Frissítéskezelő

Balazs_B képe

Linux Mint blog havi hírek - 2022. március

Itt az újabb havi összesítés amely a Linux Mint március havi fejlesztéséről szól. Jó hírek érkeztek a 21-es verzió fejlesztésével kapcsolatban. Vanessa lesz a kódneve az új verziónak, a Warpinator hálózati fájlmegosztó alkalmazás a Linux Mint mellett egyre több Linux-ra is elérhető, használható Windows-on, Android-on és érkezik iOS-re is (és akár Steam Deck-re is). Ti már próbáltátok? Ne feledjétek a Linux Mint Debian Edition 4-es verziója „Debbie” 2022 augusztusában éri el életciklusa végét, így javasoljuk a Linux Mint Debian Edition 5-ös „Elsie” verziójára történő frissítést. Ti használjátok a Warpinatror-t? Hogyan tetszik az a Linux Mint Debian Edition 5 „Elsie” verziója? Tapasztaltatok letöltési sebesség problémákat?

Linux Mint blog havi hírek - 2021. április

Ebben a hónapban rengeteg újdonsággal szolgálunk az Olvasók számára számára. Mielőtt belevágnánk, hadd köszönjem meg mindazoknak, akik segítséget küldenek nekünk, és hozzájárulnak ahhoz, hogy projektünk növekedjen. Hálás köszönet mindenkinek az adományaikért. Köszönjük partnereinknek és szponzorainknak is, hogy ott voltak mellettünk.

Warpinator

A Warpinator-ral gyorsan és egyszerűen vihet át fájlokat számítógépről számítógépre a helyi hálózaton keresztül. A Warpinator már elérhető volt natívan a Linux Mint 20, 20.1 és LMDE 4 rendszerekhez, valamint Flatpakként bármely más kiadáshoz és más Linux disztribúciókhoz.
Ma nagy örömünkre szolgál annak bejelentése, hogy a Warpinator most már Androidra is elérhető.

A továbbiakban olvashat még a Hypnotix IPTV kliens szoftver újdonságairól, valamint a Shells.com-on elérhető Linux Mint virtuális gépekről, a Kisalkalmazások, az Asztalkalmazások, a Kiterjesztések és a Témák frissítéséről. Továbbá a Linux Mint 18.x verziójának élettartamának végéről és a frissítési lehetőségekről

csuhas32 képe

Skype repo hitelesítési kulcsa

Skype tároló hitelesítési kulcsával kapcsolatos figyelmeztetőüzenet

Egy hír alatti hozzászólásban hoztam fel, hogy nálam a Skype-ot frissítéseit biztosító tároló hitelesítési kulcsára panaszkodik a Frissítéskezelő.
A figyelmeztetőüzenet:

W: https://repo.skype.com/deb/dists/stable/InRelease: Key is stored in legacy trusted.gpg keyring (/etc/apt/trusted.gpg), see the DEPRECATION section in apt-key(8) for details.
kimarite képe

Kernel telepítésének egyéni lehetőségei

A telepített Linux Mint vagy LMDE rendszeren alapértelmezetten telepítve már van egy bizonyos kernel (rendszermag), melynek verziója a fejlesztők döntése minden esetben, azaz, egy bizonyos sorozatú Vanilla kernelt (Linus Torvalds) optimalizálnak és foltoznak hosszabb, rövidebb időn keresztül. No, de mit tehetsz akkor, ha azt tapasztalod és olvasod, hogy ritka hardveredet inkább az újabb kernel támogatja, vagy akkor, ha a rendszer teljesítményének jobb kihasználása érdekében váltanál másféle szempontok szerint beállított kernelre?

kimarite képe

Frissítéskezelő: a napi egy automatikus frissítés beállítás finomítása

Ha a Frissítéskezelő alkalmazásban kényelmi okból a napi egy, a Cron által ütemezett frissítést beállítottad, még egy teendőre érdemes figyelned: az automatikus frissítést is beállítani a grafikus Frissítéskezelő alkalmazásban már beállított szintekre. Mindezt a Frissítéskezelő CLI alkalmazásban, a beállítások megváltoztatásával, a szintekre vonatkozó kapcsolókkal  éred el, ugyanis az ütemezett automatikus frissítést a konzolos (CLI) Frissítéskezelő alkalmazás végzi.

A folyamat a következőképpen néz ki:

-- megnyitod szerkesztésre az ütemezést beállító fájlt

kimarite képe

A Frissítéskezelő és a Szoftverforrások alkalmazások működése, beállításai

A Linux Mint Frissítéskezelő alkalmazása felel a frissítések figyeléséért. Alapértelmezetten két órántként néz fel a tükrökre. A panelen látható ikon jelez (kék „i” karakter látható egy pajzson), ha bármely telepített csomagból újabb vagy másik verzió érhető el. Ez esetben lehetőséged van a frissítést alkalmazni, mondhatni, érdemes megtenned. A frissebb csomagok általában fejlesztéseket és hibajavításokat tartalmaznak, viszont olykor biztonsági okból adnak ki egy új csomagverziót. A Linux Mint biztonsági szinteket használ a frissítés szabályozására.

kimarite képe

A Frissítéskezelő ikon működése a Linux Mint 18.3 kiadás alatt

Nemrég jelent meg a Linux Mint 18.3:
https://linuxmint.hu/hir/2018/02/linux-mint-183-sylvia-ujdonsagai
Én is ezt, a Sylvia kódnevű kiadást használom a noteszgépemen, mégpedig a Cinnamon asztali környezettel.

Feliratkozás RSS - Frissítéskezelő csatornájára