A lényegre térve, mert most már a tököm tele azzal, hogy egy bordély lehet a fórum,
Ha ez a felhasználó nem lesz kirúgva innen, akkor én távozom.
A hozzászólásokra nem vagyok kíváncsi. Ez egy bejelentés, és nem társalgás.
Egyes asztali környezeteknél előfordulhat az, hogy a Viber alkalmazás Panel ikonjának környezeti menüjében nem jelennek meg az alkalmazást vezérlő szövegelemek, a menü üres, fehér. Íme:
Előfordulhat, hogy a VirtualBox vendég rendszere (vagy rendszerei) helyhiány miatt nem fér el a tárolón, ezért azt külső tárhelyre vagy másik partícióra telepítenéd, ahol elfér.
Probléma
A Live rendszer indításánál a külső tároló kiválasztása működik, de nem sikerül befejezni a beállításokat.
Megoldás
Állítsd be alapértelmezett helynek a külső tárolót (Ctrl + G):
Fájl > Beállítások... > Általános > Alapértelmezett gép mappa
A TinyMCE-ben hiába van engedélyezve a helyi (context) menü, nem elérhető a böngésző helyi menüje, így a helyesírás ellenőrzés sem, csak a TinyMCE sajátja.
Megoldás
Nyomd le a Ctrl billentyűt, miközben jobb klikkel a helyi menüt hívod elő. Fontos, hogy amennyiben be van állítva a contextmenu_never_use_native, ez a trükk hatástalan lesz, mivel pont azt a célt szolgálja a beállítás, hogy a böngésző helyi menüjét letiltsa.
Manapság divatossá vált az átverős levél, azaz, könnyen áldozattá válhatsz. A gyanús levélben (nem egyértelmű feladó, nem a feladóhoz köthető URL, továbbá, a fogalmazás, a nyelvezet hiányosságai) található hivatkozásokra kattintani, azokat megnyitni nem szabad!
Ha egy hivatalos levélben (például Magyar Posta) link rövidítést használnak, az eleve gyanúra ad okot, mégpedig jó erősre...
Az apt-key alkalmazás úgy működik, hogy hozzáadja a kulcsokat az /etc/apt/ útvonalon lakó trusted.gpg fájlhoz. Az apt csomagkezelő megbízik a fájlban lévő kulcsokban.
Jól hangzik, igaz? Felfedezték azonban, hogy ez potenciális biztonsági probléma. A rendszer teljes mértékben megbízik ezekben a kulcsokban, de nem csak azokban a csomagoknál, amelyekhez hozzáadta azokat.
A Google sokszor változtatja az azonnali üzenetküldő alkalmazás nevét, azaz, tulajdonképpen a szolgáltatást. Nekem tulajdonképpen azt tűnt fel, hogy nem tud dönteni, melyiket fejlessze tovább a „sokból”, illetve, melyiket helyezze előtérbe éppen.
A leírás a Linux Mint 21.x kiadásokon használható, azaz, nemcsak a Vanessa kódnevűn (21).
A Linux Mint 20.x kiadásokhoz a parancssorokban a jammy kifejezést cseréld ki a focal kifejezésre.
A PPA-t ne használd az LMDE terjesztéshez.
Az Opera böngésző 91-es verziójánál a különböző nyelvi felület beállítása a böngésző beállításaiban már nem található meg. Más megoldás szükséges ahhoz, hogy például magyar nyelvi felületet használni tudd. A beállításhoz szükséges az indító fájl szöveges szerkesztése vagy a Menüszerkesztő használata.
Magyar nyelvi felület beállítása
Vidd az egérmutatót a Panelen található Menü ikon fölé, majd az egér környezeti menüjének használatával válaszd ki a Beállítások... elemet.
A Top and Bottom scroll buttons kiegészítő az oldal aljára (Page Down / PGDN, PD, PgDn vagy Pg) és az oldal tetejére (Page Up / PGUP, PU, PgUp vagy Pg Up) léptető elemeket tesz a böngészőablak jobb oldalának közepére, melyek használatával könnyedén átlapozható a köztes tartalom, azaz, közvetlenül a weboldal aljára