A nemzetközi Star Wars nap („May the Fourth be with you”) május 4-én van. Ez az ünnepnap azért alakult ki, mert a "May the Fourth" (május 4.) angol kifejezés nagyon hasonlít a Star Wars filmekben gyakran használt „May the Force be with you” („Az Erő legyen veled”) idézetre. Ez az ünnepnap egyébként az egész világon népszerű, és a Star Wars rajongók körében különböző rendezvényekkel, vetítésekkel és egyéb eseményekkel ünneplik a Star Wars univerzumát.
Az Enterprise és az űrkutatás egyik legfontosabb tesztje: 1977. február 18-án a NASA végrehajtotta az első űrrepülőgép-tesztet (Space Shuttle test flight), ám ez a repülés még nem a világűrbe vezetett. Az első űrrepülőgép-orbiter, az Enterprise, egy Boeing 747-es tetejére rögzítve hajtotta végre szűzrepülését „rögzített üzemmódban” (captive mode), vagyis az űrsikló ekkor még nem vált le a hordozórepülőgépről.
A televíziós műsorszórás forradalmi pillanata: 1946. február 18-án történt meg az első sikeres kábeltelevíziós jelátvitel (cable TV transmission), amikor Washington D.C.-ből New Yorkba továbbítottak televíziós jeleket egy AT&T koaxiális kábelen (AT&T coaxial cable) keresztül. Bár sokan úgy gondolják, hogy a kábeltelevízió az 1980-as évek találmánya, a technológia gyökerei már jóval korábbra nyúlnak vissza.
1911. február 18-án a francia pilóta, Henri Pequet végrehajtotta a világ első hivatalos légipostai kézbesítését (airmail delivery) az akkori Brit Indiában. Pequet egy 6,500 levelet tartalmazó küldeményt szállított Allahabadból a körülbelül 10 kilométerre fekvő Naini városába.
Ma már természetes, hogy az időjárás-előrejelzések pontos műholdas adatokon alapulnak, de vajon honnan indult mindez? 1959. február 17-én a Vanguard 2 lett az első időjárási műhold, amelyet azért küldtek az űrbe, hogy a felhőborítottság eloszlását mérje. Ez a kis műhold úttörő szerepet játszott az időjárás-megfigyelés történetében, és ami még lenyűgözőbb: a mai napig Föld körüli pályán kering
Ma már egy hordozható számítógép nem jelent mást, mint egy könnyű, vékony laptopot, amelyet bárhová magunkkal vihetünk. Azonban a korai „hordozható” gépek egészen mások voltak. 1984. február 16-án az IBM bemutatta első hordozható személyi számítógépét (IBM Portable Personal Computer), amely ugyan új korszakot nyitott, de a mai laptopokhoz képest inkább egy bőrönd méretű eszköz volt. Nézzük meg, mit tudott ez az úttörő számítógép!
Ma már természetes, hogy e-mailt küldünk vagy internetes fórumokon beszélgetünk, de a digitális közösségek világa nem az internettel kezdődött. 1978-ban egy csapat lelkes informatikus létrehozta az első számítógépes bulletin board rendszert (BBS – Bulletin Board System), amely a későbbi online kommunikáció egyik előfutára lett. Nézzük meg, hogyan indult el ez az úttörő technológia!
A 911-es segélyhívó szám ma már az Egyesült Államok egyik legismertebb és legfontosabb telefonszáma, amely életeket ment minden nap. De vajon hol és mikor kezdődött a használata? Nézzük meg a történelmi pillanatot, amikor először lépett működésbe!
2005. február 14-én egy weboldal indult útjára, amely alapjaiban változtatta meg az internet használatát. A YouTube nemcsak a videómegosztás forradalmát hozta el, hanem új értelmet adott a „you” és a „tube” szavaknak is.
1989. február 14-én elindították az első Block-II GPS műholdat, amely egy új korszak kezdetét jelentette a globális helymeghatározás történetében. Ezek a műholdak alkották meg azt a rendszert, amely napjaink GPS-technológiájának alapját képezi.
1924. február 14-én a Computing-Tabulating-Recording Company (CTR) hivatalosan felvette az International Business Machines (IBM) nevet. Bár az új név nem hangzott különösebben izgalmasnak, az IBM hamarosan a világ egyik legnagyobb és legbefolyásosabb technológiai vállalatává vált.A cég eredetileg 1911-ben alakult meg több kisebb vállalat összeolvadásából, amelyek lyukkártyás adatfeldolgozó gépeket, mérlegeket és egyéb üzleti eszközöket gyártottak.
1946. február 14-én a Pennsylvaniai Egyetemen bemutatták az ENIAC-ot (Electronic Numerical Integrator and Computer), amelyet az első teljesen elektronikus, programozható számítógépnek tartanak. Kicsivel korábban, 1946. január 1-én készült el. Tervezői, John Mauchly és J. Presper Eckert, egy olyan eszközt hoztak létre, amely mérföldkővé vált a számítástechnika történetében. Ez az esemény új korszakot nyitott a technológia és az informatika fejlődésében.
1980. február 13-án alapították meg az Apollo Computer Incorporated vállalatot Chelmsfordban, Massachusetts államban. Az 1980-as években az Apollo a hálózati munkaállomások (network workstations) legnagyobb gyártójává vált, mígnem 1989-ben a Hewlett-Packard felvásárolta a céget 476 millió dollárért.
2009. február 13-án egy különleges számítástechnikai mérföldkőhöz érkeztünk: az Unix-idő elérte az 1 234 567 890 másodpercet pontosan 23:31:30 (UTC) időpontban.