1986. február 3-án a „vaporware” kifejezés először jelent meg egy TIME magazinban megjelent cikkben, amelyet Philip Elmer-DeWitt írt. A szó azóta elterjedt az informatikában, és olyan szoftvereket jelöl, amelyeket bejelentettek, de soha nem adtak ki, vagy csak jelentős késéssel kerültek piacra. A nyolcvanas években sokan azzal vádolták a Microsoftot, hogy tudatosan jelent be új termékeket, hogy ezzel elriassza a vásárlókat a konkurens cégek megoldásaitól.
1986. január 28-án, egy hideg téli reggelen az STS-51-L küldetésre induló Challenger űrrepülőgép röviddel a felszállás után szétesett a levegőben, fedélzetén hét űrhajóssal. Bár sokan azt hiszik, hogy az űrsikló felrobbant, valójában a szerkezetét ért aerodinamikai erőhatások szaggatták szét. A tragédia mély nyomot hagyott az űrkutatás történetében, és hosszú évekre visszavetette a NASA emberes űrprogramját.
1986. január 24-én a Voyager-2 űrszonda történelmi pillanathoz érkezett, amikor először hajtott végre közeli elrepülést az Uranusz bolygó mellett. Ez az esemény mérföldkő volt az űrkutatás történetében, és számos új felfedezést hozott.
A Voyager-2 küldetése az Uranusz mellett
Új holdak felfedezése
Az elrepülés során a Voyager-2 tíz korábban ismeretlen holdat fedezett fel az Uranusz körül, ezzel jelentősen bővítve ismereteinket a bolygóról és holdrendszeréről.
1986. január 15-én nyitotta meg kapuit a National Science Foundation (NFS) által támogatott National Center for Supercomputer Applications (NCSA) a Illinois-i Egyetemen.
1986. január 15-én tartották az Internet Engineering Task Force (IETF) első találkozóját, amely a mai napig alapvető szerepet játszik az internet fejlődésében.