A KDE projekt bejelentette a KDE Plasma 5.26 kiadását, amely a GNU/Linux disztribúciókhoz készült hatékony és modern asztali környezet következő darabja, amely új és finomított widgetekkel érkezik, ugrásszerűen javítja az asztali élményt
Újdonságok
A KDE projekt bejelentette a KDE Plasma 5.26 kiadását és általános elérhetőségét, amely a GNU/Linux disztribúciókhoz készült népszerű grafikus asztali környezet legújabb stabil változata.
A négy hónapig készülő KDE Plasma 5.26 asztali környezet sorozat olyan izgalmas újdonságokat mutat be, mint a Plasma Bigscreen nevű új, okostévékhez készült felhasználói felület és a hozzá fejlesztett vadonatúj Aura Browser webböngésző. A motorháztető alatt a Plasma Bigscreen is a Wayland tetején fut. A Plasma Wayland munkamenetnek mostantól a HiDPI kijelzőkön is jobban kell működnie az alkalmazások skálázásának két módszerével, amelyek mostantól sokkal jobban néznek ki, mint korábban.
A PINE64 bejelentette, hogy legújabb, PinePhone Pro Linux-alapú okostelefonjuk már előrendelhető mindazok számára, akik szeretnék megvásárolni a készüléket.
A 2021. október közepén bemutatott PinePhone Pro egyedi gyártású RK3399S Rockchip hatmagos processzorral rendelkezik, amely 1,5 GHz-es órajelen fut, és ARM Mali T860 GPU-val van szerelve. Gyönyörű, 18:9-es képarányú, 1440×720-as IPS kijelzője jeleníti meg a felhasználói felületet, amely Corning Gorilla Glass 4 üveggel van védve. A készülék 4 GB, kétcsatornás, 800 MHz-es LPDDR4 RAM-ban futattja az alkalmazásokat és 128 GB belső eMMC flash-tároló áll a felhasználók rendelkezésére.
Neked lesz ilyen telefonod? Jónak vagy rossznak tartod ezt a koncepciót? Vagy csak túl gyenge a hardver?
A két héttel a KDE Plasma 5.23.2 után érkező KDE Plasma 5.23.3 kiadás célja a Plasma Wayland munkamenet további javítása azáltal, hogy a Mozilla Firefox webböngésző jobban reagál az ablakára húzott és ejtett fájlokra, javítja a panel automatikus elrejtési animációját, kezeli a külső kijelző ki- és visszakapcsolásakor fellépő Plasma összeomlást, valamint kijavítja a Plasma akadását, amely a Digital Clock appletnek az eszköztár megtekintéséhez történő lebegtetésekor jelentkezett.
Egy másik érdekes változás a KDE Plasma 5.23.3 pont kiadásában az új „fókuszgyűrű” funkció, amely kibővíti a gombok, jelölőnégyzetek, kombinált dobozok, rádiógombok, szövegmezők és spinbox-ok fókuszhatását a közelgő KDE Plasma 5.24 kiadásban, amelyet a KDE Plasma 5.23-ba visszaportáltak, hogy számos, a felhasználók által az utóbbi időben bejelentett, fókusszal kapcsolatos hibát és problémát orvosoljanak, és hogy vizuálisan sokkal könnyebben megkülönböztessék ezeket a felhasználói felület elemeket.
Itt a vadonatúj, stabil Q4OS 5.2 verzió, amely az Aquarius nevet kapta. Ráadásul azonnal letölthető és használható termelési környezetben. Ez egy hosszú távú támogatást nyújtó LTS verzió, amelyet legalább öt évig támogatni fognak biztonsági javításokkal és szoftverfrissítésekkel. A Q4OS Aquarius a Debian Bookworm 12 és a Plasma 5.27.5, illetve opcionálisan a Trinity 14.1.1 asztali környezeten alapul, és 64 bites x64-es számítógépekhez érhető el.
A KDE projekt bejelentette a KDE Plasma 5.27.6 kiadását, amely a GNU/Linux disztribúciókhoz készült hatékony és modern asztali környezet következő darabja. A KDE Plasma 5.27 rengeteg új funkciót tartalmaz, többek között a Plazma Üdvözlő alkalmazást, a Flatpak engedélyek beállításai lehetőségeit, a Display Configuration widget-et és többmonitoros konfigurációk támogatásának jelentős áttervezését.
A KDE projekt bejelentette a KDE Plasma 5.27 negyedik hibajavító kiadását, amely a GNU/Linux disztribúciókhoz készült hatékony és modern asztali környezet következő darabja. A KDE Plasma 5.27 rengeteg új funkciót tartalmaz, többek között a Plazma Üdvözlő alkalmazást, a Flatpak engedélyek beállításai lehetőségeit, a Display Configuration widget-et és többmonitoros konfigurációk támogatásának jelentős áttervezését.
A KDE projekt bejelentette a KDE Plasma 5.27 béta kiadását, amely a GNU/Linux disztribúciókhoz készült hatékony és modern asztali környezet következő darabja. A KDE Plasma 5.27 rengeteg új funkciót tartalmaz, többek között a Plazma Üdvözlő alkalmazást, a Flatpak engedélyek beállításai lehetőségeit, a Display Configuration widget-et és többmonitoros konfigurációk támogatásának jelentős áttervezését.
A KDE projekt bejelentette a KDE Plasma 5.26.4 kiadását, amely a GNU/Linux disztribúciókhoz készült hatékony és modern asztali környezet következő nagyobb verziójának negyedik hibajavító kiadása. Ebben a verzióban X11 munkameneteken javítottak a fejlesztők.
A KDE projekt bejelentette a KDE Plasma 5.26.2 kiadását, amely a GNU/Linux disztribúciókhoz készült hatékony és modern asztali környezet következő nagyobb verziójának második hibajavító kiadása. Ebben a verzióban memóriaszivárgás miatt az animált háttérkép funkciót egyelőre letiltották az X11-en. Az új verzióban javult a Flatpak és a Snap elkülönített csomagok kezelése is.
A KDE Plasma 5.26 kiadás, lesz GNU/Linux disztribúciókhoz készült hatékony és modern asztali környezet következő darabja. A fejlesztők közelednek a Plasma 5.26 béta verziójához, és rengeteg funkció érkezett a soft feature freeze előtt - ez az a pont, amikor az új funkciókat meg kell vitatni, mielőtt beolvaszthatóvá válnak. Sokukról alább olvashatsz! De most az a cél, hogy a Plasma 5.26 végleges kiadása előtt a következő hat hétben a hibajavításra és a felhasználói felület csiszolására koncentráljunk, és a segítséget nagyra értékeljük.
A KDE projekt bejelentette a KDE Plasma 5.25.1 kiadását, amely a GNU/Linux disztribúciókhoz készült hatékony és modern asztali környezet következő nagyobb verziójának első hibajavító kiadása.
A KDE Plasma 5.25 első karbantartási frissítése, amely különböző problémákat orvosol, mint például a külső képernyő támogatása több GPU-s beállítások esetén, a képernyő fényerejének 30 százalékon való megrekedése néhány laptopon, valamint a KWin összeomlása, amely a képernyő beállításának megváltozásakor lépett fel.
Továbbá a KDE Plasma 5.25.1 kijavít egy memóriaszivárgást a Plasma Klipper vágólap szolgáltatásában, egy „szellemablak” problémát, amely asztali gép váltásakor lépett fel, egy összeomlást a Rendszerbeállításokban, amikor egy kurzortémát próbáltak telepíteni egy helyi lemezmeghajtóról, valamint vizuális hibákat a Breeze-témájú csúszkáknál RTL (jobbról balra) nyelv használata esetén.
A KDE Plasma 5.25 asztali környezet sorozathoz készült első pontkiadásban szintén javítottunk egy problémát a Plasma Wayland munkamenetben, amikor videókat nézünk az MPV videólejátszó alkalmazás legújabb verziójával, mivel a videók nem egy kis átlátszó kerettel jelennek meg körülöttük.
A KDE projekt bejelentette a KDE Plasma 5.25 kiadását, amely a GNU/Linux disztribúciókhoz készült hatékony és modern asztali környezet következő darabja.
Újdonságok
A KDE projekt ma bejelentette a KDE Plasma 5.25 kiadását és általános elérhetőségét, amely a GNU/Linux disztribúciókhoz készült népszerű grafikus asztali környezet legújabb stabil változata.
A KDE projekt bejelentette a KDE Plasma 5.25 béta kiadását, amely a GNU/Linux disztribúciókhoz készült hatékony és modern asztali környezet következő LTS (Long-Term Support) darabja.
A KDE Plasma 5.25 rengeteg új funkciót tartalmaz, többek között a Tablet mód teljes körű vezérlését Wayland és X11 munkamenetekből, a régi és az új színsémák közötti váltáskor a sima átmenetek effektusát, egy új „Crashed Processes Viewer” alkalmazást, valamint új, ujjal végezhető érintőpanel gesztusokat az érintésbarát eszközökhöz.
A KDE projekt bejelentette a KDE Plasma 5.24.6 kiadását, amely a GNU/Linux disztribúciókhoz készült hatékony és modern asztali környezet következő LTS (Long-Term Support) darabja.
Mivel ez egy hosszú távon támogatott (LTS) sorozat, a KDE Plasma 5.24 a következő 18 hónapban pontkiadásokkal (más néven karbantartási frissítésekkel) lesz támogatva, amelyek további hibajavításokat hoznak, hogy az asztali környezet a lehető legstabilabb és legmegbízhatóbb legyen. Ez a hatodik ilyen frissítés.