A Qt népszerűségét az egyszerűsége, a keresztplatformos fejlesztés támogatása és a gazdag grafikus felhasználói felületi elemek kialakítása miatt szerezte. A Qt alkalmazásokat natív kinézetűvé lehet tenni a célplatformnak megfelelően, és lehetővé teszi az alkalmazások egyszeri írását, majd azok futtatását több különböző platformon anélkül, hogy teljesen újra kellene írni az alkalmazás kódját.
A digiKam csapata ma bejelentette a digiKam 7.8 kiadását és általános elérhetőségét, amely a Qt és KDE technológiákon alapuló, nyílt forráskódú, ingyenes és keresztplatformos digitális fotókezelő szoftver legújabb stabil verziója.
A KDE Project Qt-alapú Falkon (korábban QupZilla) ingyenes és nyílt forráskódú webböngészője frissült a 3.2-es verzióra, amely számos új funkciót és számos fejlesztést tartalmaz.
A Falkon az egyik kevésbé ismert és használt webböngésző, mivel eredetileg csak oktatási célokra fejlesztették, de olyan funkciógazdag böngészővé kezd válni, amely nagyon is felveheti a versenyt az olyan népszerű nyílt forráskódú böngészőkkel, mint a Mozilla Firefox.
A KDE Project digiKam nyílt forráskódú, keresztplatformos és ingyenes professzionális fotókezelő szoftvere, amelynek már elérhető a 7.4-es verziója. Ez a verzió is új funkciókat és számos fejlesztést tartalmaz.
A Youtube videókat leginkább valamelyik böngészőben tekintjük meg. A Youtube vagy más weboldalon még elérhető flash formátumú videók megtekintése, azaz az Adobe Flash Player plugin használata elavult, mert fejlesztése már nem támogatott, bár a plugin telepíthető és bekapcsolható. A legtöbb böngésző alapértelmezetten a HTML5 beállítást használja, de ha mégsem erre van beállítva, úgy a YouTube tekintetében ezt bekapcsolatod itt: https://www.youtube.com/html5
A VirusTotal honlap fájlok vizsgálatára létrehozott online, webes felület. A vizsgálandó fájlokat az oldalra feltöltés után, több vírusvédelmi szoftverrel vizsgálják meg, majd az eredményt láthatóvá teszik.
Egyszer volt, hol nem volt a QupZilla, Qt fejlesztői készlettel készített böngésző, használható volt, szép is volt, jó is volt, aztán a fejlesztése megszakadt (egy-két éve talán). Most a nyomdokaiban lépked a Falkon, az alapvetően KDE asztali környezet alá készített böngésző. Ha érdekel, kipróbálhatod.
Szomorúan vettem észre -mint Füles, a szamár- a minap, hogy az általam tesztelt „Frankeinstein” Linux Mint 19 Tara kiadás alatt (még nem jelent meg hivatalosan) a Qt fejlesztői készlettel készülő VLC média alkalmazás menüinek látható betűkészlete nem túl szép és a karakterek mérete igen picike. A történet magyarázata, hogy a Cinnamon és sok más asztali környezet alkalmazásainak vezérlőelemei és még sok más alkotórészük -a GIMP alkalmazás készítőinek a- GTK+ fejlesztői készletével készült és a Qt alkalmazásokat azok tervezőinek és karbantartóinak optimalizálni kell vagy legalábbis illik (il