vulnerability

kami911 képe

A Terrapin támadás csökkentheti az OpenSSH kapcsolatok biztonságát

A Terrapin támadás képes csökkenteni az OpenSSH kapcsolatok biztonságát. Akadémiai kutatók egy új támadást fejlesztettek ki, melyet Terrapin néven publikáltak. A kapcsolat felépítésekor, a kézfogás során manipulálja a kódszámokat, hogy bizonyos széles körben használt titkosítási módok használata esetén feltörje az SSH-csatorna integritását.

kami911 képe

Ami megtörte a ZEN nyugalmát

Tavis Ormandy beszámolt az első nagy eredményükről az új CPU kutatási projektükkel kapcsolatban. Egy felszabadítás utáni használat (use-after-free) hibára bukkatak az AMD ZEN2 processzoraiban. Ez a kifejezés olyan programozási hiba típusra utal, amikor egy program egy már felszabadított memóriaterületre hivatkozik, ami súlyos biztonsági problémákat okozhat. Az AMD frissített mikrokódot adott ki az érintett ZEN2 alapú rendszerekhez a Zenbleed-nek nevezett sebezhetőséghez.

LinuxMintHungary képe

Sérülékenységet találtak a KeePass jelszókezelőben

A KeePass egy igen népszerű nyílt forráskódú jelszókezelő program, ami helyi telepítésű, azaz a titkosított jelszó adatbázist nem a felhőben, hanem a felhasználó eszközén tárolja. A szoftver elsősorban Windows-os számítógépek számára készült, azonban létezik MacOS-re és Linuxra, valamint okostelefonokra portolt változata is. (Egy segédletben bővebben is megismerheti, hogy a jelszókezelőknek milyen típusai vannak.)

kami911 képe

Két magas besorolású hiba miatt érdemes frissíteni az OpenSSL-t

A kritikus hiba végül inkább csak magas besorolásúvá szelídült, de így is mindenki, aki OpenSSL-t 3.0.0-3.0.6 közötti verziókat használ valamilyen formában, frissítse az OpenSSL szoftverkönyvtárat a 2022. november elsejétől elérhető verziókra – így két CVE javítását is megkapja.

Az OpenSSL projekt a hibákról így ír:

kami911 képe

Elsején vigyázó tekinteteiteket az OpenSSL-re vessétek

Az OpenSSL projekt csapata szeretné előre bejelenteni az OpenSSL 3.0.7-es verzióját. Az OpenSSL 3.0.7 egy biztonsági hibajavító kiadás, amely a legmagasabb, kritikus (CRITICAL) súlyosságú probléma át orvosol majd.

kimarite képe

Az új esztendőre: EU-s bug bounty program

Az Európai Bizottság Informatikai Főigazgatóságának (DIGIT – Directorate-General for Informatics) felügyelete alatt indították be a FOSSA (Free and Open Source Software Auditing) projektet, és ennek keretében két széles körben használt programra, az Apache HTTP Server Core-ra és KeePass jelszókezelőre hirdetett hibakereső programot. A kísérlet első szakasza, amire egymillió eurós jutalmazási keretet biztosított az EU, sikeres volt, így 2017-re megduplázták az összeget.

kami911 képe

Az Egyesült Államok a TP-Link routerek betiltását fontolgatja a kiberbiztonsági kockázatok miatt

A TP-Link routerek használata nemzetbiztonsági kockázatot jelenthet az Egyesült Államok számára, ezért a kormány vizsgálatot indított, és akár betiltást is fontolgat. Az ügy a routerek kiberbiztonsági kockázataival és a gyanús piaci gyakorlatokkal kapcsolatos.

kami911 képe

Ezek voltak a leggyakoribb és a legveszélyesebb sérülékenység típusok idén a MITRE szerint

A MITRE által gondozott Common Weakness Enumeration (CWE) tipikus sérülékenységi hibatípusok katalógusa, ami kulcsfontosságú szereppel bír a biztonsági sérülékenységek eredőjének, hiba gyökerének felderítéséhez (root cause mapping).

kami911 képe

ASA WebVPN sebezhetőség kihasználására figyelmeztet a Cisco

A Cisco hétfőn frissítette közleményét, melyben figyelmeztette ügyfeleit egy 10 éves biztonsági rés aktív kihasználására, amely az Adaptive Security Appliance (ASA) eszközt érinti. A sebezhetőséget, amelyet CVE-2014-2120 néven követnek nyomon, az ASA WebVPN bejelentkezési oldalán lévő nem megfelelő bemeneti ellenőrzés okozza. Ez lehetővé teheti egy hitelesítés nélküli, távoli támadó számára, hogy cross-site scripting (XSS) támadást hajtson végre az eszköz egy adott felhasználója ellen.

kami911 képe

cURL 8.11 megjelent hivatalos WebSockets támogatással

A cURL 8.11 legújabb verziója hivatalosan támogatja a WebSockets-t, ezáltal tovább bővítve a népszerű fájlátviteli és hálózati protokollokat támogató nyílt forráskódú eszközt. Az új kiadás emellett számos fejlesztést és hibajavítást is tartalmaz.

kami911 képe

Felnőtt korú biztonsági hiba

Az X.Org Serverben közel két évtizede jelenlévő biztonsági rést (CVE-2024-9632) fedeztek fel, amely lehetőséget ad helyi jogosultsági szint emelésre és távoli kódfuttatásra. Az érintett rendszerek felhasználói számára kritikus fontosságú a legújabb frissítések telepítése.

kami911 képe

Bug bounty programot indít az Arc böngésző

A The Browser Company bevezette az Arc Bug Bounty Programot abból a célból, hogy jutalmakkal ösztönözze a biztonsági kutatókat az Arc sérülékenységeinek jelentésére. Ez a fejlesztés válasz arra a kritikus távoli kódfuttatási hibára, ami a CVE-2024-45489 kódon nyomon követhető, és amely lehetővé tette a fenyegető szereplők számára, hogy nagyszabású támadásokat indítsanak a program felhasználói ellen.

kami911 képe

Biztonsági rések az elterjedt nyomtatási alrendszerben

Amint lehet, frissítsen! A CUPS (Common Unix Printing System) projekt új, súlyos biztonsági résekre hívta fel a figyelmet, amelyek távoli kódfuttatást (RCE - Remote Code Execution) tesznek lehetővé GNU + Linux rendszereken és számos Linux disztribúciót, köztük az Ubuntut és a Chrome OS-t is érinti. Ezek a sebezhetőségek lehetővé teszik, hogy támadók rosszindulatú IPP (Internet Printing Protocol) URL-eket juttassanak be, és nyomtatási műveletek során kártékony kódot futtassanak. A Canonical már kiadta a szükséges frissítéseket, amelyeket érdemes mielőbb telepíteni.

kami911 képe

A Cisco javított egy magas súlyosságú hibát az NX-OS szoftverében

A szoftver több biztonsági réssel is rendelkezett, ideértve a DHCPv6 relay agent-ben lévő magas súlyosságú hibát is. A Cisco által kiadott frissítés ezeket javítja.

A javításra került hibák közül a legsúlyosabb a c, amelynek kihasználásával a támadó denial-of-service (DoS) állapotot tud előidézni.

kami911 képe

A Microsoft nyilvánosságra hozott négy OpenVPN sérülékenységet

A Microsoft négy közepes súlyosságú sérülékenységet hozott nyilvánosságra a nyílt forráskódú OpenVPN szoftverben, amelyek távoli kódfuttatást (RCE – Remote Code Execution) és helyi jogosultság kiterjesztést (LPE- Local Privilege Escalation) eredményezhetnek.

Oldalak

Feliratkozás RSS - vulnerability csatornájára