1980. február 13-án alapították meg az Apollo Computer Incorporated vállalatot Chelmsfordban, Massachusetts államban. Az 1980-as években az Apollo a hálózati munkaállomások (network workstations) legnagyobb gyártójává vált, mígnem 1989-ben a Hewlett-Packard felvásárolta a céget 476 millió dollárért.
1971. február 6-án az Apollo–14 küldetés egyik asztronautája, Alan Shepard történelmet írt azzal, hogy végrehajtotta az első golfütést a Hold felszínén. Ehhez egy hatvasvégű ütőt (six-iron) használt, amelyet egy kőzetmintavevő szerszámhoz rögzített. Shepard ezzel a tettével nemcsak a sport és az űrkutatás kapcsolatát erősítette meg, hanem egy könnyed pillanatot is teremtett a tudományos küldetések közepette.
1986. január 28-án, egy hideg téli reggelen az STS-51-L küldetésre induló Challenger űrrepülőgép röviddel a felszállás után szétesett a levegőben, fedélzetén hét űrhajóssal. Bár sokan azt hiszik, hogy az űrsikló felrobbant, valójában a szerkezetét ért aerodinamikai erőhatások szaggatták szét. A tragédia mély nyomot hagyott az űrkutatás történetében, és hosszú évekre visszavetette a NASA emberes űrprogramját.
1967. január 27-én az Apollo–1 legénysége – Gus Grissom, Edward White és Roger Chaffee – tragikus módon életét vesztette egy földi teszt során, amikor az űrkabinban tűz ütött ki a Kennedy Űrközpontban. A baleset mély sebet hagyott az amerikai űrprogramon, de egyben fontos tanulságokkal is szolgált, amelyek hozzájárultak az Apollo-program későbbi sikeréhez. A soha el nem indított küldetés tiszteletére az űrhajót posztumusz Apollo–1 névre keresztelték.
1968. január 22-én elindult az Apollo 5 küldetése, amely történelmi jelentőséggel bírt, mivel ez volt az első alkalom, hogy egy ember nélküli holdmodul eljutott a világűrbe. Ez az indítás fontos mérföldkő volt a NASA Apollo-programjában, és alapvető lépést jelentett a későbbi, emberi legénység által végrehajtott holdra szállások felé.
Frank Borman, James A. Lovell és William Anders 1968 decemberében váltak az első emberekké, akik megkerülték a Holdat. Az Apollo–8 fedélzetén összesen tíz holdkörüli keringést hajtottak végre, és számos olyan eljárást teszteltek, amelyek a későbbi holdmissziók során váltak kulcsfontosságúvá. A küldetés során az űrhajósok több történelmi mérföldkövet is elértek: ők voltak az elsők, akik elhagyták a Föld alacsony pályáját, elsőként láthatták a Földet teljes bolygóként, és az elsők, akik közvetlenül pillanthatták meg a Hold túlsó oldalát.