Navi

kami911 képe

AMD GPUOpen HIP RT 2.5: Új verzió ray-tracing támogatással

Az AMD GPUOpen csapata bemutatta a HIP RT 2.4-et, amely a legújabb verziója a HIP interfészre épülő nyílt forráskódú sugárkövető könyvtárnak. A frissítés új algoritmusokat és grafikai architektúrák támogatását kínálja.

kami911 képe

AMD Radeon videokártyákkal kapcsolatos tudnivalók

A Linux Mint 18-as verziójában megszűnt a régebbi Radeon videókártyák AMD által fejlesztett fglrx tulajdonosi illesztőprogramok támogatása. Az AMD döntése nyomán a cég már csak az újabb videokártyák támogatására koncentrál, amelyeket az újabb amdgpu és a régebbi radeon illesztőprogramokkal támogat. Az amdgpu hibrid eszköz-illesztőprogram alapvetően szabad szoftver, de az AMD biztosít további komponenseket is. Az újabb kártyákhoz elérhetők az AMD-PRO illesztőprogram is, amely nem szabad összetevőket is tartalmaz, esetenként nagyobb teljesítményt, Vulcan és OpenCL API támogatást biztosít.

kami911 képe

Az AMD ROCm 6.3.1 kiadva: Instinct MI325X támogatás és új ROCm telepítő

Az AMD ROCm 6.3.1 legújabb kiadása új funkciókkal és fejlesztésekkel érkezett, többek között az AMD Instinct MI325X gyorsítók támogatásával és egy egyszerűbb telepítési megoldással. A cikk összefoglalja a kiadás legfontosabb újdonságait.

kami911 képe

Az AMD ROCm 6.2.4 megjelent Radeon PRO V710 támogatással és dokumentációs frissítésekkel

Az AMD kiadta a ROCm 6.2.4 verzióját, amely új támogatást nyújt a nemrégiben megjelent Radeon PRO V710 grafikus kártyához, valamint további dokumentációs frissítéseket és hibajavításokat tartalmaz.

kami911 képe

Megjelent az AMD ROCm 6.2.2 – Javítja az Instinct MI300X hibakezelési problémáit

Az AMD kiadta a ROCm 6.2.2 verziót, amely egy kisebb frissítés, célja a korábbi verziókban tapasztalt Instinct MI300X hibakezelési problémák kijavítása. Ez a frissítés biztosítja, hogy az MI300X gyorsítók vissza tudjanak térni a hibás állapotokból, elkerülve a rendszer instabilitását.

kami911 képe

Az AMD ismertette a Zen 4, a Zen 5, az RDNA 3 és más termékek útiterveit

A nemrégiben tartott pénzügyi elemzői napon az AMD egy kicsit többet elárult a közelgő ütemtervéről, és van miért izgulni a következő generációs CPU-k és GPU-k tekintetében.

Néhány pont, amit megemlítettek az asztali és laptop felhasználóknak szánt érdekességek közül:

A Fedora és a Debian fejlesztők a ROCm terjesztési csomagolási lehetőségeket vizsgálják

Ami a Radeon ROCm GPU szoftveres támogatását illeti, az AMD hivatalosan csak a SUSE Linux Enterprise Server, RHEL / CentOS és Ubuntu LTS kiadásokon támogatja. De az Arch Linux már így is eléggé megkönnyíti a telepítést a harmadik féltől származó csomagokkal, és most a Fedora és a Debian fejlesztői is szemmel tartják a Radeon Open eCosystem szoftverének lehetséges csomagolását, hogy könnyebben telepíthessék ezeket a disztribúciókat.

Ha Ubuntut, RHEL/CentOS-t vagy SUSE-t használ mint támogatott vállalati Linux-disztribúciót, az AMD-nek van egy elérhető telepítési útmutatója és csomagja ahhoz, hogy beállítsa a nyílt forráskódú GPU számítási szoftverüket. De azok számára, akik más disztribúciókat használnak, a mérföldkövek eltérőek lehetnek, mivel nincs univerzális telepítő, és a saját ROCm binárisok létrehozásának lépései meglehetősen bonyolultak.

kami911 képe

Megjelent a Radeon ROCm 4.5

Az AMD kiadta a Radeon Open eCosystem 4.5 (ROCm 4.5) verziót, a Linux rendszerekhez készült nyílt forráskódú GPU compute stack legújabb verzióját. A ROCm 4.5 számos új funkciót és fejlesztést hoz magával, de a fogyasztói Radeon tulajdonosok egy részét, néhány potenciális felhasználót továbbra is frusztrálni fogja.

Először is, a ROCm 4.5 telepítésével kapcsolatban, a fejlesztők hozzáadták az amdgpu-install / amdgpu-uninstall szkripteket, csakúgy, mint a Radeon Software Linux-hoz szánt csomagok meghajtóihoz. Az amdgpu-install alapú folyamat célja, hogy a Radeon Open Compute telepítési folyamatát egyszerűsítse és a csomagolt illesztőprogram-illesztőprogram telepítéséhez hasonlóvá tegye. Ez az eltávolítást is megkönnyíti.

Az amdgpu-install alapú ROCm 4.5 telepítés támogatja az OpenCL-t, a HIP run-time-ot, a ROCm programkönyvtárakat, a ROCm alkalmazásokat, a ROCm fordítót és eszközkönyvtárakat, valamint a ROCr-t is. A források és a meglévő disztribúció-specifikus csomagolások a ROCm 4.5 esetében is elérhetőek.

Feliratkozás RSS - Navi csatornájára