A GNU Jami egy végpontok közötti titkosítással ellátott, elosztott videó, hang és szöveges kommunikációra szolgáló szabad szoftverprojekt. A GNU Jami-t korábban SFLphone, majd GNU Ring néven ismerhetett meg a világ.
Taranis a neve az új GNU Jami kiadásnak, amelyet jelentős frissítésekkel érkezik. A Jami, ahogy a honlapon olvasható: „egy GNU csomag az univerzális kommunikációhoz, amely tiszteletben tartja a felhasználók szabadságát és magánéletét. A Jami egy végponttól végpontig titkosított, biztonságos és elosztott hang-, video- és csevegő kommunikációs platform, amely nem igényel központi szervert, és a felhasználók kezében hagyja a magánélet és a szabadság erejét".
Az BeeBEEP egy ingyenes (GNU GPLv3) és a legtöbb platformon elérhető (5 operációs rendszeren, pl OS/2 ), ami teljesen open source.
Elgé sok alkalmazást kipróbáltam már az évek alatt, sokáig a lanmessenger volt a befutó, de sajnos már 5 éve nem fejlesztik és egyre problémásabbá vált a használata.
A Fractal jelenleg az egyik legjobb Matrix kliens, amely az utóbbi időben rengeteg frissítést látott.
A Fractal 5 kiadásával bejelentett terveken dolgozva a fejlesztők az alkalmazás minden aspektusának megfelelő fejlesztésével teljesítették elkötelezettségüket. Így nemrég megérkezett a Fractal következő frissítése további finomításokkal.
Fractal 6: Újdonságok?
Első pillantásra nem biztos, hogy jelentős változásokat fogunk találni, azonban sok fontos dolog van a motorháztető alatt.
A Wire egy üzenetküldő alkalmazás, amely támogatja a szöveges üzenetküldést, a hanghívást, a videóhívást és a csoportos megbeszélést , valamint a fájlmegosztást és a vendég szobákat - mindezt egy biztonságos, végponttól végpontig történő titkosítással. A Wire Personal verziója személyes használatra szolgál és ingyenesen használható.
A Zoom alkalmazás online webináriumok, egyéni és csoportos találkozók megtartását teszi lehetővé. Két részből áll: egy webes fiókból, illetve egy asztali számítógépen (vagy laptopon) futó alkalmazásból. Az előbbi a teljes körű adminisztrációra (szobák létrehozása, előfizetés menedzselése, felvételek letöltése stb.), utóbbi pedig a meeting audió és videóadatának közvetítésére és fogadására szolgál.
A Discord egy szabadalmaztatott, ingyenes VoIP alkalmazás és digitális terjesztési platform - amelyet eredetileg a videójáték-közösség számára fejlesztettek ki -, és amely a felhasználók szöveges- képi- videó- és hang kommunikációjára specializálódott a csevegőcsatornában. A Discord a Windows, a macOS, az Android, az iOS, a Linux rendszereken használható (multiplatform) és webböngészőkben is elérhető. 2019. július 21-ig bezárólag, több mint 250 millió egyedi felhasználója van.
Ha a számítógépedre telepített Viber alkalmazás ablakának tartalma az alkalmazás első indításakor vagy egy rendszer frissítés után teljesen fehér, az meglehetősen fura és ritka esemény, de azért olykor előfordulhat. Mindez így néz ki: