A Linux Kernel 5.19 elérte az életciklus végét, a felhasználóknak sürgősen frissíteniük kell majd a Linux Kernel 6.0-ra. A 2022. július végén megjelent Linux kernel 5.19 egy újabb rövid életű kernel-sorozat.
A Linux kernel 4.19, amely a Linux 4.x kernel sorozat utolsó tagja, hivatalosan is elérte az élettartama végét. Több mint hat évnyi aktív fejlesztés és karbantartás után a felhasználók számára elengedhetetlen, hogy áttérjenek egy újabb, támogatással bíró LTS (Long-Term Support) kernel verzióra a biztonságos működés érdekében. Ezzel egyidőben a Linux 6.11 kernel sorozat támogatása is hivatalosan véget ért, ezért elengedhetetlen, hogy a felhasználók minél előbb áttérjenek a legújabb Linux Kernel 6.12 LTS verzióra, amely hosszú távú támogatást és biztonsági frissítéseket kínál.
Ebben a cikkben összefoglaljuk a változásokat és a frissítés fontosságát.
A Linux Kernel 6.10 elérte az életciklusa végét, ezért a felhasználóknak sürgősen frissíteniük kell a Linux Kernel 6.11-re. Ebben a cikkben összefoglaljuk a változásokat és a frissítés fontosságát.
A Linux Kernel 6.9 elérte az életciklusa végét, ezért a felhasználóknak sürgősen frissíteniük kell a Linux Kernel 6.10-re. Ebben a cikkben összefoglaljuk a változásokat és a frissítés fontosságát.
Nemrég olvashattunk róla, hogy harmadára rövidülhet a hosszan támogatott Linux kernelek élettartama. Így a Linux kernel LTS-időszakát a korábbi hatéves időszakról két évre csökkentik a fejlesztők. Jelenleg hat LTS Linux kernel van, a 4.14, 4.19, 5.4, 5.10, 5.15 és 6.1 amit karban kell tartaniuk a karbantartóknak. A jövőben, a 4.14 után, amikor a soron következő kettő kilép az LTS státuszból, nem fogják őket más kernelverziókkal helyettesíteni.
A hosszan támogatott Linux kernel (angolul: Long-Term Support kernel, röviden LTS kernel) a GNU + Linux és az Android operációs rendszer kernel (a rendszermag, ami a szoftver és a hardver közötti interfészt biztosítja), amely hosszabb időn keresztül kap frissítéseket és támogatást a fejlesztőktől és a közösségtől. A hosszan támogatott kernel fontos szerepet játszik a szerverek, beágyazott rendszerek és olyan eszközök esetében, amelyek stabil működést igényelnek hosszú távon.
A Linux Kernel 6.3 elérte az életciklus végét, a felhasználóknak sürgősen frissíteniük kell majd a Linux Kernel 6.4-re. A 2023. április 23-án megjelent Linux kernel 6.3 egy újabb rövid életű kernel-sorozat.
A Linux Kernel 6.2 elérte az életciklus végét, a felhasználóknak sürgősen frissíteniük kell majd a Linux Kernel 6.3-ra. A 2023. február 19-én megjelent Linux kernel 6.2 egy újabb rövid életű kernel-sorozat, amely három hónapig volt a porondon.
A Linux Kernel 6.0 elérte az életciklus végét, a felhasználóknak sürgősen frissíteniük kell majd a Linux Kernel 6.1-re. A 2022. október másodikán megjelent Linux kernel 6.0 egy újabb rövid életű kernel-sorozat.
A Linux Kernel 4.9 elérte az életciklus végét, a felhasználóknak sürgősen frissíteniük kell például a Linux Kernel 6.0-ra, vagy 6.1-re. A 2016. december 11-én megjelent Linux kernel 4.9 egy hosszú életű kernel-sorozat (LTS - Long Term Support). A Linux 4.9-es kernel hosszú távú támogatási (LTS) státusza miatt a Linux-alapú operációs rendszerrel működő hardvereket gyártó nagyvállalatok nagy valószínűséggel tömeggyártású eszközökön használták. Jó kérdés, hogy hogyan frissítik majd a hardvergyártók ezeket az eszközöket.