1980. július 22-én sorsfordító esemény zajlott le a számítástechnika történetében: az IBM floridai (Boca Raton-i) részlegének képviselői találkoztak Bill Gates és Steve Ballmer személyében a fiatal, ám ambiciózus Microsoft cég vezetőivel. A cél: szoftverek, és mindenekelőtt egy operációs rendszer biztosítása az akkor még fejlesztés alatt álló IBM Personal Computer számára.
1969. július 20-án az emberiség történetének egyik legemlékezetesebb eseménye zajlott le: az Apollo–11 küldetés holdkompja, az Eagle (azaz: Sas) sikeresen leszállt a Hold felszínére, a Nyugalom Tengere (Mare Tranquillitatis) nevű síkságon.
1968. július 18-án három zseniális mérnök – Robert Noyce, Gordon Moore és Andy Grove – megalapította az Intel Corporation nevű vállalatot a kaliforniai Santa Clara városában. Bár akkor még kevesen sejtették, ez az esemény elindította azt a mikroelektronikai forradalmat, amely mára a mindennapi életünk alapjává vált.
Jeremy Burge, az Emojipedia alapítója 2014-ben életre hívta a Világ Emoji Napját (World Emoji Day), amelyet azóta minden év július 17-én ünneplünk. A cél egyszerű, mégis szimbolikus: megünnepelni a szöveges kommunikáció vizuális forradalmát, vagyis az emojik által közvetített érzelmi és kifejező elemeket, amelyek mára elengedhetetlenné váltak az üzenetküldésben – legyen szó chates csevegésről, közösségi médiáról vagy akár e-mailekről.
Az Apollo 11 űrhajó 1969. július 16-án startolt a floridai Cape Kennedy (ma Cape Canaveral) űrközpontból, hogy beteljesítse az emberiség egyik legnagyobb álmait: az első emberes holdraszállást.
Az Apollo 11 küldetés jelentősége, hogy ez volt az első olyan űrmisszió, amely embereket vitt a Holdhoz és próbálta meg valós terepen is megvalósítani a holdraszállást.
1983. július 15. – Megjelenik a Nintendo Famicom Japánban: 1983 nyarán a Nintendo bemutatta Japánban a Famicom nevű játékrendszert, amelynek teljes neve a Family Computer („Családi Számítógép”) volt. Ez a konzol forradalmi újítást hozott a videojátékok piacán, és megalapozta Nintendo későbbi sikereit a globális színtéren. A Famicom/NES nemcsak egy játékkonzol volt, hanem egy korszakalkotó mérföldkő, amely megalapozta a modern videojáték-ipart, és amely nélkül a játékvilág egészen másként nézne ki ma.
1990. július 12. – Megjelenik az eredeti Final Fantasy Észak-Amerikában: 1990 nyarán a Nintendo kiadta az eredeti Final Fantasy játékot az Észak-amerikai piacon, amely az NES (Nintendo Entertainment System) konzolon futott. Ez a szerepjáték (RPG) hamar az egyik legsikeresebb és legnépszerűbb műfaji darabbá vált a platformon, és egyben elindította a Final Fantasy sorozatot, amely mára a videojáték-történelem egyik legismertebb és legkedveltebb RPG-franchise-ává nőtte ki magát.
1979. július 11-én a Skylab, az Egyesült Államok első űrállomása, belépett a Föld légkörébe, és nagy része elhamvadt a visszatérés során. A korábbi remények ellenére nem sikerült pályáján tartani az állomást, így az irányított visszazuhanás helyett ellenőrzött deorbitálás nélkül tért vissza – némi feszültséget keltve az egész világon.
1962. július 10-én indult útjára a világ első kísérleti nemzetközi kommunikációs műholdja, a Telstar 1. Ez az apró eszköz forradalmasította a transzatlanti kommunikációt, és megalapozta a mai globális műholdas rendszerek technológiai alapjait. A Telstar 1 a Bell Labs (Bell Laboratories) mérnökeinek fejlesztése volt, és az amerikai NASA bocsátotta Föld körüli pályára.
1981. július 9-én jelent meg az az árkádjáték, amely örökre megváltoztatta a videojátékok világát: a Donkey Kong. Ez a játék nem csupán Nintendo első nagy sikere volt a nyugati piacon, hanem két ikonikus karakter, Donkey Kong és Mario „születésnapját” is jelöli – utóbbi eredetileg még csak „Jumpman” néven szerepelt.
A Control Data Corporation 1957. július 8-án jött létre az Egyesült Államokban, egy olyan időszakban, amikor a számítástechnika még gyerekcipőben járt, és a kereskedelmi célú számítógépek csak éppen kezdtek elterjedni.
Henry Frank Phillips (1889–1958), egy oregoni üzletember, nem maga találta fel a keresztfejes csavar elvét, hanem tökéletesítette és szabadalmaztatta azt, majd 1936. július 7-én több amerikai szabadalmat is kapott a keresztmetszetű (kereszt, csillag) fejű csavarhoz és a hozzá tartozó csavarhúzóhoz.
Phillips célja nem az volt, hogy egy szokásos kéziszerszámot újítson meg, hanem hogy egy gépi szerelésre alkalmas rendszert hozzon létre, amely megkönnyíti a gyors, pontos és biztonságos szerelést.
1996. július 6-án az America Online (AOL) rendezte a számlázási gyakorlatai miatt indított kereseteket – és ezzel megkezdődött a legnagyobb internetes előfizetői ugrás az amerikai történelemben. Az 1990-es években az America Online (AOL) az internetes kapcsolódás szinonimája volt az Egyesült Államokban. A cég azonban nemcsak gyors növekedésével, hanem ellentmondásos számlázási gyakorlataival is felhívta magára a figyelmet.
1995 nyarán az IBM bejelentette, hogy 3,5 milliárd dollárért felvásárolja a Lotus Development Corporationt, amely a világ első széles körben használt táblázatkezelő programját, a Lotus 1-2-3-at fejlesztette ki. Az akvizíció célja egyértelmű volt: az IBM ezzel próbálta felvenni a harcot az egyre népszerűbbé váló Microsoft Excel ellen, és megerősíteni jelenlétét a vállalati szoftverek piacán.
Több mint száz éve, 1923. július 5-én a Kodak piacra dobta a Cine-Kodak Model A kamerát, amelyet úgy terveztek, hogy elérhető alternatívát nyújtson az akkoriban kizárólagos 35 mm-es filmformátummal szemben.