sérülékenység

Újabb döfések a Secure Boot funkciónak

A héten a Binarly biztonságtechnikai cég felfedezte, hogy 2022 óta kb. 2023 januárjáig elérhető volt a Githubon egy még 2022-ben feltört kriptográfiai kulcspár, aminek a titkosított része ugyan jelszóval volt védve, de az csak 4 karakter hosszú volt. Az még nem világos, hogy mikor törölték, de a jelzett időtartamban elérhető volt. Az is kiderült, hogy 5 nagy gyártó több mint 200 modellje érintett ebben, mivel az UEFI-jük tartalmazza ezeket a kulcsokat, annak ellenére, hogy ezeket “DO NOT SHIP” vagy “DO NOT TRUST” jelzésekkel látták el.

kami911 képe

A Terrapin támadás csökkentheti az OpenSSH kapcsolatok biztonságát

A Terrapin támadás képes csökkenteni az OpenSSH kapcsolatok biztonságát. Akadémiai kutatók egy új támadást fejlesztettek ki, melyet Terrapin néven publikáltak. A kapcsolat felépítésekor, a kézfogás során manipulálja a kódszámokat, hogy bizonyos széles körben használt titkosítási módok használata esetén feltörje az SSH-csatorna integritását.

kami911 képe

Ami megtörte a ZEN nyugalmát

Tavis Ormandy beszámolt az első nagy eredményükről az új CPU kutatási projektükkel kapcsolatban. Egy felszabadítás utáni használat (use-after-free) hibára bukkatak az AMD ZEN2 processzoraiban. Ez a kifejezés olyan programozási hiba típusra utal, amikor egy program egy már felszabadított memóriaterületre hivatkozik, ami súlyos biztonsági problémákat okozhat. Az AMD frissített mikrokódot adott ki az érintett ZEN2 alapú rendszerekhez a Zenbleed-nek nevezett sebezhetőséghez.

kami911 képe

2 millió szivárgó ügyféladat a Toyotánál

Volt már szó az autógyárakat érintő szivárgó adatokról, A Toyota Motor Corporation nyilvánosságra hozta a több felhőkörnyezetében történt adatvédelmi incidenst is, amely tíz éven keresztül, 2013. november 6. és 2023. április 17. között 2 150 000 ügyfél autóhelyadatait tette hozzáférhetővé.

LinuxMintHungary képe

Sérülékenységet találtak a KeePass jelszókezelőben

A KeePass egy igen népszerű nyílt forráskódú jelszókezelő program, ami helyi telepítésű, azaz a titkosított jelszó adatbázist nem a felhőben, hanem a felhasználó eszközén tárolja. A szoftver elsősorban Windows-os számítógépek számára készült, azonban létezik MacOS-re és Linuxra, valamint okostelefonokra portolt változata is. (Egy segédletben bővebben is megismerheti, hogy a jelszókezelőknek milyen típusai vannak.)

kami911 képe

Brutális biztonsági problémák (nem csak) a nagy autómárkák rendszereiben

Bár az autógyártók évtizedek óta hajtanak és rengeteget áldoznak technikai, anyagi, és figyelemfelhívási tekintetében az autójaik biztonságos megítélésére, és többek között jobbnál-jobb Euro NCAP teszteredményekkel és építenek arra reklámokat és biztonsági kampányokat. Úgy tűnik azonban szoftverbiztonsági töréstesztekre jóval kevesebb figyelmet és erőforrást szentelnek. Ennek megfelelően az eredmények is kiábrándítóak.

kami911 képe

Két magas besorolású hiba miatt érdemes frissíteni az OpenSSL-t

A kritikus hiba végül inkább csak magas besorolásúvá szelídült, de így is mindenki, aki OpenSSL-t 3.0.0-3.0.6 közötti verziókat használ valamilyen formában, frissítse az OpenSSL szoftverkönyvtárat a 2022. november elsejétől elérhető verziókra – így két CVE javítását is megkapja.

Az OpenSSL projekt a hibákról így ír:

kami911 képe

Elsején vigyázó tekinteteiteket az OpenSSL-re vessétek

Az OpenSSL projekt csapata szeretné előre bejelenteni az OpenSSL 3.0.7-es verzióját. Az OpenSSL 3.0.7 egy biztonsági hibajavító kiadás, amely a legmagasabb, kritikus (CRITICAL) súlyosságú probléma át orvosol majd.

kami911 képe

Így javítsd meg a Spectre, Meltdown és az Intel Management Engine hibákat a gépeden

(Frissítve) A Spectre nevű sérülékenység két hibája többé-kevésbé minden modern processzort, a Meltdown pedig az Intel elmúlt 10 évben megjelent valamennyi processzoraát és néhány erősebb ARM processzort érint – lehetővé téve adatszivárgást. Az Intel Management Engine sebezhetőségei pedig távoltól teszik elérhetővé a gépet. Mindegyik hibára született már hibajavítás, ezek telepítése elengedhetetlen lesz a jövőben a számítógépek biztonságos üzemeletetéséhez. Az első javítások még januárban jelentek meg, de az Intel mikrokód frissítés és a Windows frissítés is olyan hibákat okozott, mely után a gyártók újabb javításokat adtak ki.

kami911 képe

cURL 8.11 megjelent hivatalos WebSockets támogatással

A cURL 8.11 legújabb verziója hivatalosan támogatja a WebSockets-t, ezáltal tovább bővítve a népszerű fájlátviteli és hálózati protokollokat támogató nyílt forráskódú eszközt. Az új kiadás emellett számos fejlesztést és hibajavítást is tartalmaz.

kami911 képe

A kutatók MI és gépi tanulás modell sérülékenységeket fedeztek fel

Harmincnál is több sérülékenységet fedeztek fel különböző nyílt forráskódú mesterséges intelligencia (AI) és gépi tanulási (ML) modellekben, amelyek közül néhány távoli kódfuttatáshoz és információlopáshoz vezethet. A hibákat a ChuanhuChatGPT, Lunary és LocalAI eszközökben tárták fel, majd jelentették őket a Protect AI Huntr bug bounty platformján. A két legsúlyosabb hiba a Lunary-t érinti, ami egy nagy nyelvi modellek (LLM-ek) menedzseléséhez elkészített fejlesztői eszközkészlet.

kami911 képe

NVIDIA Linux illesztőprogram biztonsági frissítések

Az NVIDIA kiadott egy biztonsági frissítést az NVIDIA GPU Display Driverhez, amely számos sebezhetőséget orvosol. Ezek a hibák potenciálisan súlyos hatásokkal járhatnak, beleértve a jogosultsági szint emelését, adatlopást és szolgáltatásmegtagadást. Javasoljuk a frissítés azonnali telepítését.

kami911 képe

Felnőtt korú biztonsági hiba

Az X.Org Serverben közel két évtizede jelenlévő biztonsági rést (CVE-2024-9632) fedeztek fel, amely lehetőséget ad helyi jogosultsági szint emelésre és távoli kódfuttatásra. Az érintett rendszerek felhasználói számára kritikus fontosságú a legújabb frissítések telepítése.

kami911 képe

Sérülékenységet találtak a Firefox böngészőben

A Mozilla kritikus biztonsági rést talált a Firefox és a Firefox Extended Support (ESR) verzióiban, melyet valószínűleg éles támadásokban is felhasználtak már. A sérülékenységet a CVE-2024-9680 (CVSS pontszám: 9.8) azonosítóval látták el, mely az „Animation timeline” modulban található. „Egy támadónak sikerült kódvégrehajtást elérnie az Animation timeline komponensben, egy ún.

kami911 képe

Biztonsági rések az elterjedt nyomtatási alrendszerben

Amint lehet, frissítsen! A CUPS (Common Unix Printing System) projekt új, súlyos biztonsági résekre hívta fel a figyelmet, amelyek távoli kódfuttatást (RCE - Remote Code Execution) tesznek lehetővé GNU + Linux rendszereken és számos Linux disztribúciót, köztük az Ubuntut és a Chrome OS-t is érinti. Ezek a sebezhetőségek lehetővé teszik, hogy támadók rosszindulatú IPP (Internet Printing Protocol) URL-eket juttassanak be, és nyomtatási műveletek során kártékony kódot futtassanak. A Canonical már kiadta a szükséges frissítéseket, amelyeket érdemes mielőbb telepíteni.

Oldalak

Feliratkozás RSS - sérülékenység csatornájára