Körülbelül egy hónappal az első tesztüzenet sikeres továbbítása után létrejött az első állandó kapcsolat az ARPANet hálózatán belül. A kapcsolatot a UCLA (Kaliforniai Egyetem, Los Angeles) és a Stanford Kutatóintézet között hozták létre. Az ARPANet, amely a modern internet alapját képezte, ezzel a mérföldkővel tette meg az első lépést egy globális kommunikációs hálózat felé. Az 1969. november 21-én létesített kapcsolat mára az internet első valódi kapcsolatának tekinthető.
1969 októberében zajlott az első adatátvitel az ARPANET-en, amely a modern internet elődjének számít. Az első próbálkozás kudarcba fulladt, így az internet történetének első üzenete mindössze két betű volt: „LO”.
Az ARPANET, amely a modern internet alapját képezte, 1980. október 27-én váratlan meghibásodást szenvedett el, amely mintegy négy órára megbénította a hálózatot. Ez az esemény rávilágított a számítógépes hálózatok akkori sérülékenységeire és a megbízható adatátvitel fenntartásának technikai kihívásaira.
Megjelent a NetworkManager 1.50 verziója, ami a népszerű, a legtöbb mai GNU/Linux disztribúcióba beépített hálózati kapcsolatkezelő segédprogram legújabb stabil verziója.
2009 augusztusában az Apple hivatalosan is elbúcsúzott az AppleTalk hálózati rendszerétől, amely több mint két évtizeden át szolgálta a Mac számítógépek és perifériák közötti kapcsolatot. A Snow Leopard megjelenésével egy korszak zárult le az Apple történetében.
Megjelent a NetworkManager 1.46 verziója, ami a népszerű, a legtöbb mai GNU/Linux disztribúcióba beépített hálózati kapcsolatkezelő segédprogram legújabb stabil verziója.
A PingPath egy gyszerű GTK4 hálózati diagnosztikai eszköz, amely ping alapú hálózati diagnosztikai eszköz. A hálózati diagnosztika akkor hasznos, ha internetkapcsolati probléma merül fel. Itt van egy vadonatúj grafikus eszköz a Linux felhasználóknak. Ez a PingPath, egy ingyenes nyílt forráskódú eszköz, amely többnyire C nyelven íródott, és a GTK4 eszközkészletet használja felhasználói felületéhez.
Sziasztok! Január 2-án rövid ideig fennakadást tapasztalhattatok a mobilszolgáltatások elérhetőségével kapcsolatban. A kimaradást áramszünet okozta az egyik szerverközpontban, amely ideiglenesen befolyásolta a szolgáltatások elérhetőségét. Munkatársaink javították is a gondot, így a mobilszolgáltatások ismételten zavartalanul működnek!
Megjelent a System Monitoring Center egy-egy új verziója, a 2.26.0-s és a 1.43.12-es verzió is. Ez a program egy nyílt forráskódú és ingyenes alkalmazás, amellyel nyomon követheti Linux asztali gépének teljesítményét és használatát. Ez a verzió már magyar nyelven is használható. De úgy tűnik egyelőre új verzió ettől a fejlesztőtől, ebből a programból nem lesz, mert a Github oldalán ez szerepel: This repository has been archived by the owner on Nov 5, 2023. It is now read-only. Egyelőre a forkok környékén sem látok mozgolódást.
Megjelent a NetworkManager 1.44 verziója, ami a népszerű, a legtöbb mai GNU/Linux disztribúcióba beépített hálózati kapcsolatkezelő segédprogram legújabb stabil verziója. A NetworkManager 1.44 több mint hat hónappal és közel 800 kódbeküldéssel a NetworkManager 1.42 után jelent meg, és néhány változást tartalmaz. Az új Network Manager verzióban az ifcfg-rh plugin elavulttá vált, csak hibajavítások lesznek hozzáadva. Az nmtui-ben most már lehetséges a Wi-Fi és WWAN rádió kikapcsolása.
A System Monitoring Center két új verziója, a 2.13.0-s és az 1.23.2-es verziók megjelentek, amelyek újdonságokat tartalmaznak a rendszer figyelésére. Ez egy nyílt forráskódú és ingyenes alkalmazás, amellyel nyomon követheti Linux asztali gépének teljesítményét és használatát. Ez a verzió már magyar nyelven is használható.
Megjelent a NetworkManager 1.42 verziója, ami a népszerű, a legtöbb mai GNU/Linux disztribúcióba beépített hálózati kapcsolatkezelő segédprogram legújabb stabil verziója.
A System Monitoring Center két új verziója, a 2.4.1-es és az 1.39.1-es verziók megjelentek, amelyek újdonságokat tartalmaznak a rendszer figyelésére. Ez egy nyílt forráskódú és ingyenes alkalmazás, amellyel nyomon követheti Linux asztali gépének teljesítményét és használatát. Ez a verzió már magyar nyelven is használható. Az 1.39.1-es verzió javítást tartalmaz a lemeznevek egyeztetésére, valamint negatív lemezsebességet javít, amikor a loop eszközök újra vannak csatlakoztatva.
Megjelent a System Monitoring Center két új verziója, a 1.36-os és a 2.2.0-s verzió. Ez egy nyílt forráskódú és ingyenes alkalmazás, amellyel nyomon követheti Linux asztali gépének teljesítményét és használatát. Ez a verzió már magyar nyelven is használható.
Megjelent a System Monitoring Center egy új verziója, a 1.33-as verzió. Ez egy nyílt forráskódú és ingyenes alkalmazás, amellyel nyomon követheti Linux asztali gépének teljesítményét és használatát. Ez a verzió már magyar nyelven is használható.