3.2

kami911 képe

Megjelent az Audacity 3.2

Megjelent az Audacity 3.2, a GNU/Linux, macOS és Windows rendszerekhez készült hatékony, ingyenes, nyílt forráskódú és platformokon átívelő audiószerkesztő szoftver legújabb stabil verziója.

Az Audacity 3.2 majdnem egy évvel az Audacity 3.1 sorozat után érkezett meg, és számos izgalmas újdonságot vezet be, mint például a valós idejű effektek az Audio Units, LADSPA, LV2 és VST3 pluginekhez, a VST3 effektek támogatása, a WavPack nyílt audiotömörítési formátum támogatása, valamint a legújabb FFmpeg 5.0 multimédiás keretrendszer támogatása.

Az új valós idejű effektek funkció részeként az Audacity 3.2 egy új effektek gombot jelenít a sávok menüjében, amellyel valós idejű effekteket helyezhet el. Emellett az effektek menü új rendezést kapott, és az effektek beállításaiban mostantól más rendezési és csoportosítási lehetőségeket is talál. Íme a valós idejű effektek funkció működés közben!

A felhasználói felület is különböző frissítéseket kapott, például a keverősáv és a mérő sávok összevonását, egy gyors hangmegosztási funkciót, valamint egy új Audio Setup gombot, amely alapértelmezés szerint az Eszköz eszköztárat helyettesíti (az Eszköz eszköztárat továbbra is vissza tudja majd kapcsolni a Nézet → Eszköztárak menüben).

Egyéb említésre méltó változások közül az Audacity mostantól JACK-támogatás nélkül is fordítható GNU/Linux rendszereken, az mpg123 mostantól a mad helyett az mpg123 az alapértelmezett MP3-importáló, az XDG könyvtárak támogatása GNU/Linux rendszereken, és a bővítmények mostantól automatikusan beolvasásra, tesztelésre és engedélyezésre kerülnek az Audacity indításakor.

Természetesen az Audacity 3.2 különböző hibákat is kijavít:

kami911 képe

Itt az Augustus 3.2, a Caesar III-ra épülő játék

Az Augustus egy Caesar III nyílt forráskódú játékmotor újraimplementáció, amely egy másik, Julius nevű játékból származik, és célja, hogy új funkciókat adjon hozzá a játékmotorhoz.

A 3.2-es verzió megjelent, és rengeteg új finomságot tartalmaz, mint például:

kami911 képe

Megjelent a Blender 3.2

Látványos összefoglaló az újdonságokról:

A Blender 3.2 egy hatalmas frissítés, amely számos új funkciót és több tucatnyi fejlesztést vezet be a 3D modellező szoftverbe. A kiadás egyik hatalmas változása, hogy a Blender mostantól AMD GPU leképzést is támogatás Linux-on! Ez az RDNA/RDNA2 GPU-kra vonatkozik, és a Radeon Open eCosystem (ROCm) compute stack / HIP rendszerrel működik a jobb grafikai teljesítmény és az alacsonyabb energiafogyasztás érdekében.. Az RDNA előtti GPU-k hivatalosan nem támogatottak. Ehhez jelenleg a 22.10-es Linux-illesztőprogramra van szükség az AMD Radeon tárolójából.

Továbbá az alábbi újdonságokat is tartalmazza:

kami911 képe

Megjelent a KDE Falkon 3.2 webböngésző

A KDE Project Qt-alapú Falkon (korábban QupZilla) ingyenes és nyílt forráskódú webböngészője frissült a 3.2-es verzióra, amely számos új funkciót és számos fejlesztést tartalmaz.

A Falkon az egyik kevésbé ismert és használt webböngésző, mivel eredetileg csak oktatási célokra fejlesztették, de olyan funkciógazdag böngészővé kezd válni, amely nagyon is felveheti a versenyt az olyan népszerű nyílt forráskódú böngészőkkel, mint a Mozilla Firefox.

Feliratkozás RSS - 3.2 csatornájára