TLS

kami911 képe

LibreSSL 4.0: korszerűsített kriptográfiai megoldás

A LibreSSL legújabb, 4.0.0-s verziója jelentős fejlesztéseket és hibajavításokat tartalmaz, melyek tovább javítják a rendszer biztonságát és teljesítményét. Az OpenBSD 7.6-tal együtt érkező változat számos belső optimalizációt és új funkciókat kínál, miközben megszünteti a már nem támogatott vagy elavult technológiákat. Ez a stabil kiadás fontos lépés a biztonságosabb és modernebb programozási gyakorlatok felé. A LibreSSL 4.0 támogatja az Emscripten (webes alkalmazásokhoz használt fordító) használatát a CMake build rendszerben. Ugyanakkor a 32 bites MIPS platform támogatása megszűnt, mivel már nem fejlesztik tovább. A Microsoft Windows esetében pedig kijavították a 2038 utáni dátumok kezelésével kapcsolatos problémákat.

kami911 képe

A titkosítás újabb bástyája

Az OpenSSL 3.4.0 szoftverfrissítés jelentős újdonságokat hozott a korábbi verzióhoz képest. Az OpenSSL 3.4 legújabb verziója elérhető, jelentős új funkciókkal bővítve ezt a nyílt forráskódú, többplatformos és ingyenes szoftverkönyvtárat, amely biztonságos kommunikációt biztosít számítógépes hálózatokon keresztül alkalmazások és webhelyek számára. A kiadás fontos újításokat tartalmaz, többek között az RFC 5755 által definiált attribútum tanúsítványok támogatását, amely különösen érdekes lehet a fejlesztők és rendszergazdák számára.

kami911 képe

Tömörebb online biztonság

Az OpenSSL 3.2.0 szoftverfrissítés jelentős újdonságokat hozott a korábbi verzióhoz képest. Az OpenSSL 3.2 kiemelkedő funkciói közé tartozik a TCP Fast Open támogatása Linux, FreeBSD és macOS rendszereken, TLS tanúsítvány tömörítése, beleértve a zlib, Brotli és Zstandard könyvtárak támogatását, SM4-XTS támogatás, valamint az Argon2 KDF támogatása, beleértve a thread pool funkcionalitását is.

kami911 képe

Megjelent a Wine 8.11

Ha Linux alatt szükség van Windows alkalmazok futtatására, akkor a Wine vagy a belőle készült termékekkel teheti meg azt a felhasználó, x86 utasításkészlettel rendelkező számítógépeken. A Wine új kiadása, egy évnyi fejlesztési fázis után került immáron végleges verzióban a publikum elé. A köztes réteg, azaz wrapper, nem egy emulátor (erre utal a neve is: WINE – Wine Is Not Emulator), így nem teljes gépet emulál a gépben futó alkalmazásnak, mint mondjuk virtualizáció esetén, hanem az alkalmazott rendszerhívásokat fordítja le a megfelelő linux-os, mac-es hívásokra.

Főbb újdonságok

Feliratkozás RSS - TLS csatornájára