csomag

kami911 képe

Végre megjelent a 0 A.D. játék 26. alfa verziója

A Wildfire Games, egy önkéntes játékfejlesztőkből álló nemzetközi csoport, büszkén jelenti be a 0 A.D. játék 26. alfa verzióját: „Zhuangzi” (ejtsd: /ˈʒwæŋˈziː/), a 0 A.D., egy ingyenes, nyílt forráskódú, valós idejű stratégiai játék huszonhatodik alfa verzióját. A kiadás az ősi kínai filozófusról, Zhuang Zhou-ról kapta a nevét, aki ismertebb nevén Zhuangzi, és aki a taoizmus egyik legbefolyásosabb szövegét írta.

Főbb újdonságok

  • Egy új civilizáció: A Han,
  • Új kampánytérképek: Tarim-medence és Jangce,
  • Mostantól az egységek gyorsulással rendelkeznek,
  • Huszonhat új zeneszám,
  • Új és frissített grafika.
  • Egységek tulajdonságainak kiegyensúlyozása.

Képernyőképek: play0ad.com/media/screenshots/
Videók: www.youtube.com/user/play0ad

A fejlesztés még folyamatban van, és szükségünk van a segítségedre, hogy az új funkciókat életre keltsük. Akár a művészet, a hangzás, a zene, a játéktervezés, a Javascript, a Python vagy a C++ érdekel, a 0 A.D.-nek szüksége van a segítségedre, és a csapat örömmel fogadja a hozzájárulásokat!
Támogathatsz minket azzal, hogy lefordítod a játékot a nyelvedre a Transifex-en, művészeti vagy kód hozzájárulást adsz, vagy egyszerűen csak adományozol.

kami911 képe

A Canonical és a Microsoft együttműködésével a .NET 6 elérhető Ubuntu 22.04 Linux-ra

A Canonical és a Microsoft

Néhány hónappal ezelőtt a Canonical és a Microsoft munkatársai azzal a céllal kezdtek el együtt dolgozni, hogy az Ubuntut még jobb környezetté tegyék a .NET fejlesztők számára.

Két fő cél érdekében működnek együtt:

  • Egyszerűsíteni a .NET használatát az Ubuntu-n.
  • Lerövidíteni a Canonical és a Microsoft közötti ellátási láncot.

Ismert tény, hogy sok .NET fejlesztő használja az Ubuntu-t. Kommunikáció révén, nyilvánvalóvá vált, hogy elég sok mindent tehetnek azért, hogy jobbá tegyék ezt .NET élményt Ubuntu alatt.

kimarite képe

Flatpak csomagkezelés: alkalmazások telepítése, használata

A Flatpak egy segédalkalmazás a szoftverek telepítéséhez, a csomagkezeléshez, és az alkalmazás virtualizációhoz a Linux terjesztéseken. A Snap, és AppImage csomagokhoz hasonlóan a Flatpak olyan „homokozó” környezetet biztosít, amely elkülöníti az alkalmazásokat a rendszer többi részétől. Kényelmes, és működőképes, hiszen az alkalmazások telepítéséhez és futtatásához szükséges függőségeket egy, az egyben tartalmazza. Arra azért illik figyelni, hogy előbbi okból a telepített alkalmazások helyfoglalása meglehetősen nagy.

kimarite képe

A Frissítéskezelő és a Szoftverforrások alkalmazások működése, beállításai

A Linux Mint Frissítéskezelő alkalmazása felel a frissítések figyeléséért. Alapértelmezetten két órántként néz fel a tükrökre. A panelen látható ikon jelez (kék „i” karakter látható egy pajzson), ha bármely telepített csomagból újabb vagy másik verzió érhető el. Ez esetben lehetőséged van a frissítést alkalmazni, mondhatni, érdemes megtenned. A frissebb csomagok általában fejlesztéseket és hibajavításokat tartalmaznak, viszont olykor biztonsági okból adnak ki egy új csomagverziót. A Linux Mint biztonsági szinteket használ a frissítés szabályozására.

kimarite képe

Az aptitude alkalmazás használata (egy példával)

Tegyük fel, hogy egy PPA-ról felvett csomagot a PPA használatának mellőzése után az alapértelmezettre szeretnél állítani. Ekkor már elérhetetlen a csomag, hiszen a tükröt (PPA) mellőzöd. Akkor próbáljuk meg.

-- először a Synaptic csomagkezelővel próbálkozol, megpróbálod a csomagot -a példában- öregbíteni, más szóval visszafejleszteni. Nem sikerül, rengeteg más csomag eltávolítódna ... .

-- próbálod újratelepíteni a reinstall kapcsolóval, nem sikerül

Feliratkozás RSS - csomag csatornájára