GTK

kami911 képe

Legyen a neve Virginia!

A Linux Mint 21.3 neve „Virginia” lesz. A „Virginia„ név latin eredetű és a „virgo” szóból származik, ami „szűz” vagy „leány” jelentésű. A név eredeti formája a „Virginius” volt, eredete tehát a latin nyelvű kifejezéseken alapul, és a „virgo” szó női formájából ered.

 

kami911 képe

Legyen a neve Vanessa!

A Linux Mint 21 neve „Vanessa” lesz. A Vanessa név az Egyesült Államokban, Brazíliában és Németországban nagyon népszerű női keresztnév. Ez a női keresztnév Jonathan Swift elméjének szüleménye, és 22 évvel fiatalabb tanítványát, majd később szerelmét, Esther Vanhomrigh-t nevezte így, 1708-tól kezdődő ismeretségük folyamán, amikor kapcsolatuk bensőségesebb színezetet is kapott. A Vanessa keresztnév lényegében a hölgy vezetéknevének elejéből és az Eszter egy becézett formájából „Essa” állt össze. A Vanessa név nyomtatásban elsőként 1726-ban jelent meg, a Cadenus and Vanessa művel, de ez a verset már 1913-ban megírta Swift. 1807-ben egy lepke faj is a Vanessa nevet kapta, Johan Christian Fabricius munkájának hála. A Vanessa név az Egyesül Államokban a 71. legnépszerűbb volt 2007-ben, és 1953 óta tagja a 200 legnépszerűbb névnek az országban. A legnépszerűbb 100-ba 1977-be került be. Németországban is 1976-ban lett TOP100-as és a 90-es években volt a legnépszerűbb: hetedik, utána népszerűsége csökkent.

Magyarországon a Vanessa név Vanessza formában jelent meg és e nevet viselők május 24-én ünneplik a névnapjukat.

kami911 képe

Legyen a neve Tricia!

A Linux Mint 19.3 neve „Tricia” lesz. A Tricia név a latin eredetű Patrícia női név rövidüléséből származó női név jelentése: rómainak született nemes. A Patrícia név a Patrícius férfi név női párja.

A Linux Mint 19 fejlesztési ciklusa a soron következő 19.3-as verzióval lassan lezárul. Ráadásul 2020-ban új Ubuntu LTS (20.04) alapokon kerül majd kiadásra a Linux Mint 20-es verzió a május-június környékén, illetve a Debian alapú terjesztés, a Linux Mint Debian Edition 4 is érkezik.

kimarite képe

RGBA használat erőltetése a GTK+ témáknál

Bizonyos kompozitálóknál az ablak átlátszóságának beállításánál problémába ütközhetsz.
Én a Compton kompozitálót használom, Debian Jessie rendszeren és Openbox ablakkezelővel.

Egy másik böngésző problémával (ami egy Glib bug) kapcsolatosan találtam rá az alábbi leírás(ok)ra, mely az eredeti gondot nem oldotta meg, viszont a Firefox böngésző érezhetően gyorsabban működik most.

A saját könyvtáradban található, rejtett '.profile' szöveges fájlt kell megnyitnod szerkesztésre.

-- használd a kedvenc grafikus szövegszerkesztőd (nálam ez a Geany)

Feliratkozás RSS - GTK csatornájára