A CloudSEK kiberbiztonsági vállalat kutatói szerint e-mailes adathalász kampány során YouTube-os tartalomgyártókat támadnak hamis együttműködési ajánlatokkal. Az e-mailek olyan OneDrive linket tartalmaznak, amelyekkel malware telepíthető az áldozatok eszközére.
„A malware Word dokumentumokban, PDF-ekben vagy Excel fájlokban rejtőzik, leggyakrabban promóciós anyagnak, szerződésnek vagy üzleti ajánlatnak álcázva.” – magyarázták a kutatók.
2005. február 14-én egy weboldal indult útjára, amely alapjaiban változtatta meg az internet használatát. A YouTube nemcsak a videómegosztás forradalmát hozta el, hanem új értelmet adott a „you” és a „tube” szavaknak is.
A YouTube újabb reklámformátumot vezet be a televíziós platformján, amely szüneteltetés közben jeleníti meg a hirdetéseket. Ez a formátum már elérhetővé vált néhány felhasználó számára.
A mesterséges intelligencia az utóbbi időben elég nagy témakör, és sokan foglalkoznak vele. A mesterséges intelligencia képes médiatartalmakat, képeket, cikkeket, akár videókat is elkészíteni. Ez sok esetben kényelmes, hiszen leveszi az ember válláról azokat a feladatokat, munkafolyamatokat, amik igazából adatgyűjtéssel járnak, vagyis csak favágó munkák. De nyilvánvalóan ugyanaz, amit sokan jó dolognak tartanak, sokan rosszra használják fel.
Az interneten található videók letöltése és offline elérhetővé tétele egyre népszerűbbé válik. Ehhez jól használható a yt-dlp Rengeteg online platform létezik, amelyek lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy kedvenc videóikat letöltésre és offline megnézésre mentse. Az egyik legnépszerűbb ilyen platform a YouTube, ahol milliók találhatók meg, és ahol minden nap órákon át tartalmat töltenek fel.
Elöljáróban: YouTube-videó letöltésére számos módszer létezik Linux alatt, azt viszont szerintem kevesen tudják, hogy létezik parancssoros eszköz erre: a yt-dlpa , ami rendkívül hatékony, de szó mi szó macerás a használata.
Ám létezik ennek egy grafikus héja, azaz, kényelmesen is kezelhetjük, a Tube Converter erre való. Szoftverkezelőből letölthetjük Flatpak változatban… Mindez talán annyira nem érdekes, de valójában az izgalmas dolgok a Githubon történnek.
Az AMD új YouTube-csatornát indított, amely kifejezetten fejlesztők számára kínál tartalmakat. A csatorna célja, hogy bemutassa az AMD hardverek és szoftveres eszközök lehetőségeit, valamint értékes technikai bemutatókat és iparági interjúkat tegyen elérhetővé.
Az AV1/VP8/VP9 kodekkel kódolt videók lejátszása - a jelenlegi állapot szerint - erősebben megterhelheti a böngészőket, mint a H264-ben kódolt videóé. A lejátszás ezen tulajdonsága az enhanced-h264ify böngésző kiegészítő használatával javul.
A Youtube weboldalon böngészve viszonylag gyakran előfordul olyan videó, melynek a nyelve nem magyar. Ha a videó nyelve angol - mint például sok TED videó esetében - az kiváló alkalom lehet az angol nyelvtudásod gyakorlására. Viszont, ha mindenképpen magyar felirattal szeretnéd megnézni a videót, jó tudni, hogy lehetőséged van kiválasztani azt a videó beállításaiban. A magyar feliratot lelkes önkéntesek készíthetik el (akár te), de gyakoribb, hogy a ténylegesen lefordított magyar feliratozás nem érhető el.
Az SMPlayer egy Mplayer fork, skinnel ellátva, pontosabban egy olyan MPlayer, amelyben egyedi grafikus felületen állíthatsz be „egy-két” dolgot (lényegében mindent, amit szeretnél), ezáltal egy kiválóan használható, konfigurálható alkalmazás. Az SMTube pedig egy asztali alkalmazás, Youtube videók lejátszására. A két alkalmazás közötti kapcsolat, hogy alapértelmezetten az SMTube által megnyitni kívánt videót az SMPlayer nyitja meg.
A MiniTube alkalmazással a böngésző használata nélkül és kevesebb erőforrás felhasználásával nézheted meg a YouTube videókat és még más lehetőségeid is vannak a videó megtekintésén kívül. Mindez egy TV-szerű látványban tárul eléd.
Az alkalmazás manapság PPA forrásból már nem érthető el, így be kell érned a Roberto honlapjáról letölthető DEB telepítővel. A jelenlegi terjesztések már nem támogatottak a korábbi két PPA által.
Az SMPlayer egy Mplayer fork, skinnel ellátva, pontosabban egy olyan MPlayer, amelyben egyedi grafikus felületen állíthatsz be „egy-két” dolgot (lényegében mindent, amit szeretnél), ezáltal egy kiválóan használható, konfigurálható alkalmazás. Az SMTube pedig egy asztali alkalmazás, Youtube videók lejátszására. A két alkalmazás közötti kapcsolat, hogy alapértelmezetten az SMTube által megnyitni kívánt videót az SMPlayer nyitja meg.
!Ez a funkció jelenleg (2018.) nem működik a honlapon.
Felmerülhetett benned a kérdés, hogy miképpen lehet videót beilleszteni az oldalra, például a fórum hozzászólásba ágyazni (embed), azaz megjeleníteni. Erre vannak egyéb lehetőségek ..., de itt, az oldalon mindenképpen az egyszerűsített jelölős módszert érdemes alkalmazni:
Ha Android rendszerű okostelefont használsz, esetleg találkoztál néhány összeomlással a Firefox böngésző tekintetében, amely leginkább a Youtube weboldalon jelentkezik.
Az összeomlást én így javítottam
-- megnyitod a böngészőt
-- az
about:config
URL-re lépsz
-- megígéred, hogy óvatos leszel ...
-- megkeresed (Keresés) az alábbi két beállítást, és szerkeszted (akár két egér kattintással)