Az openSUSE Tumbleweed jelentős változás előtt áll: a fejlesztők bejelentették, hogy az SELinux (Security-Enhanced Linux) lesz az alapértelmezett kötelező hozzáférés-vezérlési (MAC – Mandatory Access Control) rendszer az új telepítések esetében. A váltás növeli a biztonságot, de nem érinti a meglévő AppArmor-felhasználókat. A cikk részletezi a változásokat és azok hatásait.https://news.opensuse.org/2025/02/13/tw-plans-to-adopt-selinux-as-default/
Az openSUSE Project ma megerősítette, hogy az openSUSE Leap 15 operációs rendszer sorozat utódja az openSUSE Leap 16, amely a SUSE új Adaptable Linux Platformon
(ALP) fog alapulni.
Azok, akik a jól tesztelt openSUSE Leap operációs rendszerben bíznak, örömmel fogják észre venni, hogy az openSUSE Project már dolgozik utódján, az openSUSE Leap 16-on, amely ugyanazt a felhasználóbarát karbantartási és biztonsági szintet ígéri, mint az openSUSE Leap, kombinálva a fejlett vállalati szerverterjesztés előnyeivel.
A Red Hat bejelentése után, hogy korlátozza a nyilvános tárolókhoz való hozzáférést, és megnehezíti, ellehetetleníti az AlmaLinuxOS vagy a Rocky Linux közösségi disztribúciók, illetve az Oracle Enterprise Linux terjesztések elkészültét.
A Red Hat weboldalán megjelent bejelentés értelmében a CentOS Stream lesz az egyetlen tároló a Red Hat Enterprise Linuxhoz (RHEL) kapcsolódó nyilvános forráskód kiadásokhoz, ezzel fókuszálva a CentOS Streamre mint az üzleti Linux-innováció gerincére. A változás nem érinti a CentOS Projektet és a CentOS SIG-kat, és a RHEL forráskódok továbbra is elérhetőek maradnak a Red Hat ügyfélportálon - az előfizetők számára. Titeket hogyan érint ez a lépés? Enterprise Linux használók, hogyan tovább?