Linux Kernel

kami911 képe

Frissítsen most: az Ubuntu Linux Kernel frissítés 17 sebezhetőséget kezel

A Canonical új Linux kernel biztonsági frissítéseket tett közzé az összes támogatott Ubuntu kiadáshoz, amelyek több, különböző biztonsági kutatók által a közelmúltban felfedezett biztonsági rést orvosolnak. Három héttel az előző biztonsági frissítések után, amelyek 17 sebezhetőséget orvosoltak, az új Linux kernel biztonsági javítások elérhetőek:

kami911 képe

Frissítsen most: az Ubuntu Linux Kernel frissítés 10 sebezhetőséget kezel

A Canonical új Linux kernel biztonsági frissítéseket tett közzé az összes támogatott Ubuntu kiadáshoz, amelyek 10, különböző biztonsági kutatók által a közelmúltban felfedezett biztonsági rést orvosolnak.

Három héttel az előző biztonsági frissítések után, amelyek 16 sebezhetőséget orvosoltak, az új Linux kernel biztonsági javítások elérhetőek:

kami911 képe

Köszönjük neked Linux kernel 5.19!

A Linux Kernel 5.19 elérte az életciklus végét, a felhasználóknak sürgősen frissíteniük kell majd a Linux Kernel 6.0-ra. A 2022. július végén megjelent Linux kernel 5.19 egy újabb rövid életű kernel-sorozat.

kami911 képe

Frissítsen most: az Ubuntu Linux Kernel frissítés 16 sebezhetőséget kezel

A Canonical új Linux kernel biztonsági frissítéseket tett közzé az összes támogatott Ubuntu kiadáshoz, amelyek több, különböző biztonsági kutatók által a közelmúltban felfedezett biztonsági rést orvosolnak.

Három héttel az előző biztonsági frissítések után, amelyek 16 sebezhetőséget orvosoltak, az új Linux kernel biztonsági javítások elérhetőek:

kami911 képe

Frissítsen most: az Ubuntu Linux Kernel frissítés 35 sebezhetőséget kezel

A Canonical új Linux kernel biztonsági frissítéseket tett közzé az összes támogatott Ubuntu kiadáshoz, amelyek több, különböző biztonsági kutatók által a közelmúltban felfedezett biztonsági rést orvosolnak.

Két héttel az előző biztonsági frissítések után, amelyek összesen 3 kisebb horderejű sebezhetőséget orvosoltak, az új Linux kernel biztonsági javítások elérhetőek:

  • az Ubuntu 22.04 LTS (Jammy Jellyfish)
  • az Ubuntu 21.10 (Impish Indri),
  • az Ubuntu 20. 04 LTS (Focal Fossa), így a Linux Mint 20.x sorozathoz is,
  • az Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver), így a Linux Mint 19.x sorozathoz is,
  • illetve az ESM fázisban lévő kernelekhez az Ubuntu 16.04 ESM (Xenial Xerus), és
  • az Ubuntu 14.04 ESM (Trusty Tahr) kiadásokhoz.

Több mint 30 biztonsági rést javítottak ki ebben a hatalmas Ubuntu kernel frissítésben. Az összes Ubuntu kiadásban közös a CVE-2022-1966, egy Aaron Adams által felfedezett use-after-free sebezhetőség a netfilter alrendszerben, amely lehetővé teszi egy helyi támadó számára, hogy szolgáltatásmegtagadást (rendszerösszeomlás) okozzon vagy tetszőleges kódot futtasson, valamint a CVE-2022-21499, egy kernelhiba, amely lehetővé teszi, hogy a kiváltságos támadók megkerüljék az UEFI Secure Boot korlátozásait, valamint a CVE-2022-28390, egy kettős szabad sebezhetőség, amelyet az EMS CAN/USB interfész implementációjában fedeztek fel, és amely lehetővé teszi, hogy a helyi támadó szolgáltatásmegtagadást (memória kimerülése) okozzon.

kami911 képe

Megjelent a Steam Deck!

A Valve hivatalosan is bemutatta Steam Deck nevű játék kézikonzol eszközét, amely egy Arch Linux-alapú disztribúcióval és a KDE Plasma asztali környezettel működik.

Foglalás

A hivatalos megjelenés napja azt jelenti, hogy a Valve megkezdi az e-mailek kiküldését azoknak az emberek első csoportjának, akik előfoglalták a Steam Deck eszközt. Azok, akik az elsők között lefoglalták a készüléket, akkor az email kézhezvételétől számítva 72 órán belül kell a Steam-en keresztül lebonyolítani a vásárlást.

Ha még nem foglalt le magának Steam Deck-et, mostantól a hivatalos weboldalon keresztül lehet ezt megtenni. Az ár 399 USD-től, azaz 419 eurótól vagy 349 fonttól indul - ami mostani árfolyamon 154 ezer forint, és 2022 második negyedévében fogja megkapni a mostani rendelést. Közben a Valve azon dolgozik, hogy a Steam Deck hivatalos dokkolóját is kiküldje a vásárlóknak.

Alig várjuk, hogy a hivatalos Dock for Steam Deck-et is eljuttassuk az ügyfelek kezébe. Ez nem fog olyan korán megtörténni, mint szerettük volna, de izgatottan várjuk, hogy hamarosan többet beszélhessünk róla, és azt tervezzük, hogy késő tavasszal elérhetővé tesszük őket

- mondja a Valve.

Mivel a Steam Deck lényegében egy kézi konzol formátumban kivitelezett laptop, ezért szerintem különösen érdekes lesz a vele bemutatott dokkoló is, amellyel félig-meddig asztali gépként használható a Steam Deck akár csak egy laptop esetében és természetesen egy ilyen eszközzel kivezethető egy külső kijelzőre az eszköz.

kami911 képe

A Steam Deck eszközök támogatása kerül a Linux kernelbe

A portál olvasóinak jelentős része már bizonyára hallott a Steam Deckről, a Valve által fejlesztett a február végén érkező kézi konzolról.

Míg az már ismert, hogy a Steam Deck a Valve saját, Arch Linuxon alapuló SteamOS 3-mal fog érkezni. De mi a helyzet a szabványosabb Linux disztribúciók futtatásával? Ez a Linux Kernel egy jövőbeli verziójában ez majd könnyebbé válik.

kami911 képe

Frissítsen most: az Ubuntu Linux Kernel frissítés 6 sebezhetőséget kezel

A Canonical új Linux kernel biztonsági frissítéseket tett közzé az összes támogatott Ubuntu kiadáshoz, amelyek több, különböző biztonsági kutatók által a közelmúltban felfedezett biztonsági rést orvosolnak.

Három héttel az előző biztonsági frissítések után, amelyek 13 sebezhetőséget orvosoltak, az új Linux kernel biztonsági javítások elérhetőek:

kami911 képe

A Linux kernel 0.0.1

1991. szeptember 17-én jelent meg a Linux kernel 0.0.1-es verziója. Az első Linux kernel kiadás mindösszesen 10,239 sor forráskódból állt. Napjainkra már több mint egymillió kódhozzájárulást (commit) fogadtak be be a Linux kernelbe. Noha az első Linux kiadás forráskódját 100 százalékban Linus Torvalds írta, napjainkban 1 százaléknál kevesebb kód származik az eredeti Linus Torvalds által készítettekből. A Linux 1.0 verziója 1994 márciusában jelent meg és 176 250 kódsort tartalmazott a forráskódja. A Linux kernel eddig 20 000 ember munkáját dicséri és 2020.

kami911 képe

Az Ubuntu végre a legújabb Linux kernelre vált

Az Ubuntu 24.10 „Oracle Oriole” lesz az első kiadás, amely a legújabb Linux kernellel érkezik, megreformálva a Canonical eddigi konzervatív megközelítését. Ez a változás jelentős előrelépést hoz a felhasználók számára a legfrissebb hardverek és funkciók támogatása terén.

kami911 képe

10-én megjelent a Linux kernel 6.8-as verziója

Március 10-én megjelent a Linux kernel 6.8-as verziója. A Linux kernel 6.8 újdonságai között számos processzor-, grafikus gyorsító- és fájlrendszerekkel kapcsolatos frissítés található. A Linux 6.8 kiemelt elemei között szerepel a régóta várt Intel Xe DRM illesztőprogram kísérleti elérhetőségét. Emellett végre bekerül az in-kernel IAA gyorsítótár illesztőprogramja, továbbá biztosítja az AMD WBRF támogatást is.

kami911 képe

A Linux 6.9 új verziójából kihagyhatják a régi NTFS fájlrendszermeghajtót

Két évvel ezelőtt olvasztották be a Linux 5.15-tel a Paragon Software által fejlesztett „NTFS3” meghajtót, amely működőképes olvasás-írás támogatást és más fejlesztéseket biztosított a Microsoft NTFS fájlrendszer-meghajtó támogatásához. Ez a meghajtó jelentős fejlődést jelentett az eredeti, csak olvasható NTFS meghajtóhoz képest, amelyet a fő vonalú kernel tartalmazott, és gyorsabb volt, mint az NTFS-3G FUSE fájlrendszer-meghajtó használata.

A Linux Kernel 6.5 elérte az élettartam végét

A Linux Kernel 6.5 elérte az élettartam végét, itt az ideje frissíteni a Linux Kernel 6.6 LTS-re.
A Linux kernel karbantartói arra kérik a felhasználókat és a disztribúciókat, hogy frissítsenek Linux kernel 6.6 LTS-re vagy más LTS sorozatra.
Mindössze tizenhárom karbantartási frissítés után a Linux 6.5-ös kernelsorozat immár EOL-ként (End of Life) van jelölve a kernel.org webhelyen, ami azt jelenti, hogy a továbbiakban nem lesz támogatott hiba- és biztonsági javításokkal.

Oldalak

Feliratkozás RSS - Linux Kernel csatornájára