A jelenlegi egyedüli kiadásként támogatott LMDE 3-at használva, felmerülhet benned a kérdés, miért a Firefox ESR böngésző van telepítve. Ha észreveszed ... . A Firefox ESR verziószámban kissé lemarad az ismerős Firefox verzió mögött, de ugyanolyan friss és naprakész. Igaz, tudása, teljesítménye kicsit néhol szűkebb, mert vállalati felhasználásra szánták. A Debian stabil kiadásokban alapértelmezetten csak a Firefox ESR böngésző érhető el. A Debian Sid (Unstable) terjesztés tartalmazza azt a böngészőt, amit a felhasználók a Firefox néven ismernek.
A Chrome böngésző memória és processzor használatának csökkentésének legjobb módja, ha csak kevés weboldalt nyitsz meg és tartasz megnyitva. Nyilván ez nem mindig megoldható, így a memória egyre csak fogy és a processzor terhelése növekszik. Szerencsére van erre egy nagyon jó, ingyenes bővítmény, a The Great Suspender.
Amikor a Firefox új verziója megjelenik, néha egy, néha azonban pár nap, mire bekerül a tárolókba, azaz a tükrökről (hivatalos frissítési forrás) telepítheted. Optimalizálni kell a rendszerhez, továbbá az asztali környezetekhez a böngészőt, no meg a nemrég megjelent Linux Mint 19 Tara (és az Ubuntu 18 Bionic Beaver) kiadásoknál is sok munka van a lehetséges hibák felkutatásával, javításával. A Firefox nagyot lépett a Quantum kiadással, talán nehezebb lehet a rendszerhez passzítás.
Egyszer volt, hol nem volt a QupZilla, Qt fejlesztői készlettel készített böngésző, használható volt, szép is volt, jó is volt, aztán a fejlesztése megszakadt (egy-két éve talán). Most a nyomdokaiban lépked a Falkon, az alapvetően KDE asztali környezet alá készített böngésző. Ha érdekel, kipróbálhatod.
Az IceCat a Firefox GNU által módosított verziója. Jelen pillanatban az IceCat forrásból is telepíthető, de egy frissítési forrás felvételével is, ezt mutatom be most. Mindazonáltal ez a forrás a meglehetősen gyenge SHA1 titkosítási algoritmust használja, mint azt a
Firefox Send – A Mozilla bemutatta a legjobb találmányát
Az újdonság az egyelőre kísérleti állapotban lévő Firefox Send szolgáltatás, amivel végre megoldották az internetezők egyik megoldatlan, vagy legalábbis csak körülményesen megoldott problémáját: A nagy fájlok küldését. Ez ugyanis manapság egyáltalán nem könnyű. Képzeljük csak el, hogy egy születésnapi videót szeretnénk elküldeni egy ismerősünknek. A fájl körülbelül 500 megabájtos, szóval az e-mail a szolgáltatók korlátozásai miatt kapásból kiesik, a Facebook Messenger sem jöhet szóba a 25 megabájtos korlátozás miatt.
Két felülettel használható -- Firefox Australis -- klasszikus kinézet
Optimalizált processzor szinten: az Intel és az AMD processzorokra. Állítólag ez az erőssége, gyorsabb lesz ettől. Tulajdonképpen nincs két csomag változata, hanem a telepítéskor ez beáll a processzor tipusához. ... hm, bár ahogy nézem, inkább az van, hogy a Windows rendszer alá van két változat, és a Linux rendszer alá egyféle.
Alig egy napja publikálták, hogy az Opera egy újfajta böngészőt készül elérhetővé tenni a felhasználói számára, ami gyökeresen megváltoztatja a böngészési élményt, ám a Neon névre keresztelt megoldást nem szeretnék megjelentetni Linux platformra.
Mindenek előtt ejtsünk pár szót a böngészőről. A Neon, az most futó Opera-hoz hasonlóan Chromium alapú megoldás, de funkcionálisan és felhasználói felületben egyaránt, drasztikusan más alapokra helyezi az interneten való szörfölést illetve munkát.