Október 7-én, szombaton került megrendezésre az Open Linux Day (OLD). Nekem fontos volt ez a rendezvény, mert egyrészt egy számomra ismeretlen rendezte, aki Linux-hoz értő, és a Linux-ot támogató szervező, másrészt mert a rendezvény vidéken volt. Írásommal nem szeretném mélyíteni a vidék és a főváros közötti árkot, éppen ellenkezőleg. Nagyon örülök, ha vidéken is alakulnak baráti körök, rendezvények, tudásközpontok a Linux, a szabad szoftverek és a szabad kultúra köré.
A hamarosan megjelenő LMDE (Linux Mint Debian Edition) 6 operációs rendszer kiadása már elérhető nyilvános béta tesztelésre a 2023 október során megjelenő végleges kiadás előtt.
Megjelent a Debian projekt következő stabil disztribúciójának, a Debian 12 (kódnév „Bookworm”) verziója. A Debian 12 , hosszú és izgalmas fejlesztési folyamat után végre elkészült. A projekt csapata 1 év, 9 hónap és 28 nap kemény munkájának eredményeként mutatja be a legújabb stabil verziót.
A Debian csapat felfedte a jövőbeli kiadások neveit is.
A Debian új főverziói kétévente követik egymást és Toy Story animációs nagyjátékfilmek szereplőinek nevei után keresztelik el a főverziókat. „Sid” viszont egy állandó karakter a Debian fejlesztés ütemtervében, mert az unstable, azaz fejlesztési ágat nevezi a Debian projekt Sid-nek: ő a szomszéd srác, aki nem éppen kesztyűs kézzel bánik a játékokkal.
A Debian Projekt bejelentette a Debian 12.9 „Bookworm” operációs rendszer legújabb verziójának kiadását, amely friss kernel verzióval, hibajavításokkal és biztonsági frissítésekkel érkezik. Az új verzió frissített telepítőképeket biztosít a felhasználók számára, így könnyebbé téve az új hardverek telepítését.
A Debian Projekt bemutatta a következő Debian operációs rendszer következő fő kiadásának alapértelmezett háttérképét, a Debian GNU/Linux 13 „Trixie”-hez. A Debian GNU/Linux 13 „Trixie” 2025 nyarán várható kiadása előtt a Debian Projekt a szokásos művészeti versenyt hirdette meg 2024 szeptemberétől 2024 november közepéig.
Az OpenStreetMap csapata 18 év Ubuntu használat után áttért a Debian 12 „Bookworm” disztribúcióra. Az infrastruktúra fejlesztésével és az új kernelverziók bevezetésével a szerverek teljesítménye javult, megteremtve a stabil és hatékony működés alapjait.
A Debian Projekt bejelentette a Debian 12.8 „Bookworm” operációs rendszer legújabb verziójának kiadását, amely friss kernel verzióval, hibajavításokkal és biztonsági frissítésekkel érkezik. Az új verzió frissített telepítőképeket biztosít a felhasználók számára, így könnyebbé téve az új hardverek telepítését.
A Debian Projekt bejelentette a Debian 12.7 „Bookworm” operációs rendszer legújabb verziójának kiadását, amely számos biztonsági frissítést és hibajavítást tartalmaz. Az új verzió frissített telepítőképeket biztosít a felhasználók számára, így könnyebbé téve az új hardverek telepítését.
A Debian Project a hétvégén bejelentette a Debian 12.5 kiadását és általános elérhetőségét. Ez a legújabb Debian GNU/Linux 12 „Bookworm” operációs rendszer sorozat ötödik ISO-lemezkép frissítése.
A Debian Bookworm és Bullseye felhasználók fontos Linux biztonsági frissítéseket kapnak! A Debian 12 felhasználókat arra kérik, hogy frissítsenek a Linux kernel 6.1.69-1-re, míg a Debian 11 felhasználóknak az 5.10.205-2 Linux kernelre kell frissíteniük.
A Debian Project a 2024-es évet két fontos Linux kernel biztonsági frissítéssel indította a támogatott Debian GNU/Linux 12 „Bookworm” és a Debian GNU/Linux 11 „Bullseye” operációs rendszerekhez, amelyek több biztonsági rést is orvosolnak.
A hamarosan megjelenő LMDE (Linux Mint Debian Edition) 6 operációs rendszer kiadása már elérhető bétának szánt verziója tesztelésre, a 2023 szeptember során megjelenő végleges kiadás előtt.
Itt a vadonatúj, stabil Q4OS 5.2 verzió, amely az Aquarius nevet kapta. Ráadásul azonnal letölthető és használható termelési környezetben. Ez egy hosszú távú támogatást nyújtó LTS verzió, amelyet legalább öt évig támogatni fognak biztonsági javításokkal és szoftverfrissítésekkel. A Q4OS Aquarius a Debian Bookworm 12 és a Plasma 5.27.5, illetve opcionálisan a Trinity 14.1.1 asztali környezeten alapul, és 64 bites x64-es számítógépekhez érhető el.