#linux

A Microsoft a Wine projektnek adja a Mono-t

Az elmúlt napokban meglepetésként érte a szabad szoftver közösséget, a Microsoft azon döntése, hogy a Wine projektnek adja a Mono projektet ami a Wine környezet fejlesztésének egyik összetevője.

Már öt éve annak, hogy az utolsó nagy Mono projekt frissítés kijött, mint egy nyílt forráskódú .NET keretrendszer Most a Microsoft elhatározta hogy a WineHQ projekt felügyelje a Mono projektet, mivel a Wine már eleve használja a Mono-t és így értelmezhető a Microsoft figyelme a nyílt forráskódú .NET és hasonló törekvések iránt.

Linux Mint 22 indítható USB adathordozó készítése mentési lehetőséggel

Linux Mint indítható USB adathordozó
Linux Mint USB

Ha van egy jó minőségű USB adathordozód, akkor rakhatsz rá indítható Linux Mint-et mentési lehetőséggel. Egy ilyen élő (live) USB adathordozó jól jön ha szükség van a rendszer telepítésére, vagy nincs a gépben merevlemez.

Tehát vettem egy 16 GB-os USB adathordozót.

FIGYELEM! Az adathordozón levő "16 GB" leírást 16 GiB (gibibájtnak) kell értelmezni. 16 GiB az 14,9 GB. Ez látható lesz az alábbi képen.

JAVÍTÁS: FIGYELEM! Az adathordozón levő "16 GB" leírást 14,9 GiB (gibibájtnak) kell értelmezni. 16 GB az 14,9 GiB.

Metaadatok törlése Linux alatt

Metaadatok törlése Linux alatt. Nem egy nagy érdeklődésre vágyó téma ez, hiszen a legtöbb ember alapvetően hasznosnak tartja, és nem törli a metaadatokat egy fájlból. Így egy gyors áttekintés pár mondatban: mi is az a metaadat? A metaadatok olyan információcsomagok, amiket sok program, vagy hardver helyez el az általa készített fájlba. Ez lehet egy szöveges dokumentumban a készítő neve, cégének a neve stb. amit telepítéskor megadtak, de lehet egy videó, kép vagy hanganyagban a geolokáció, hol készül és mikor.

IG képe

Automatikus bejelentkezés távoli gépre ssh-val

Megoldás 1:
Az automatikus belépéshez szükséges telepíteni az sshpass csomagot:

sudo apt install sshpass

Lépjünk a saját könyvtárunkba, ha nem ott lennénk. Ha ez megvan, készítsünk egy scriptet, amit majd futtatunk a bejelentkezéshez:

nano ssh_belepes

A tartalma ez legyen:

#!/bin/bash

Feliratkozás RSS - #linux csatornájára