Az Amarok, a nyílt forráskódú zenelejátszók egyik klasszikusa újabb mérföldkőhöz érkezett. A frissen kiadott 3.3-as verzió, mely a „Far Above the Clouds” nevet viseli, a modernizáció jegyében átdolgozott hangmotort, jobb karakterkódolás-támogatást és számos stabilitási fejlesztést hoz. Az új kiadás áttér a Qt6/KF6 keretrendszerre, és immár GStreamer alapokon szólal meg a zene.
Több mint egy évi várakozás után végre megjelent a DeaDBeef zenelejátszó 1.10.0-as verziója, számos újdonsággal és hibajavítással.
FFmpeg 7.0 támogatás és Linux disztribúciók kompatibilitása
Az új verzió FFmpeg 7.0 támogatást kapott, így problémamentesen fordítható a legújabb Linux disztribúciókon (például Ubuntu 24.10 és Fedora 41) anélkül, hogy manuális javításra lenne szükség.
Az Amarok, a népszerű nyílt forráskódú zenelejátszó, elérhetővé tette legújabb kiadását, a 3.2.2 „Punkadiddle” verziót. Az új verzió számos izgalmas fejlesztést és frissítést kínál, amelyek közül a legjelentősebb a Qt5 és kísérleti Qt6 build támogatása. Az Amarok 3.2 lehetőséget biztosít arra, hogy a kódot mind Qt5, mind pedig Qt6 alapon összeépítsék (build). Bár a Qt6-os verzió jelenleg kísérleti státuszban van, és ismert problémák is előfordulhatnak, az eredmények ígéretesek.
Az Amarok, a népszerű nyílt forráskódú zenelejátszó, elérhetővé tette legújabb kiadását, a 3.2 „Punkadiddle” verziót. Az új verzió számos izgalmas fejlesztést és frissítést kínál, amelyek közül a legjelentősebb a Qt5 és kísérleti Qt6 build támogatása. Az Amarok 3.2 lehetőséget biztosít arra, hogy a kódot mind Qt5, mind pedig Qt6 alapon összeépítsék (build). Bár a Qt6-os verzió jelenleg kísérleti státuszban van, és ismert problémák is előfordulhatnak, az eredmények ígéretesek.
A legendás Winamp médialejátszó forráskódja nyilvánossá vált, ám az engedélyezett felhasználás komoly korlátozásokkal jár. A közösség hozzájárulására számítanak, de az igazi szabadságot megtagadják a fejlesztőktől.