1969. július 3-án a Kaliforniai Egyetem Los Angeles-i kampusza (UCLA) sajtóközleményt adott ki, amelyben bejelentette, hogy:
„Ez lesz az első állomás egy országos számítógépes hálózatban, amely először kapcsolja össze különböző gyártóktól származó, különböző gépi nyelveken működő számítógépeket egy közös időosztásos rendszerbe (time-sharing system).”
A közlemény így folytatódott:
„A hálózat létrehozása jelentős előrelépést jelent a számítástechnika terén, és előfutára lehet a jövő nagy kiterjedésű számítógépes hálózatainak.”
Kiberbiztonsági kutatók kártékony csomagokat fedeztek fel a Python Package Index (PyPI) adattárban. Ezek egyfajta ellenőrző eszközként működtek, melyek azt vizsgálták, hogy az ellopott email címek érvényesek-e egy TikTok, vagy egy Instagram API ellen. Ezek a kártékony csomagok többé már nem elérhetők, de érdemes megnézni a letöltések számát:
A kiberbiztonsági szakértők egy újabb kampányra hívták fel a figyelmet, amely a Python Package Index (PyPI) felhasználóit célozza meg. A támadók hamis csomagokat tettek közzé az ismert szoftverkönyvtárban, amelyek időkezeléssel kapcsolatos segédprogramoknak álcázzák magukat, valójában azonban érzékeny adatok, például felhő hozzáférési tokenek ellopására szolgálnak.
1969 októberében zajlott az első adatátvitel az ARPANET-en, amely a modern internet elődjének számít. Az első próbálkozás kudarcba fulladt, így az internet történetének első üzenete mindössze két betű volt: „LO”.