Köszönet mindazoknak, akik támogatják projektünket. Nagyon köszönjük mindenkinek a segítséget és a nagylelkű adományokat.
Most minden figyelmünk a Linux Mint 20.3 BÉTA verziójára összpontosul. Azt tervezzük, hogy idén december elején kiadjuk. Véglegesítjük a fordításokat, a grafikát, és még javításokat és kiigazításokat végzünk, de nagyrészt már majdnem készen áll, hogy beléphessen a QA-ba fázisba.
A 20.3 néhány új funkcióját még nem fedtük fel, de olyan közel vagyunk a kiadáshoz, hogy nem hiszem, hogy sok értelme lenne előzetest adni.
Hálás köszönet mindenkinek a támogatásáért és az adományaiért.
Új weboldal
Az új weboldal, amelynek a terve a múlt hónapban került bemutatásra, mostanra 75%-ban elkészült. Az oldalak túlnyomó többségét megírták. A munka a logókkal, a betűkontraszttal és a fennmaradó problémák megoldásával folytatódik.
Még ebben a hónapban telepítjük a szerverünkre, és átállítjuk erre a jelenlegi weboldalunkat.
Grafika
A csapat jelenleg a Linux Mint megjelenésének felülvizsgálatára is összpontosít. Sok apró változtatást vitatnak meg és hajtanak végre az asztal kinézetének javítása érdekében.
A Mint-X stílust kapott az alkalmazáson belüli értesítésekhez, és egy jobb megjelenésű Nemo eszköztárat:
A Mint-Y-t racionalizálják, hogy kevésbé legyen bonyolult és jobban működjön a különböző esetekben:
A két különböző (egy világos és egy sötét) címsáv-téma helyett csak egy színt biztosít, amely dinamikusan a kiválasztott vezérlési témához igazítja a színeit.
A „sötétebb” változatok, amelyek sötét eszköztárakat kevertek világos ablakokkal, és gyenge kompatibilitással rendelkeztek a mono ikon témákkal, megszűnnek.
A Mint-Y Cinnamon téma világos panelt fog biztosítani (bár alapértelmezés szerint továbbra is a Mint-Y-Dark típussal szállítjuk).
Az új 8.5-ös verzióban számos frissítés és javítás érhető el. Ezek közül néhány a kiemelendő a vkd3d csomagot frissítése az 1.7-es verzióra, ami még jobb DirectX 12 támogatást tesz lehetővé.
A rendszeren használt témákból létezik a világos és a sötét téma. Ha nappal a világos, este a sötét témát használnád, lehetőséged van a kettő között időzített váltásra, mégpedig a Cron segítségével.
Először is, keresd meg a használt témát és az annak megfelelő DConf útvonalat...
Ha Firefox vagy Firefox-alapú böngészőt használsz, előfordulhat olyan jelenség, hogy a böngésző URL sávjában az URL, azaz a szöveg nagyon nehezen vagy egyáltalán nem látható. Mindez a sötét (Dark) témák használatával függ össze, és akkor jelentkezik, ha -a sokak által kedvelt és valamelyik- sötét témát használod. Mondhatni, a használt asztali környezettől független. Minderről itt értekeztünk: https://linuxmint.hu/comment/26576#comment-26576