Az interneten a korlátlan lehetőségek. A korlátlan lehetőségek viszont felelősséggel és veszélyekkel járnak. Mi mindannyian felelősek vagyunk az internet egészségéért, azzal hogy tudatosan használjuk ezt a nagyszerű eszközt. Oszd meg ezt a bejegyzést, azokkal, akiket biztonságban szeretnél tudni.
A PuTTY-ot senkinek sem kell szerintem bemutatni, sajnos áldozatul esett a Lazarus nevű észak-koreai hackercsapatnak az alábbi programokkal egyetemben: KiTTY, TightVNC, Sumatra PDF Reader.
Az üzemeltetési munkák során biztosan sokan használjátok ezeket, így mindenképp érdemes ellenőrizni a telepítés előtt, hogy a telepítő csomag tartalmazza-e a malware-t (ZetaNile).
Ebben a cikkben megpróbálom összefoglalni az aktuális helyzetet a Linuxot érintő kártevőket illetően. Ez az összefoglaló jelenleg érvényes, a blog közzétételének idején. A cikk az írás végén található forrás alapján készült, ami nagy részben lefordítva alább is megtalálható. A hivatkozott cikk 2023 január elején készült. Azóta már napvilágot látott egy olyan jószág, ami az eddig feltörhetetlennek hitt Secure Boot /TPM 2.0 rendszert is képes feltörni, még akár Windows 11 alatt is, és az UEFI területre fúrja be magát.
Hosszú évek után a mindenki által ismert, vezető nyílt forráskódú víruskereső / malware-ellenes eszközkészlet Linux / Windows / BSD rendszerekhez, azaz ClamAV víruskereső elérte az 1.0-s verziót.