A hardveresen támogatott videólejátszás bekapcsolásával a videólejátszástól tehermentesíteni lehet a CPU-t, mert a dekódolási munkát a GPU végzi. Ezzel a videólejátszás folyamatosabb lehet és kevesebb energiát is fogyaszt. A számítógépben lévő grafikus kártyától függően, az alábbi lehetőségek adottak:
(Frissítve) A Spectre nevű sérülékenység két hibája többé-kevésbé minden modern processzort, a Meltdown pedig az Intel elmúlt 10 évben megjelent valamennyi processzoraát és néhány erősebb ARM processzort érint – lehetővé téve adatszivárgást. Az Intel Management Engine sebezhetőségei pedig távoltól teszik elérhetővé a gépet. Mindegyik hibára született már hibajavítás, ezek telepítése elengedhetetlen lesz a jövőben a számítógépek biztonságos üzemeletetéséhez. Az első javítások még januárban jelentek meg, de az Intel mikrokód frissítés és a Windows frissítés is olyan hibákat okozott, mely után a gyártók újabb javításokat adtak ki.
Az egyik Intel javítássorozat, amire már 2018 óta várunk, a kliensenkénti GPU-metrikai jelentések köré szerveződik, hogy a különböző GPU-motor-aktivitásokat folyamatonként is meg lehessen mutatni. Időnként a szoftverfoltokat újrafrissítik, de még nem sikerült elérniük a Linux kernel fővonalat.
A Sound Open Firmware (SOF) egy nyílt forráskódú hang digitális jelfeldolgozó (DSP) firmware infrastruktúra és szoftverfejlesztő készletet (SDK). A SOF közösségi projektként, infrastruktúrát biztosít, valós idejű vezérlő részegységekkel és audió illesztőprogramokkal. A projektet a Sound Open Firmware Technical Steering Committee (TSC) irányítja, amely a közösség prominens és aktív fejlesztőiből áll. A SOF fejlesztése nyilvános, és a Github platformon található.
Megjelent a Mesa 21.3 a nyílt forráskódú grafikus vezérlők gyűjteményének legújabb negyedéves funkciókiadásaként. A Mesa 21.3 mint a Q4'2021-es frissítés számos izgalmas fejlesztést és új funkciót hoz, mint például:
A Canonical megkezdte a következő generációs Intel IoT platformokra szabott, optimalizált Ubuntu telepítő lemezképek közzétételét.
A Canonical együttműködésben az Intel-lel megkezdi az Ubuntu Core 20 és az Ubuntu 20.04 LTS asztali verziójának ISO-lemezképeinek közzétételét, amelyek Intel Atom X6000E sorozatú / Pentium / Celeron N / Celeron J processzorokra (Elkhart Lake), valamint Intel 11. generációs Core processzorokra optimalizáltak.
Június 6-án találkoznak a nyílt infrastruktúra európai nagyjai Budapest szívében. DevOps, konténerizáció, valós életbeli példák a privát felhők korszakából.
Egy mindennapos történet, az új kernel telepítése https://linuxmint.hu/blog/2018/03/a-legujabb-kernel-telepitese-a-dpkg-segitsegevel
hozta azt, hogy hiányzó grafikus Intel firmware-eket telepítgettem.
Talán nem mindenki ismeri a telepítés módszerét, számukra osztom meg ezt a leírást, amely egy általános példa más, grafikus Intel firmware-ek telepítésére is.
Azt gondolom, kíváncsi lehetsz a legújabb kernel fejlesztésekre, tehát szívesen kipróbálnád a legújabb kernelt, mielőtt az bekerülne támogatott csomagként az általad használt Linux Mint kiadásba. Szögezzük le, a saját felelősséged így telepíteni a kernelt, még akkor is,
-- ha hiba nem igazán szokott történni a legújabb kernel használatánál,
-- és bármikor visszatérhetsz a GRUB menüből a régebbi kernelre, ha mégis hibát tapasztalsz.
Torvaldsnál most épp az Intel Spectre 2 sebezhetőségre adott javítás borította ki a bilit, amely a szakember szerint (is) több sebből vérzik. Torvalds úgy gondolja, hogy az Intel processzorait túlságosan visszavetné, ha az összes érintett termék tisztességes javítást kapna. Ezért a gyártó most tűzoltást végez, biztonsági javítás helyett sokkal inkább egy új, opcionálisan bekapcsolható védelmi funkcióként kezeli a Spectre 2-re adott megoldást.
Nem jól indul az év az Intel számára, ugyanis láthatóan idő előtt kiderült egy hardveres hiba, amely a jelenlegi adatok szerint érinti a vállalat összes modernebb processzorát. Nemrég ugyanis Linus Torvalds beolvasztotta a kernelfájljába a kernel laptábla izolációját, amely segít a felhasználói és a kernelmemória jobb elszigetelésében.