Linux Mint 20

Linux Mint blog havi hírek - 2021. február

Köszönjük az adományait és a támogatását.

Frissítések alkalmazása

Egy bejelentést tettek a múlt héten, hogy megmagyarázzák, miért fontosak a biztonsági frissítések, és hogy emlékeztessk az embereket arra, hogy frissítsék a számítógépüket.

Ha még nem olvasta el, kérem, tekintse meg a „Frissítse a rendszerét!” cikket (eredeti cikk).

Elkezdtünk dolgozni a Frissítéskezelő fejlesztésén. A következő kiadásban a kezelő nem csak a rendelkezésre álló frissítéseket fogja keresni, hanem nyomon fogja követni az egyes mérőszámokat is, és képes lesz felismerni azokat az eseteket, amikor a frissítéseket figyelmen kívül vannak hagyják. Néhány ilyen mérőszám, hogy mikor volt az utolsó alkalom,amikor a frissítéseket alkalmazták, mikor volt az utolsó alkalom, amikor a csomagokat frissítették a rendszerben, hány napja jelent meg egy adott frissítés…

Bizonyos esetekben a Frissítéskezelő képes lesz arra, hogy emlékeztesse Önt, hogy alkalmazza a frissítéseket. Közülük néhány esetben talán még sürget is. Nem akarjuk, hogy buta legyen, és mégis az útjába kerüljön. Azért van itt, hogy segítsen. Ha a dolgokat a maga módján kezeli, akkor ez felismeri az intelligens mintákat és szokásokat. Ez is konfigurálható lesz, és lehetővé teszi, hogy módosítsa annak módját, ahogyan beállítja.

Nekünk vannak alapelveink a Linux Mint-nél. Az egyik az, hogy ez az ön számítógépe, nem a miénk. Mi is sok használati esetet szem előtt tartunk, és nem szeretnénk, hogy a Linux Mint-et bármelyiküknél nehezebben használhatóvá tegyük.

Még mindig stratégiákat alkotunk és eldöntjük, hogy a kezelő mikor és hogyan tegye láthatóbbá magát, így túl korai beszélnünk ezekről a szempontokról, és belemennünk azokba a részletekbe, amelyek valószínűleg a leginkább érdeklik itt. Eddig azon dolgoztunk, hogy intelligensebbé tegyük a kezelőt, és hogy több megvizsgálható információt és mérőszámot adjunk meg neki.

kami911 képe

Ezt nem gondoltam volna! A Linux Mint hozza el a Digitális Jólétet Magyarországra?

Igazak voltak a híradások, a mai napon jelent meg a „Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag”.

„A Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag egyszerűen telepíthető és használható operációs rendszer és felhasználói szoftverek együttese, amely nyílt forráskódú megoldásokkal helyettesíti a drága operációs rendszereket és irodai programokat. Böngésző, levelező és multimédia programokkal felszerelve teszi lehetővé a számítógépes munkavégzés, tanulás és szórakozás mellett a hivatali ügyek elektronikus intézését.” – áll az ITM közleményében.

A Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag egy ingyenesen letölthető és használható, magyar nyelvű operációsrendszer és felhasználói szoftverek együttese, mely az előfizetéssel használható szövegszerkesztőket, táblázatkezelőket, internetböngészőket, levelező és egyéb irodai programokat hivatott helyettesíteni. A Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag a széles körben elterjedt, államilag támogatott, a közhivatali ügyek elektronikus úton történő intézésére alkalmas és napjaink digitális igényeit kielégítő felhasználói szoftverek összeválogatott gyűjteménye.

Linux Mint blog havi hírek - 2020. július

Szeretném megköszönni mindannyiuknak a támogatásukat. Az adományok általában meglehetősen magasak a kiadás után, és a Linux mint 20 sem kivétel. Egyetlen hónap alatt 924 adományt kaptunk! Ez elég lenyűgöző szám, és nagyon büszkék vagyunk rá, mind projektként, mind közösségként.

A Linux mint 20-at jól fogadták, de új kihívásokat vezetett be, mind kiadásként, mind pedig frissítésként. A következő két évben e kihívások megoldására fogunk összpontosítani, valamint arra, hogy izgalmas finomításokat és új funkciókat hajtsunk végre a következő pontkiadásokban. Ezek közül néhány már szerepel a Trello tábláinkon és menetrendeinken. Én mégis inkább akkor beszélnék róluk, ha már megvalósítottuk őket és készen állnak a szállításra. Remélhetőleg ezúttal a jövő hónapban képesek leszünk ízelítőt adni néhányukból.

A múlt hónap visszajelzéseiben észrevettük, hogy néhány felhasználó azt szeretné, hogy a Linux Mint becsomagolja a Chrome-ot. Zavart és jogosultsághiányt is megfigyeltünk, amikor arról volt szó, hogy idegen csomagokkal foglalkozunk a frissítés során. Jelenleg ez a két terület az, amelyet vizsgálunk.

Az LMDE 4 sok frissítést kapott mostanában, beleértve a Linux mint 20-ból és a Cinnamon 4.6-ból származó új funkciókat is.

Egy Linux Mint kiadások népszerűségéről szóló tanulmány érdekes eredményeket mutatott, és vigaszt nyújtott azokra az érzésekre, amelyek eluralkodtak a felhasználói bázisunkon. 

Linux Mint blog havi hírek - 2020. augusztus

Mielőtt az új hírekkel kezdünk, szeretnék köszönetet mondani az adományaiért és a segítségéért. Hálás köszönet mindenkinek, aki részt vesz a támogatásunkban.

Visszaportolások és javítások

Sok hibajavítást portoltunk vissza a Linux Mint 19.3-ba. Közülük három elég jelentős:

Linux Mint blog havi hírek - 2020. május

Mielőtt belekezdünk a havi hírekbe, szeretném megköszönni önnek az adományokat és a támogatást, amelyet nekünk nyújt. Szeretnék köszönetet mondani a partnereinknek és szponzorainknak is, és mindenkinek, aki közreműködik a Linux Mintban.

kami911 képe

Megjelent a Linux Mint 20 „Ulyana” verziója

A Linux Mint fejlesztő csapata büszkén jelenti be a Linux Mint 20 kiadását, amely a Ulyana nevet kapta. A 20-as kiadás is az Ubuntu új – 2020. áprilisban megjelent – 20.04-es hosszan támogatott (LTS) verziójára alapul. A Linux Mint támogatási modelljének megfelelően ez a verzió 2025-ig kap frissítési támogatást, így a hibajavítások öt évek keresztül lesznek elérhetők ehhez a rendszerhez.

Linux Mint blog havi hírek - 2020. április

A munka folytatódik a Linux Mint 20 - „Ulyana" kiadáson, amelyet ez év júniusára tervezünk. Néhány olyan funkciót hozzáadtunk, amelyeket a LMDE 4-ben vezettünk be, mint például az élő felbontás-emelés a Virtualboxban és az APT javasolt csomagok alapértelmezés szerinti aktiválása.

A Linux Mint 20 3 kiadásban (Cinnamon, MATE és Xfce), de csak 64 bites verzióban lesz elérhető. Alapját az Ubuntu 20.04 LTS fogja képezni, és a Linux 5.4 kernelt használja.

A saját könyvtár titkosítása, amelyet az Ubuntuban eltávolítottak, továbbra is elérhető lesz.

Linux Mint blog havi hírek - 2020. február

Hálás köszönet a támogatásáért és az adományaiért! Az LMDE 4 megjelent. Szeretnénk köszönetet mondani minden embernek, akik segítenek nekünk tesztelni és javítani. Mi jelenleg átnézzük a hibajelentéseit és megpróbálunk annyit kijavítani, amennyit csak lehetséges.

kami911 képe

Legyen a neve Ulyana!

A Linux Mint 20 neve „Ulyana” lesz. A Ulyana név orosz eredetű női név, jelentése fiatal, fiatalos.

A Linux Mint 20 kiadási ciklusa a soron következő, vélhetőn májusban megjelenő 20-as verzióval indul el. A fejlesztők már fél éve az új kiadáson dolgoznak. A Linux Mint 20, az Ubuntu - tervek szerint - április 23-án megjelenő 20.04-es verziójára építkezik. Mivel az LTS alapot is vált a Linux Mint ezen kiadása, így rengeteg újdonságra lehet számítani a frisebb kerneltől, az X-en át, az összes programcsomagig. Nagyon izgalmas, új kiadás lesz!

kimarite képe

Chromium böngésző telepítése a Linux Mint 20 Ulyana kiadásra

A Linux Mint 20 Ulyana kiadástól számítani lehet arra, hogy a Chromium böngésző telepítéséhez a tükrökről a DEB telepítő nem érhető el, egészen pontosan - egyelőre - csak olyan verzió érhető el, amely a SNAP áruházat is telepítené egyben (LP: # 1855594 ). Azonban az önmagában telepíthető Chromium DEB változatát az Ubuntu korábbi verzióira továbbra is rendszeresen frissítik.

kami911 képe

Megjelent a Linux Mint 20 „Ulyana” Béta verziója

A Linux Mint fejlesztő csapata büszkén jelenti be a Linux Mint 20 BÉTA kiadását, amely a Ulyana nevet kapta. A 20-as kiadás is az Ubuntu új – 2020. áprilisban megjelent – 20.04-es hosszan támogatott (LTS) verziójára alapul. A Linux Mint támogatási modelljének megfelelően a VÉGLEGES verzió 2025-ig kap frissítési támogatást, így a hibajavítások öt évek keresztül lesznek elérhetők ehhez a rendszerhez.

kami911 képe

Feltűntek a Linux Mint 20 BETA telepítő lemezképek

Bár az még nem biztos, hogy ezek a kiadásra kerülő Linux Mint 20 „Ulyana” BETA ISO-képfájlok (mert a fő Linux Mint oldal nem említi őket), de a fájlok elérhetőek lettek itt:

https://mirrors.edge.kernel.org/linuxmint/testing/

Ha éles gépre nem is, de egy virtuális gépen történő kipróbáláshoz, mindenképpen alkalmasak.

Nektek hogy tetszik az új, 20-as Linux Mint verzió?

Linux Mint blog havi hírek - 2020. március

A StatusNotifier, libAppIndicator és a libAyatana

Az Electron-ban végzett módosítást követően az XappStatusIcon kisalkalmazások támogatást fognak kapni a StatusNotifier, libAppIndicator és libAyatana csomagokhoz.

Ezt a támogatást, amelyet alapértelmezés szerint letiltottak a Cinnamonban, teljesen el fognak távolítani az asztali környezetből, és átruházzák az XappStatusIcon kisalkalmazásra.

Feliratkozás RSS - Linux Mint 20 csatornájára