A Linux Mint fejlesztő csapata büszkén jelenti be a Linux Mint 20.1 kiadását, amely a Ulyssa nevet kapta. A 20.1-es kiadás is az Ubuntu új – 2020. áprilisban megjelent – 20.04-es hosszan támogatott (LTS) verziójára alapul. A Linux Mint támogatási modelljének megfelelően ez a verzió 2025-ig kap frissítési támogatást, így a hibajavítások öt évek keresztül lesznek elérhetők ehhez a rendszerhez.
A Linux Mint fejlesztő csapata büszkén jelenti be a Linux Mint 20.1 BÉTA kiadását, amely a Ulyssa nevet kapta. A 20.1-es kiadás is az Ubuntu új – 2020. áprilisban megjelent – 20.04-es hosszan támogatott (LTS) verziójára alapul. A Linux Mint támogatási modelljének megfelelően ez a verzió VÉGLEGES kiadása majd 2025-ig kap frissítési támogatást, így a hibajavítások öt évek keresztül lesznek elérhetők ehhez a rendszerhez.
A Linux Mint fejlesztő csapata büszkén jelenti be a Linux Mint 20 kiadását, amely a Ulyana nevet kapta. A 20-as kiadás is az Ubuntu új – 2020. áprilisban megjelent – 20.04-es hosszan támogatott (LTS) verziójára alapul. A Linux Mint támogatási modelljének megfelelően ez a verzió 2025-ig kap frissítési támogatást, így a hibajavítások öt évek keresztül lesznek elérhetők ehhez a rendszerhez.
A Linux Mint 20 neve „Ulyana” lesz. A Ulyana név orosz eredetű női név, jelentése fiatal, fiatalos.
A Linux Mint 20 kiadási ciklusa a soron következő, vélhetőn májusban megjelenő 20-as verzióval indul el. A fejlesztők már fél éve az új kiadáson dolgoznak. A Linux Mint 20, az Ubuntu - tervek szerint - április 23-án megjelenő 20.04-es verziójára építkezik. Mivel az LTS alapot is vált a Linux Mint ezen kiadása, így rengeteg újdonságra lehet számítani a frisebb kerneltől, az X-en át, az összes programcsomagig. Nagyon izgalmas, új kiadás lesz!
A Linux Mint fejlesztő csapata büszkén jelenti be a Linux Mint 20 BÉTA kiadását, amely a Ulyana nevet kapta. A 20-as kiadás is az Ubuntu új – 2020. áprilisban megjelent – 20.04-es hosszan támogatott (LTS) verziójára alapul. A Linux Mint támogatási modelljének megfelelően a VÉGLEGES verzió 2025-ig kap frissítési támogatást, így a hibajavítások öt évek keresztül lesznek elérhetők ehhez a rendszerhez.
Bár az még nem biztos, hogy ezek a kiadásra kerülő Linux Mint 20 „Ulyana” BETA ISO-képfájlok (mert a fő Linux Mint oldal nem említi őket), de a fájlok elérhetőek lettek itt:
Meglehetősen sokan használják a 32 bites architektúrára épülő rendszereket (x86), a 64 bites rendszerek helyett (x86_64). Ennek általában „gazdasági oka” van, azaz a felhasználónak van egy-egy régebben gyártott számítógépe (PC vagy noteszgép), amelyre a 64 bites rendszer nem telepíthető. Viszont nem dobná ki, hanem használná a számítógépet (lehetőleg valamelyik Linux terjesztést telepítve rá), mivel a számítógép tulajdonságai, azaz hardverei meglehetősen erősek, használati kényelmük jónak mondható a legújabb Linux rendszerek alatt is.
Bizonyos alkalmazások telepítésének előfeltétele a vegyes architektúra (multiarch) támogatása. Ezen, multiarch támogatást igénylő alkalmazások jellemzően és kizárólag olyan 32 bit-es alkalmazások (telepítők), amelyeket 64 bit-es rendszerre is lehet telepíteni, és a telepítés előfeltétele a multiarch.
32 bit-es rendszerre azonban 64 bit-es alkalmazás nem telepíthető.
Derítsd ki, hogy milyen rendszert használsz
Ha a 64 bit-es rendszeren (ez lehet kizárólag multiarch)