2024 augusztusa óta mind a kiberbűnözők, mind az APT csoportok (államilag támogatott hackerek) alkalmazzák a ClickFix nevű technikát információlopó és egyéb rosszindulatú kódok telepítésére.
A ClickFix egy social engineering módszer, amelyben rosszindulatú JavaScript-kódot tartalmazó weboldalak olyan műveletek végrehajtására késztetik a felhasználót, amelynek eredményeként egy káros kód kerül a rendszerükbe.
Egy nagyszabású adathalász kampány során közel 12 000 GitHub repository-t vettek célba hamis „Security Alert” bejegyzésekkel. A támadók célja az volt, hogy a fejlesztőket rávegyék egy rosszindulatú OAuth alkalmazás engedélyezésére, amely teljes hozzáférést biztosított volna a fiókjaikhoz és kódjaikhoz. Az adathalász bejegyzésekben arra figyelmeztették a felhasználókat, hogy szokatlan tevékenységet észleltek egy izlandi IP-címről.
Az IoT-eszközök rohamos terjedése egyre több biztonsági kockázatot vet fel, különösen, ha alapvető komponenseik rejtett sérülékenységeket tartalmaznak. A Tarlogic Security szakemberei nemrég eddig ismeretlen funkciókat fedeztek fel az ESP32 mikrovezérlőben, amelyek megfelelő kihasználás esetén lehetőséget biztosíthat kiberbűnözők számára, hogy jogosulatlanul hozzáférjenek különböző eszközökhöz, sőt akár teljes irányítást is szerezzenek felettük.
A Google bejelentette, hogy az új, mesterséges intelligencia (továbbiakban: AI) alapú csaló hívásokat észlelő (scam detection) funkcióját kiterjeszti több Pixel készülékre is, ezáltal jobban védi a felhasználókat a telefonos és szöveges átverések egyre kifinomultabb formái ellen. A vállalat szerint erre azért van szükség, mert a csalók az AI segítségével egyre komolyabb károkat okoznak.
A Tails projekt bejelentette a Tails 6.13 kiadását, amely a Debian GNU/Linux alapú, hordozható operációs rendszer legújabb verziója. A Tails elsősorban az anonimitás, adatvédelem és cenzúra elleni védelem biztosítására készült, különösen a Tor-hálózat segítségével. A népszerű adatvédelmi fókuszú Linux disztribúció legújabb verziója, amely számos fejlesztést és hibajavítást tartalmaz, hogy a felhasználói élmény még megbízhatóbb és felhasználóbarátabb legyen.
A SecurityScorecard szakértői egy több mint 130 000 eszközből álló botnetet azonosítottak, amely jelszószóró támadásokat (password spraying) hajt végre Microsoft 365 (M365) fiókok ellen, kihasználva az alaphitelesítés (Basic Authentication) gyengeségeit. A támadás megkerüli a többfaktoros hitelesítést (MFA), mivel a nem interaktív bejelentkezési folyamatokat használja, amelyeket sok szervezet nem monitoroz megfelelően.
A CISA KEV (Known Exploited Vulnerabilities) katalógusa, a CVE-2025-23209 azonosítón nyomon követett Craft CMS sebezhetőséggel egészült ki. A kiberbiztonsági ügynökség szerint ez a nemrég javított sebezhetőség jelenleg aktív kihasználás alatt áll.
A CISA (Cybersecurity and Infrastructure Security Agency) háromhetes frissítési határidőt szabott meg azon amerikai szövetségi alkalmazottaknak, akik iPhone, Android vagy Windows rendszereket használnak, annak érdekében, hogy megvédjék eszközeiket a folyamatban lévő kibertámadásokkal szemben. A Google és az Apple fontos biztonsági frissítéseket adott ki és minden felhasználónak azt javasolják, mielőbb telepítsék azokat.
A Google Threat Intelligence Group (GTIG) 2025. február 19-én kiadott jelentése szerint megnövekedett a Signal felhasználói fiókok megszerzésére irányuló kampányok száma az Oroszországhoz köthető kiberbűnözői csoportok körében. A kiberbűnözők egyre kifinomultabb módszereket alkalmaznak, hogy hozzáférjenek áldozataik személyes kommunikációjához.
A keresőmotorok elsődleges eszközként szolgálnak a felhasználók számára szoftverek kereséséhez és letöltéséhez. Az olyan alkalmazások, mint a Signal, a Line és a Gmail sem kivételek ez alól, így különösen vonzó célpontot jelentenek a fenyegető szereplők számára, akik rosszindulatú fájlokat próbálnak terjeszteni.
A Google egy új biztonsági funkción dolgozik az Android felhasználók számára, amely megakadályozza, hogy a telefonhívások közben olyan érzékeny beállításokat módosítsanak, mint az ismeretlen forrásból származó alkalmazások telepítésének engedélyezése vagy a kisegítő lehetőségekhez való hozzáférés engedélyezése. Azok a felhasználók, akik telefonálás közben megpróbálják ezeket a beállításokat engedélyezni a következő figyelmeztető üzenetet fogják megkapni:
A Tails projekt bejelentette a Tails 6.12 kiadását, amely a Debian GNU/Linux alapú, hordozható operációs rendszer legújabb verziója. A Tails elsősorban az anonimitás, adatvédelem és cenzúra elleni védelem biztosítására készült, különösen a Tor-hálózat segítségével.
A Signal új funkciója lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy szinkronizálják régi üzeneteiket elsődleges iOS vagy Android eszközeikről az újonnan csatlakoztatott eszközökre, például asztali számítógépekre vagy iPadekre. Az üzenetek átvitele teljes mértékben végpontok közötti titkosítással (end-to-end encryption) történik, biztosítva az adatvédelem és a biztonság fenntartását.