszan támogatott (LTS) verziójára alapul. A Linux Mint támogatási modelljének megfelelően a VÉGLEGES verzió majd 2027-ig kap frissítési támogatást, így a hibajavítások öt évek keresztül lesznek elérhetők ehhez a rendszerhez. 2024-ig a Linux Mint jövőbeli verziói ugyanazt a csomagalapot fogják használni, mint a Linux Mint 21, így a frissítés különösen egyszerű lesz az emberek számára. A fejlesztőcsapat 2024-ig nem kezd el dolgozni egy új csomagalapon, és teljes mértékben erre az alapra összpontosít.
Nagy munkában van a Linux Mint csapata, hogy kiadja a legújabb verziókat, amelyek a 21.2-es verziószámot kapják és a Victoria nevet viseli. Az utóbbi időben az új kiadások (sajnos már KDE nélkül) már ugyanazon napon jelentek meg az összes asztali környezethez.
Ti mit tippeltek, mikor jelenik meg a Linux Mint 21.2 különféle kiadásai? Melyek azok a funkciók, amiket Viktóriától a legjobban vártok? Az újdonságokról az alábbi havi blogbejegyzésekből tudhattok meg többet:
A Linux Mint fejlesztő csapata büszkén jelenti be a Linux Mint 21.2 BÉTA kiadását, amely a Victoria nevet kapta. A 21.2-es kiadás is az Ubuntu új – 2022. áprilisban megjelent – 22.04-es hosszan támogatott (LTS) verziójára alapul. A Linux Mint támogatási modelljének megfelelően a VÉGLEGES verzió majd 2027-ig kap frissítési támogatást, így a hibajavítások öt évek keresztül lesznek elérhetők ehhez a rendszerhez. 2024-ig a Linux Mint jövőbeli verziói ugyanazt a csomagalapot fogják használni, mint a Linux Mint 21, így a frissítés különösen egyszerű lesz az emberek számára. A fejlesztőcsapat 2024-ig nem kezd el dolgozni egy új csomagalapon, és teljes mértékben erre az alapra összpontosít.
Sok kezdő felhasználónak felmerül a kérdés, hogy melyik Linux terjesztést válassza, vagy éppen melyiket próbálja ki. A Linux rendszerek széles választéka között könnyű elveszni, és nehéz döntést hozni. Azonban most van egy remek megoldás a problémádra: a DistroSea weboldal.
Sziasztok! Az alábbi önkéntes munkákra keresünk vállalkozó kedvű embereket, akik szívesen publikálnának a Linux Mint oldalán, ha lehet, nem csak a Linux Mint-ről:
Hírek és cikkek írása – Ha jól bánsz a szavakkal és szeretsz érdekes témákról írni, akkor jelentkezz „Cikkíróknak“. Beszámolhatsz az újdonságokról, hírekről érdekességekről amelyek a Linux Mint-tel, Linux-szal vagy azon futó programokkal kapcsolatosak. Ha egy érdekes problémát oldottál meg vagy új programot próbáltál ki, azt is megírhatod a linuxmint.hu oldalra.
Cikkajánlók írása –Érdekességek a Linux Mint, a Linux, a számítástechnika világából. Pár soros ajánló, összefoglaló. Minden ajánlóban 2-8 cikk ajánlása, napi vagy heti pár alkalomnyi rendszerességgel.
Napi vagy heti Linux Mint tippek – Ha vannak bevált trükkjeid, vagy mindig találsz olyan érdekességeket, amelyek megkönnyítenék más felhasználók életét, akkor írd meg őket napi vagy heti rendszerességgel.
Új hónap, új kalandok? Ezeket most azoknak ajánljuk, akik nyitottak az új lehetőségekre, és szeretnének kipróbálni az ingyenes és nyílt forráskódú szoftvereket.
Határozottabb és élénkebb színek, jobb éjszakai megjelenés, új hangeffektusok és ikontémák az, ami szemre is azonnal látszik. Még teljesebb Flatpak integráció, jobb NVIDIA illesztőprogram kezelés, automatikus ISO-lemezkép ellenőrző eszköz és felokosított Pendrive formázó, lemezkép-író, illetve Illesztőprogram-kezelő és Warpinator, ami csak a használat közben veteti észre magát. Ismét eltelt egy fél év és a Karácsonyfa alá megérkezett a Linux Mint 21.1-es, Vera nevű verziója is. Töltsétek le, és próbáljátok ki! Továbbra is ingyenesen és magyar nyelven is.
Várjuk véleményedet, segítségedet valamint tapasztalataidat a fórumon és az élő csevegésben is!
A Linux Mint fejlesztő csapata büszkén jelenti be a Linux Mint 21.1 BÉTA kiadását, amely a Vera nevet kapta. A 21.1-es kiadás is az Ubuntu új – 2022. áprilisban megjelent – 22.04-es hosszan támogatott (LTS) verziójára alapul. A Linux Mint támogatási modelljének megfelelően a VÉGLEGES verzió majd 2027-ig kap frissítési támogatást, így a hibajavítások öt évek keresztül lesznek elérhetők ehhez a rendszerhez. 2024-ig a Linux Mint jövőbeli verziói ugyanazt a csomagalapot fogják használni, mint a Linux Mint 21, így a frissítés különösen egyszerű lesz az emberek számára. A fejlesztőcsapat 2024-ig nem kezd el dolgozni egy új csomagalapon, és teljes mértékben erre az alapra összpontosít.
Kiadások előtt elindulnak a találgatások, hogy mikor jelennek meg az új Linux Mint verziók. Az utóbbi időben az új kiadások (sajnos már KDE nélkül) már ugyanazon napon jelentek meg az összes asztali környezethez. Ti mit tippeltek, mikor jelenik meg a Linux Mint 21.1 különféle kiadásai? Melyek azok a funkciók, amiket Verától a legjobban vártok?
A Linux Mint az egyik kedvenc disztribúcióm. A zászlóshajó (avagy alapértelmezett) Cinnamon asztali környezet miatt szeretem annyira. A Cinnamon asztali környezet által kínált felhasználói élmény talán nem észbontó vagy csicsás. De ez az asztali környezet elég okot ad arra, hogy a felhasználók szeressék és könnyen használhassák, és hogy egyszerűen elvégezzék a dolgukat.
Jól haladunk a Linux Mint CInnamon asztali környezet és kiegészítői fordításával. Nagyjából minden összetevő 100%-osan lefordított állapotban van. A kérés az lenne, hogy kérlek ellenőrizzétek a Linux Mint 21.1 fordításait, a fordítási oldalon olvassátok át a fordításokat és tegyetek javaslatokat a javításra.
A Linux Mint 21.1 neve „Vera” lesz. A Vera a magyar nyelvben a Veronika önállósult beceneve, de a szláv nyelvekben önálló név, a jelentése hit, remény. A Veronika a görög (macedón) eredetű Bereniké név latin alakváltozata, jelentése győzelmet hozó. A Bibliához kapcsolódó egyik apokrif irat szerint egy Veronika nevű asszony egy kendőt nyújtott át Jézusnak a keresztúton, és a legenda szerint a kendőn megmaradt Jézus arcmása.
Tervezzük az új honlapot a LinuxMint.hu domain alá, szerintetek milyen legyen az új weboldal? Miben legyen hasonló a mostanihoz, miben legyen más, milyen témák legyenek, és milyen legyen a fórum?
Arra gondoltam, hogy szombaton – már ha munkanap is – és talán dolgozol, talán nem – esetleg tarthatnánk egy közösségi munkanapot. A nap célja a Linux Mint Magyar Közösség projektjeivel kapcsolatos feladatok, az új honlap körüli teendők, vagy bármi ami hasznos lehet a projekt számára.
Célok
Elsődleges cél a megújult https://linuxmint.hu honlap köri teendők megbeszélése, a honlap tervezése, az Új honlap tervek oldalon tárgyalt ötletek megbeszélése, kialakítása, új ötletek beépítése.
A meglévő telepítési és egyéb dokumentációk kiegészítése:
Új alkalmazás kialakítás amivel gyermekvédelmi rendszert lehet építeni a Linux Mint-be és a többi Linux verzióba:
A Linux Mint-ben meglévő Rendszergazda mellett az alap Linux Mint-ben lévő „Szabványos” mellett a „Családi”, „Gyermek” és „Idős” fióktípusokat ismerheti. Ennek megfelelően például a „Gyermek” fióktípus esetén a számítógépen futó helyi DNS-ben letilt egy csomó nem gyerekeknek való tartalmat szolgáltató weboldalt. Erre kellene egy program, itt gondolkodtam el az alapjain: