A Cinnamon 6.4 megérkezett az LMDE 6 „Faye” kiadásba

kami911 képe

Az LMDE egy olyan alternatív kiadás, amely ötvözi a Debian híres stabilitását a Linux Mint kiválóan megvalósított Cinnamon asztali környezetével. Ezáltal biztosítja a megbízható és modern felhasználói élményt. Bár gyakran háttérbe szorul az Ubuntu-alapú főkiadással szemben, sokak szerint, köztük velem is, az LMDE-nek kellene a fő irányvonalnak lennie.

A Cinnamon 6.4 mostantól elérhető az LMDE 6 felhasználók számára. Az Update Manager segítségével egyszerűen telepíthető: nyissa meg az alkalmazást, frissítse a csomaglistát, és telepítse az új asztali környezetet. A frissítés telepítése után indítsa újra a rendszert, és élvezze az új funkciókat!

  • Új alapértelmezett téma: A sötétebb tónusok, a lekerekített sarkok és a nagyobb kontraszt modern megjelenést kölcsönöznek a rendszernek.
  • Tisztább párbeszédpanelek: A megújult megerősítési párbeszédablakok és a képernyőn megjelenő elemek egységesebb és kellemesebb látványt biztosítanak.
  • Javított Wayland kompatibilitás: Az elavult komponenseket natív párbeszédpanelek (Clutter-alapú megoldások) váltották fel, biztosítva az egységes felhasználói élményt.

Nemcsak a Cinnamon frissült, hanem az Update Manager (v7.0.5) is jelentős fejlesztéseken esett át és grafikus felületed ad a külső csomagok visszaminősítésére. A továbbfejlesztett multithreading és multiprocessing kód gyorsabb és megbízhatóbb frissítési folyamatot biztosít. A rendszer egyik legnagyobb újítása az APT függőségkezelés teljes átdolgozása. Az olyan modern eszközök, mint az Aptkit és a Captain, felváltják az elavult komponenseket, például az aptdaemon-t, a GDebi-t és az apturl-t.

Új teljesítmény-üzemmódok

A LMDE (Linux Mint Debian Edition) 6 új energiatakarékossági módokat is bevezet:

  • Energiatakarékos mód: Az akkumulátor élettartamának meghosszabbítására és a zaj csökkentésére alkalmas.
  • Kiegyensúlyozott mód: A teljesítményt automatikusan igazítja a felhasználó igényeihez.
  • Teljesítmény mód: Kifejezetten erőforrás-igényes feladatokhoz, a maximális teljesítményt biztosítja (csak támogatott rendszereken).

Új funkciók a felhasználói élmény javítására

Az új verzió a következő kényelmi funkciókat is kínálja:

  • Éjszakai fény (Night Light): Csökkenti a kék fény kibocsátást, mérsékelve a szem megerőltetését. Az időzítés automatikusan igazodik a helyi napkelte és napnyugta idejéhez, de manuális beállítások is elérhetők.
  • Új háttérképek: Témák szerint rendezett gyűjtemények teszik egyszerűbbé a tökéletes háttér kiválasztását.
  • Hozzáférhetőségi fejlesztések: Jobb billentyűparancs-támogatás, optimalizált hangbeállítások és a nemzetközi fájlnevek jobb kezelése.

Az LMDE 6 „Faye” a Cinnamon 6.4-gyel és a további fejlesztésekkel szinte megkülönböztethetetlenné vált a Mint 22.1 kiadástól – ami nagyszerű hír a felhasználók számára. Ha ezt a rendszert választotta napi használatra, gratulálunk! Most még élvezetesebb és kényelmesebb lesz a munka az LMDE-vel.

Indítsa el a „Frissítéskezelő”-t, szükség esetén telepítse az összes frissítést.

Ezt megteheti az ismert módon:

  1. a „Frissítés” gombra kattintva letöltheti a Frissítendő csomagok listáját,
  2. majd a „Telepítés” gombra kattintva telepítheti a szükséges frissítéseket.

Esetenként szükség lehet a Frissítéskezelő frissítésére is:

A frissítés elvégzéséhez kattintson a „Frissítés alkalmazása” gombra.

Ezen frissítések elvégzése után szükség lehet a rendszer újraindítására.

Hozzászólások

csuhas32 képe

Fent is van

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Telepítettem a frissítéseket az LMDE 6-ra, fent is van az új Cinnamon. Úgy nézem rendben működik, így elkészítettem az új rendszer-visszaállítási pontot a systemback.sh-val.
Valamelyik témában jelezte fórumtársunk, hogy a Mint 22.1 Cinnamon verzióban a képernyő-billentyűzettel nem lehet írni a jelszókérő ablakokba, ezt én is megerősítem. Aktiváltam az LMDE 6-on a képernyő-billentyűzetet és kezdeményeztem a Synaptic indítását. Itt szerencsére ez is remekül funkcionál.

IG képe

Bár gyakran háttérbe szorul

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Bár gyakran háttérbe szorul az Ubuntu-alapú főkiadással szemben, sokak szerint, köztük velem is, az LMDE-nek kellene a fő irányvonalnak lennie.

Tökéletesen egyetértek! 
Azt viszont nem értem, hogy a "kernel listát" miért vették ki a frissítéskezelőből.

kami911 képe

Fent is van

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

#1 javitva lett a hiba a képernyő billentyűzettel kapcsolatban.

Asztali gépre telepítettem

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Telepítéskor a grub-ba nem került bejegyzésre a Win7-et. Számomra is hiányzott a frissítéskezelőből a kernel lista, Visszaraktam a mint 22.1-et.

Fent is van

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Igen nálam is fent van, köszönet Kami és csuhas32. Tisztán telepítettem az LMDE 6-ot és símán lefrissítette a Cinnamont. Itt még fent van ( de ehhez semmi köze az asztalnak ) a gdebi meg a synaptic, a redshiftet azonnal töröltem a NightLight itt is OK. Megszabadultam a lassító ubuntutól ez a lényeg.