A PINE64 bejelentette, hogy legújabb, PinePhone Pro Linux-alapú okostelefonjuk már előrendelhető mindazok számára, akik szeretnék megvásárolni a készüléket.
A 2021. október közepén bemutatott PinePhone Pro egyedi gyártású RK3399S Rockchip hatmagos processzorral rendelkezik, amely 1,5 GHz-es órajelen fut, és ARM Mali T860 GPU-val van szerelve. Gyönyörű, 18:9-es képarányú, 1440×720-as IPS kijelzője jeleníti meg a felhasználói felületet, amely Corning Gorilla Glass 4 üveggel van védve. A készülék 4 GB, kétcsatornás, 800 MHz-es LPDDR4 RAM-ban futattja az alkalmazásokat és 128 GB belső eMMC flash-tároló áll a felhasználók rendelkezésére.
Neked lesz ilyen telefonod? Jónak vagy rossznak tartod ezt a koncepciót? Vagy csak túl gyenge a hardver?
Herman Hollerith 1889. január 8-án kapott amerikai szabadalmat forradalmi találmányára, a lyukkártyás számológépre. A készülék lyukkártyák segítségével gyorsította fel az adatfeldolgozást, és kulcsszerepet játszott az 1890-es amerikai népszámlálás során, drámai módon csökkentve a feldolgozási időt. Hollerith újítása egy új dimenziót jelentett az automatizált adatfeldolgozás történetében. A lyukkártyás rendszereket a következő évtizedekben világszerte alkalmazták üzleti, kormányzati és tudományos területeken.
1927. január 7-én történt meg az első hivatalos kereskedelmi transzatlanti telefonkapcsolat megvalósulása, amely lehetővé tette a nyilvánosság számára, hogy hangjukat az Atlanti-óceánon túlra közvetítsék. Ez a technológiai áttörés még nem használt semmiféle tengeralatti kábelt vagy műholdas technológiát, amelyeket ma már természetesnek veszünk. Ehelyett rádióhullámokon keresztül továbbították a jeleket.
1963. november 18-án a Bell Telephone új korszakot nyitott a telefontechnológiában: bemutatta az első elektronikus nyomógombos készülékeket, amelyeket Carnegie és Greensburg, Pennsylvania lakói számára tett elérhetővé. A nyomógombos telefonok forradalmasították a telefonálást, és ezzel együtt bevezették a dual-tone multi-frequency (DTMF) technológiát, amelyet ma Touch-Tone néven ismerünk. Az új készülékek lehetővé tették, hogy a hagyományos tárcsázás helyett gombnyomással lehessen számokat beütni. Ez nemcsak gyorsabbá, hanem kényelmesebbé is tette a hívások kezdeményezését.
Ha a számítógépedre telepített Viber alkalmazás ablakának tartalma az alkalmazás első indításakor vagy egy rendszer frissítés után teljesen fehér, az meglehetősen fura és ritka esemény, de azért olykor előfordulhat. Mindez így néz ki:
A Viber egy okostelefonra készített ingyenes VoIP szolgáltatás, a Viber Media Inc. bejegyzett védjegye. Segítségével a felhasználó telefonálhat, üzenetet küldhet és videochatelhet internetkapcsolaton keresztül. A program a felhasználó névjegyzékéből képzi a Viber szolgáltatáson belüli névjegyeket. A szolgáltatás Android-on, iOS-en, Windows Phone-on, BlackBerry-n, Windows-on, OS X-en, Symbian-n, illetve Linux-on (azon belül Ubuntu-n és Fedora-n) érhető el. https://hu.wikipedia.org/wiki/Viber