Az Oracle kiadta a VirtualBox 7.1.6 verzióját, amely a legfrissebb verziója a platformokon átívelő támogatás nyújtó szabad szoftveres virtualizációs platformnak. Az új verzió elsősorban hibajavításokra és kisebb fejlesztésekre fókuszál, miközben a felhasználói élményt és a stabilitást is tovább javítja.
A Linux kernel legújabb frissítései két jelentős sebezhetőséget orvosolnak a Xen hipervizorban. A javítások a stabil és korábbi verziókra is visszakerülnek, biztosítva a jobb védekezést a spekulatív támadások és más hibák ellen.
Két jelentős sebezhetőség megoldása
A Linux kernel fejlesztői ma integrálták a Xen hipervizor két biztonsági problémájának javításait:
Az Oracle kiadta a VirtualBox 7.1.4 verzióját, amely a legfrissebb verziója a platformokon átívelő támogatás nyújtó szabad szoftveres virtualizációs platformnak. A VirtualBox 7.1.4-es verziója automatikus frissítési lehetőséget hoz a Linux Guest Additions számára ARM rendszereken, javítja a képernyőfrissítési problémákat, és kezdeti támogatást nyújt a Linux Kernel 6.12-höz. Emellett visszaállítja a hálózati boot támogatást, valamint több hibajavítást tartalmaz, beleértve a VirtualBox 7.0.x verziókból származó NAT állapot helyreállítását.
Az Oracle kiadta a VirtualBox 7.1.2 verzióját, amely számos hibajavítást és újításokat tartalmaz, beleértve a 3D gyorsítás támogatását ARM-alapú virtuális gépek számára. A frissítés javítja a felhasználói felületet és növeli a szoftver stabilitását.
Az Oracle kiadta a VirtualBox 7.1 verzióját, amely számos újítást hoz a nyílt forráskódú virtualizációs szoftverbe. Az új kiadás többek között modern, Qt 6-alapú grafikus felhasználói felületet, Wayland támogatást a vágólap megosztásához és fejlettebb IPv6 NAT motorral bővült.
A QEMU 8.2 izgalmas funkciókkal és fejlesztésekkel jelent meg
Fedezzük fel a QEMU 8.2 funkcióit, a virtio-hangtól a virtuális GPU-kig, a platformok közötti architektúrafrissítésekkel.
A QEMU projekt, egy sokoldalú emulátor, amely lehetővé teszi a programok zökkenőmentes végrehajtását különböző hardverplatformokon, nemrég mutatta be legújabb kiadását, a QEMU 8.2-t. Ez a kiadás jelentős mérföldkövet jelent: olyan kulcsfontosságú fejlesztéseket és funkciókat vezet be, amelyek a felhasználói élmény javítását ígérik a különböző architektúrákon.
Meglehetősen sokan használják a 32 bites architektúrára épülő rendszereket (x86), a 64 bites rendszerek helyett (x86_64). Ennek általában „gazdasági oka” van, azaz a felhasználónak van egy-egy régebben gyártott számítógépe (PC vagy noteszgép), amelyre a 64 bites rendszer nem telepíthető. Viszont nem dobná ki, hanem használná a számítógépet (lehetőleg valamelyik Linux terjesztést telepítve rá), mivel a számítógép tulajdonságai, azaz hardverei meglehetősen erősek, használati kényelmük jónak mondható a legújabb Linux rendszerek alatt is.
Az VirtualBox egy több platformon is futtatható virtualizációs alkalmazás. A segítségével virtuális gépeket hozhatunk létre és futtathatunk különféle operációs rendszerekkel egyazon gépen, egy időben. A VirtualBox tehát lehetővé teszi, hogy Windows, Mac, Unix vagy más Linux rendszereket futtassunk a Linux rendszer alatt, így olyan alkalmazásokat működtessünk, amelyek kompatibilitása másképpen nem lenne megfelelő.
A virtualizációs körökben forgolódók által minden bizonnyal jól ismert StarWind nemrég bejelentette, hogy tradicionálisan Windows-alapú megoldását a piaci trendeknek és az ügyfeleiktől érkező óriási érdeklődés miatt Linux alapokra helyezi. Ezzel az ügyfelek egyebek mellett megspórolhatják a Windows licenc árát.