Több mint három évtizeddel azután, hogy a 486-os processzorok megjelentek, a Linux kernel végleg búcsút int ennek az architektúrának. A döntés újabb lépés a karbantartás egyszerűsítése és a modern hardverek támogatásának erősítése felé. Cikkünkben részletesen bemutatjuk, mit jelent ez a változás, és kiket érinthet.
1993. március 22-én az Intel piacra dobta az első Pentium processzorokat, amelyek 60 és 66 MHz-es sebességgel debütáltak. Ez a technológiai előrelépés jelentős ugrást jelentett az előző generációs Intel 80486 processzorokhoz képest, hiszen a Pentium már 3,1 millió tranzisztort tartalmazott és akár 4 GB címezhető memóriát támogatott – ami a korábbi modellekhez képest hatalmas fejlődést jelentett. A Pentium bevezetése nemcsak technológiai, hanem marketing szempontból is újdonságot hozott.
A „VIP” lapok mindig is különlegesek voltak főleg a Pentium érában. De a 486-érában is léteztek, bár jelentőségük kisebb volt. Noha tudom sok VIP-személy létezik, de itt most nem arra gondoltak a tervezésénél.
Egész egyszerűen a VIP=(V)ESA, (I)SA, (P)CI szavakból jött létre.