Jurij Gagarin, a 27 éves szovjet űrhajós, az első emberként kerül az űrbe, amikor 1961. április 12-én a Vostok 1 nevű szovjet űrhajón körberepüli a Földet. Gagarin összesen egy órát és negyvennyolc percet töltött az űrben, mielőtt visszatért a Föld légkörébe. Az ő űrrepülése volt az egyetlen, amelyet elvégezett, mivel a későbbi terveit sosem valósíthatták meg. Jurij Gagarin 1968.
1943. április 10-én a Pennsylvaniai Egyetem kutatói belekezdtek egy forradalmi eszköz megépítésébe, amely alapjaiban változtatta meg a számítástechnikáról alkotott elképzeléseinket. Az ENIAC (Electronic Numerical Integrator and Computer) névre keresztelt gép lett a világ első teljesen elektronikus, általános célú számítógépe — és ezzel elindult a modern számítástechnika kora.
1959. április 9-én a NASA történelmi jelentőségű bejelentést tett: kiválasztották az Egyesült Államok első hét űrhajósát, akik a Mercury-program keretében az ország első emberes űrrepüléseire készültek. Ők voltak az úgynevezett Mercury-hetek (Mercury Seven), akik a világűrbe vezető út első hősei lettek, és nevükkel örökre beírták magukat az űrkutatás történetébe.
1957. április 11-én történt meg a repüléstörténet egyik mérföldköve: a Ryan X-13 Vertijet végrehajtotta első sikeres függőleges felszállását és leszállását. Ez volt az első olyan jet-hajtású repülőgép, amely képes volt VTOL (Vertical Take-Off and Landing) repülésre, ami azt jelentette, hogy képes volt emelkedni és landolni anélkül, hogy kifutópályára lett volna szüksége. Bár a projekt sikert aratott, végül két év után törölték.
1983. április 8-án az Apple történetének egyik legmeghatározóbb, de egyben legellentmondásosabb fordulópontjához érkezett, amikor John Sculley, a PepsiCo akkori elnöke elfogadta Steve Jobs meghívását, és az Apple új elnöke és vezérigazgatója (CEO) lett. Egy döntés, amely nemcsak az Apple sorsát, hanem közvetve az egész számítástechnikai ipar jövőjét is befolyásolta.
1959. április 8-án egy tudományos megbeszélésen, a Pennsylvaniai Egyetemen megszületett egy ötlet, amely örökre megváltoztatta az üzleti világ és az informatika kapcsolatát. Ez volt a COBOL programozási nyelv születésének pillanata, amelynek célja egy egységes, üzleti felhasználásra szánt programozási nyelv megalkotása volt. A COBOL ma is több százmilliárd sornyi élő kóddal működteti a világ gazdasági és közigazgatási rendszereit.
1969. április 7-e történelmi jelentőségű nap az informatika világában: ekkor született meg az első RFC-dokumentum (Request for Comments), amely megalapozta a modern internetes kommunikáció szabályrendszerét. Az RFC-k története a technológiai együttműködés egyik legszebb példája, amely a kezdetektől a mai napig meghatározza, hogyan fejlődik és működik az internet.
1964. április 7-én az IBM bemutatta a System/360-at, amely nem csupán egy új számítógépcsalád volt, hanem egy teljesen új korszak kezdete az informatika világában. A mainframe (nagygépes) architektúra forradalmasította az iparágat, megszüntetve a hardverek és szoftverek közötti inkompatibilitást, és lefektette a modern számítástechnika alapjait. A System/360 sikere nemcsak az IBM történetének, hanem az egész üzleti világ digitális fejlődésének egyik mérföldkövévé vált.
A World Backup Day, magyarul a Nemzetközi Mentési Nap, egy olyan esemény, amelyet évente március 31-én tartanak. A nap célja, hogy felhívja a figyelmet a fontosságra, hogy biztonsági mentéseket készítsünk az értékes adatokról, fájlokról, képekről és dokumentumokról. Miket használtok mentések készítésére? Ti mikor mentettetek utoljára? Ééés, mikor ellenőriztétek vissza?
1976. március 26-án rendezték meg az első éves World Altair Computer Convention-t Albuquerque-ben, Új-Mexikóban. Az Altair 8800-at tartják a világ első népszerű „mikroszámítógépének”, amely egyben az első népszerű személyi számítógép is volt. Az MITS, amelynek központja Albuquerque-ben volt, alkotta meg az Altair-t, és ez a konferencia a világ első jelentős mikroszámítógép- vagy személyi számítógép-konferenciájaként is ismert. Több mint 700 résztvevő érkezett 46 amerikai államból és 7 különböző országból.
1979. március 25-én megérkezett a Space Shuttle Columbia a NASA Kennedy Űrközpontjába (KSC), ami jelentős mérföldkő volt az Űrsikló Program történetében. Miután a Columbia-t a Rockwell International gyártotta Kaliforniában, Palmdale-ben, a szállítást követően több szakaszban indult el a floridai űrközpontba.
1896. március 24-én a szentpétervári egyetemen Alekszandr Szergejevics Popov orosz fizikus sikeresen továbbította Morse-kódban a „Heinrich Hertz” szavakat vezeték nélküli távíró segítségével két épület között. Ez az esemény jelentős mérföldkövet jelentett a rádiótechnológia fejlődésében, és egyes források szerint ez lehetett az első rögzített vezeték nélküli hangátvitel a történelemben. Bár vita tárgyát képezi, hogy ki tekinthető a rádió feltalálójának – Popov vagy Guglielmo Marconi –, Popov ezen demonstrációja kiemelkedő jelentőségű.
2001. március 23-án a Mir űrállomás végleg elhagyta a Föld körüli pályát, és megsemmisült a légkörbe lépve. A több mint másfél évtizeden át szolgáló orosz űrállomás törmelékei a Csendes-óceánba zuhantak, egy előre kijelölt területen Chile és Új-Zéland között. A térséget a kormányok előzetesen kiürítették, így a Mir darabjai nem jelentettek veszélyt sem hajókra, sem repülőgépekre.
1857. március 23-án helyezték üzembe az első kereskedelmi „biztonsági felvonót” New Yorkban, a Haughwout Áruházban. A találmányt Elisha Graves Otis fejlesztette ki és telepítette, aki egy olyan fékezőmechanizmust alkotott meg, amely megakadályozta, hogy a felvonó lezuhanjon kötélhiba esetén.
1993. március 22-én az Intel piacra dobta az első Pentium processzorokat, amelyek 60 és 66 MHz-es sebességgel debütáltak. Ez a technológiai előrelépés jelentős ugrást jelentett az előző generációs Intel 80486 processzorokhoz képest, hiszen a Pentium már 3,1 millió tranzisztort tartalmazott és akár 4 GB címezhető memóriát támogatott – ami a korábbi modellekhez képest hatalmas fejlődést jelentett. A Pentium bevezetése nemcsak technológiai, hanem marketing szempontból is újdonságot hozott.