Több mint másfél évvel a 2.0-s verzió megjelenése után végre elérkezett a Geany 2.1. A kis erőforrásigényű, gyors és egyszerűen használható integrált fejlesztőkörnyezet (IDE) új kiadása számos várt fejlesztést tartalmaz: új szintaxisok, modern felhasználói felület és beépített témák – mindez változatlanul minimális függőségekkel. A Geany 2.1 mostantól alapértelmezetten tartalmazza a teljes „geany-themes” gyűjteményt, így már nem kell külön letölteni a színesebb szerkesztői élményhez szükséges témákat. Az egyik legtöbbször kért funkció is bekerült: platformnatív fájlválasztó párbeszédablakok kerültek be, amelyek révén az operációs rendszerrel való integráció zökkenőmentesebbé vált, és a fájlok drag-and-drop módszerrel történő áthúzása is működik a Geany és az asztali környezet között.
A vakok- és a gyengénlátók a terminálban néha elakadnak, azaz, a jelenlegi akadálymentesítési megoldások nem oldják meg például a kézikönyvek (manpages) olvasását. Felmerül igényként az egyik kiváló, grafikus szövegszerkesztő, a Geany használata. Azonban, a Geany nem támogatja a terminál kimenetet (stdout).
Sokszor van szükségem arra, hogy egy valahogyan -de a számomra nyilván nem megfelelően- megformázott szövegben a behúzást megszüntessem, vagy felsorolás karakterrel (-- ; ** ; ###) lássam el a megfelelő helyen, sorokban a dokumentumot, majd a végeredményt illesztem be egy weboldalra. Erre a feladatra, egyik kedvenc szövegszerkesztőmet, a Geany-t használom.
Nem rendelkezem szupererővel, de talán ezt a megoldást nem ismered...
Rám leginkább jellemző a „-- ” sor kezdés használata a lista jellegű elemeknél.
Ebben a cikkben megismerjük, hogyan lehet magyar helyesírás-ellenőrző programot telepíteni a geany grafikus szövegszerkesztőhöz. Általában a szövegek szerkesztésére a LibreOffice-t használjuk, de sok esetben ez vagy túl nagy, vagy a célnak nem felel meg. Ha csak egyszerű szöveget szeretnénk szerkeszteni, illetve scripteket írni, akkor biztosan nem a legjobb megoldás az ilyen nagy program használta.