6.2

kami911 képe

A HDR mód támogatása Nvidia eszközökön és egyéb fejlesztések a rendszeralkalmazásokban

A KDE Project kiadta a KDE Plasma 6.2 asztali környezet negyedik karbantartási frissítését, amely számos fejlesztést és hibajavítást tartalmaz. Az új verzió különösen a HDR mód támogatásával tűnik ki, amely az Nvidia 565.57.1 (béta) grafikus meghajtót és a Linux 6.11 kernelt használók számára érhető el.

kami911 képe

KDE Plasma 6.2.3: HDR támogatás és további fejlesztések

Megérkezett a KDE Plasma 6.2.3, amely jobb HDR támogatást és számos hibajavítást tartalmaz. Ez a frissítés tovább javítja a felhasználói élményt a képernyőfelvételek és az audioeszközök kezelésében, valamint növeli a stabilitást több kulcsfontosságú funkció esetében.

kami911 képe

Frissített etikus hackelési eszközök

A Parrot Security bejelentette a Parrot OS 6.2 kiadását, amely új eszközt hoz a Docker konténerek indítására, valamint számos frissítést az etikus hackeléshez és penetrációs teszteléshez használt eszközökben.

kami911 képe

Kipróbálható a KDE Plasma 6.2 Beta

A KDE Projekt elérhetővé tette a KDE Plasma 6.2 asztali környezet béta verzióját, amely számos új funkcióval és javítással érkezik. A végleges kiadás októberben várható, de már most kipróbálhatjuk a legújabb fejlesztéseket.

kami911 képe

Megjelent a Vivaldi 6.2

Az asztali Vivaldi lehetővé teszi a „Böngésző ablakok a portálon” funkciót: a Vivaldi több ablak kezelésének alapvető módosítása, amely az ablakok gyorsabb megnyitását és a memóriahasználat csökkentését eredményezi. A Vivaldi egy ingyenes webböngésző, amelyet a Vivaldi Technologies fejlesztett ki. A Vivaldi böngésző a régi – még Pesto – Opera böngésző funkcióit és szolgáltatásait, valamint a minimalista felhasználói felületét próbálja visszahozni, modernebb a Blink böngészőmotort használó böngésző képében. A böngésző maga zárt forráskódú, ingyenesen használható.

kami911 képe

Köszönjük neked Linux kernel 6.2

A Linux Kernel 6.2 elérte az életciklus végét, a felhasználóknak sürgősen frissíteniük kell majd a Linux Kernel 6.3-ra. A 2023. február 19-én megjelent Linux kernel 6.2 egy újabb rövid életű kernel-sorozat, amely három hónapig volt a porondon.

kami911 képe

Megljelent a WordPress 6.2 „Dolphy”

A WordPress 6.2 „Dolphy” a 2023-as év első jelentős WordPress kiadása, amely több mint 900 fejlesztést és javítást tartalmaz. A névadó Eric Allan Dolphy Jr., a jazz fúvós hangszerek nagymestere, aki újító szerepet játszott a basszus klarinét, a fuvola és az altszaxofon használatában is. Dolphy az improvizáció és a közös munka határait feszegette, és olyan zenei nagyságokkal dolgozott együtt, mint Charles Mingus és John Coltrane.

kami911 képe

Hogyan frissíthet a 6.2-es Linux kernelre?

Megjelent a Linux kernel 6.2 verziója ennek kapcsán érdemes megfontolni a legújabb kernelre való váltást.

Tudnia kell, hogy ha az alábbi újdonságok nem fontosak és most minden jól működik a gépén, akkor nem érdemes frissítenie.

kami911 képe

Megjelent a Linux kernel 6.2-es verziója

Megjelent a Linux kernel 6.2-es verziója. Az új Linux kernel verzió, a 6.2 számos újdonsággal és fejlesztéssel érkezik, amelyek közül kiemelkednek a következők. Az első kiemelt újdonság a Retbleed CPU sebezhetőség gyorsabb kezelésére szolgáló új megoldás bevezetése. A Retbleed sebezhetőség korábban már javítható volt, azonban a korábban használt megoldások hatással voltak a teljesítményre. A kernel új verziója megbízhatósági és teljesítménynövelő fejlesztéseket hoz a Btrfs RAID5/6 implementációhoz, valamint javítja a btrfs send, lseek és FIEMAP ioctl műveletek teljesítményét is. A harmadik újítás a blokkeszközök írásaival kapcsolatos finomhangolás lehetőségeit bővíti. A negyedik kiemelt újdonság a TCP Protective Load Balancing (PLB) támogatásának bevezetése.

kami911 képe

Itt az új GNU nano, immáron a 6.2-es verzióval

Mostantól elérhető a GNU nano 6.2-es, a nyílt forráskódú parancssoros szövegszerkesztő. Ez a 6.x sorozat harmadik stabil kiadása a hatékony CLI-szerkesztőnek, amely szinte minden GNU/Linux disztribúciónak alapból része.

Miután az első öt nagy kiadás 20 év alatt jelent meg, a 6.0-ás verzió mindössze másfél évig készült. A GNU nano minden Unix-szerű operációs rendszer alatt telepíthető.

A GNU nano 6.2-es verziója az alábbi új funkciókat és fejlesztést vezet be:

Feliratkozás RSS - 6.2 csatornájára