Az AMD ROCm 6.3.1 legújabb kiadása új funkciókkal és fejlesztésekkel érkezett, többek között az AMD Instinct MI325X gyorsítók támogatásával és egy egyszerűbb telepítési megoldással. A cikk összefoglalja a kiadás legfontosabb újdonságait.
Az AMD kiadta a ROCm 6.2.4 verzióját, amely új támogatást nyújt a nemrégiben megjelent Radeon PRO V710 grafikus kártyához, valamint további dokumentációs frissítéseket és hibajavításokat tartalmaz.
Az AMD kiadta a ROCm 6.2.2 verziót, amely egy kisebb frissítés, célja a korábbi verziókban tapasztalt Instinct MI300X hibakezelési problémák kijavítása. Ez a frissítés biztosítja, hogy az MI300X gyorsítók vissza tudjanak térni a hibás állapotokból, elkerülve a rendszer instabilitását.
Az NVIDIA illesztőprogramok telepítése Linux rendszeren, különösen a Linux Mint operációs rendszeren, lényeges lépés lehet annak érdekében, hogy kihasználjuk a grafikus kártya teljesítményét és funkcióit. Az NVIDIA illesztőprogramok támogatást nyújtanak a különböző NVIDIA grafikus kártyákhoz, optimalizálják a játékokat és a grafikus alkalmazásokat, valamint segítenek abban, hogy a rendszerünk stabilan és hatékonyan működjön.
A Rust CUDA projekt újraindult, hogy folytassa azt a törekvést, amely lehetővé teszi a NVIDIA CUDA számítási magok kódolását a Rust programozási nyelvben. A projekt célja, hogy a CUDA magok futtatása lehetséges legyen Rust kódokban, miközben a fordító eszköz az NVIDIA NVVM IR-jét használja, amely az LLVM IR egyik származéka, és kifejezetten GPU számítási magokra van optimalizálva. Az NVVM IR végül PTX kóddá alakul, amelyet a NVIDIA GPU-k hajtanak végre.
Ami a Radeon ROCm GPU szoftveres támogatását illeti, az AMD hivatalosan csak a SUSE Linux Enterprise Server, RHEL / CentOS és Ubuntu LTS kiadásokon támogatja. De az Arch Linux már így is eléggé megkönnyíti a telepítést a harmadik féltől származó csomagokkal, és most a Fedora és a Debian fejlesztői is szemmel tartják a Radeon Open eCosystem szoftverének lehetséges csomagolását, hogy könnyebben telepíthessék ezeket a disztribúciókat.
Ha Ubuntut, RHEL/CentOS-t vagy SUSE-t használ mint támogatott vállalati Linux-disztribúciót, az AMD-nek van egy elérhető telepítési útmutatója és csomagja ahhoz, hogy beállítsa a nyílt forráskódú GPU számítási szoftverüket. De azok számára, akik más disztribúciókat használnak, a mérföldkövek eltérőek lehetnek, mivel nincs univerzális telepítő, és a saját ROCm binárisok létrehozásának lépései meglehetősen bonyolultak.
Az AMD kiadta a Radeon Open eCosystem 4.5 (ROCm 4.5) verziót, a Linux rendszerekhez készült nyílt forráskódú GPU compute stack legújabb verzióját. A ROCm 4.5 számos új funkciót és fejlesztést hoz magával, de a fogyasztói Radeon tulajdonosok egy részét, néhány potenciális felhasználót továbbra is frusztrálni fogja.
Először is, a ROCm 4.5 telepítésével kapcsolatban, a fejlesztők hozzáadták az amdgpu-install / amdgpu-uninstall szkripteket, csakúgy, mint a Radeon Software Linux-hoz szánt csomagok meghajtóihoz. Az amdgpu-install alapú folyamat célja, hogy a Radeon Open Compute telepítési folyamatát egyszerűsítse és a csomagolt illesztőprogram-illesztőprogram telepítéséhez hasonlóvá tegye. Ez az eltávolítást is megkönnyíti.
Az amdgpu-install alapú ROCm 4.5 telepítés támogatja az OpenCL-t, a HIP run-time-ot, a ROCm programkönyvtárakat, a ROCm alkalmazásokat, a ROCm fordítót és eszközkönyvtárakat, valamint a ROCr-t is. A források és a meglévő disztribúció-specifikus csomagolások a ROCm 4.5 esetében is elérhetőek.