Október végén megjelenik a Raspberry Pi 5. A 4 GB-os változat ára 60 dollár, a 8 GB-os testvéréért pedig 80 dollárt kérnek majd el - plusz a helyi adók. A platform gyakorlatilag minden elemét továbbfejlesztették. A Raspberry Pi 5 új funkciókkal rendelkezik, több mint kétszer olyan gyors, mint elődje, és ez az első Raspberry Pi számítógép.
Majdnem pontosan ma tíz évvel ezelőtt több ezren állítottátok be az ébresztőórátokat, és arra ébredtetek a szökőnap reggelén, hogy felfedezzétek, hogy elkezdtük árulni a Raspberry Pi számítógépeket. Mire aznap este a kocsmában összegyűlt az önkéntes csapatunk egy ünnepi italra, a Farnell és RS Components már több mint 100 000 megrendelést fogadott be (annak ellenére, hogy a terhelés alatt nehezen tudták online tartani a weboldalukat); (rövid időre) Lady Gaga-t is megelőztük; és a Raspberry Pi egy kicsit nagyobb lett, mint terveztük.
A hivatalos Raspberry Pi OS (korábban Raspbian) frissült, és most a Debian GNU/Linux 11 „Bullseye” operációs rendszer-sorozaton alapul.
A Raspberry Pi OS legújabb, 2021. október 30-i kiadása az első, amely alapját a régi stabil Debian GNU/Linux 10 „Buster” helyett a Debian GNU/Linux 11 „Bullseye” operációs rendszer sorozat adja és alapértelmezés szerint a Linux 5.10.63 LTS kernelel érkezik.
A Raspberry Pi 5 család új taggal bővült: megérkezett a 16 GB-os változat, amely mostantól 120 USD-ért érhető el, a korábbi 4 GB-os és 8 GB-os verziókhoz képest jelentősen nagyobb memóriakapacitást kínál, ezzel még több felhasználási területet nyitva meg a kis méretű számítógép számára. Ez az új modell tovább folytatja a Raspberry Pi küldetését, hogy a magas teljesítményű általános célú számítástechnikát a lehető legszélesebb közönség számára tegye elérhetővé.
A Raspberry Pi 5 család új taggal bővült: megérkezett a 2 GB-os változat, amely mindössze 50 dollárért elérhető. Ez az új modell tovább folytatja a Raspberry Pi küldetését, hogy a magas teljesítményű általános célú számítástechnikát a lehető legszélesebb közönség számára tegye elérhetővé.
A Fedora Linux 37 még idén ősszel elérhető lesz, és számos új funkciót és fejlesztést ígér, köztük a Raspberry Pi 4 eszközök hivatalos támogatását. A Raspberry Pi 4 támogatása a Fedora Linuxban nem újdonság. A Red Hat által szponzorált disztribúciót a felhasználók már futtathatták az apró számítógépen, de néhány kulcsfontosságú funkció hiányzott, például a hardveresen gyorsított grafika, így a Fedora Project hivatalosan sosem támogatta.