Megjelent a GCompris 3.0 nyílt forráskódú oktatási szoftvercsomag, amely kettőtől és tíz év közötti korú gyermekek számára nyújt szórakoztató eszközöket, mostantól letölthető, új és továbbfejlesztett tevékenységekkel. A gyermekek számára készült oktatószoftver segítségével a kicsik különböző aktivitásokkal sajátíthatják el a legkülönbözőbb ismereteket, a számítógép használatától az olvasás, a matematika, tudomány és földrajz alapjain keresztül egészen a tengeralattjáró működésének elvéig.
A GIMP projekt az első 3.0-s kiadásjelölt megjelenésével részletes beszámolót tett közzé az új verzió újdonságairól, valamint a jövőbeli kiadások terveiről. A GIMP 3.0 végleges változata felé vezető út mellett a fejlesztők célja, hogy a következő nagyobb kiadás, a GIMP 3.2, egy éven belül megjelenjen.
A GIMP fejlesztőcsapata elérhetővé tette a 3.0 verzió kiadásra jelölt változatát, amely számos újítást és fejlesztést kínál a népszerű képszerkesztő szoftverhez. Az új verzió jobb színkezelést, frissített felhasználói felületet és számos egyéb hasznos funkciót biztosít.
A nyílt forráskódú GIMP 3.0, amely az Adobe Photoshop ingyenes alternatívájaként szolgál, lassan eléri az első kiadásra jelölt verzióját (release candidate). A fejlesztés jelentős késlekedése ellenére közeleg a nagy pillanat, amely a szoftver történetében jelentős mérföldkövet jelent.
A fejlesztők büszkén jelentik be az OpenShot 3.0 kiadását, amely reményeik szerint, hogy az OpenShot valaha készült legjobb verziója! A rengeteg újítás közül nehéz kiválasztani a kedvencet!
A GNU Image Manipulation Program (GNU Képmanipulációs Program) 2022. november 21-én lett 27 éves lett (tekintsd meg az 1995 november 21-én megjelent első kiadás bejelentését).
A GIMP 2.99.12 egy hatalmas mérföldkő a GIMP 3.0 felé. Sok hiányzó darab kezd összeállni, bár még mindig folyamatban lévő munka. Mint mindig, most is várhatóak problémák, különösen ebben a kiadásban, amely fontos frissítéseket kapott a főbb területeken, mint például a vászon kezelésének kód, a szkriptek és a témakezelés.
Az újdonságok listája elég tekintélyes lesz a GIMP 3.0-s verzióban:
A GIMP születésétől fogva sok kritikát kapott, azért mert nem biztosítja a professzionális nyomdák által általában használt CMYK színteret. A 3.0-s verzió ebben is változást hoz:
Ez megérdemelne egy külön fejezetet ebben a hírben, mert hála az új GSoC diákunknak, a dolgok itt elég gyorsan haladtak, nem csak a CMYK, hanem a színtérinváziós projekt egésze tekintetében is. Rengeteg színkonverziót és megjelenítést kellett újragondolnunk a program különböző részein.
További részleteket a CMYK részben tudhat meg. A GIMP számos újdonságot hoz a GTK+ 3 CSS témakezeléstől kezdve, az új ecsetkezelési és nagyítási rendszeren és a már említett CMYK színtérkezelésen át (ami érinti a különféle fájltípusok kezelését is), az animált gif-ek, ani kurzorfájlok, továbbá a raw képformátumok kezelése is fejlődött. Végül, de nem utolsósorban az új GIMP kap egy üdvözlőképernyőt is.