Letölthető, többek között magyar nyelven is, a Mozilla Firefox 108-as verziója a nyílt forráskódú, a személyes szférát leginkább védő, a főbb platformokon elérhető webböngészőnek. Ebben a verzióban újdonság, hogy MIDI kompatibilis billentyűzetet (zongora, MIDI vezérlő) használhatunk a böngészőben a WebMIDI támagatás révén. A Firefox mostantól támogatja az ICCv4 profilokkal jelölt képek megfelelő színkorrekcióját is, illetve Windows estében bekapcsolható a hatékony üzemmód, amely a Firefox a számítógép akkumulátora és processzora számára kíméletes futtatását tesz lehetővé. A Firefox által futtatott folyamatokat meg lehet tekinteni az about:processes oldalon, amely mostantól a Shift + Esc billentyűkombinációval is elérhető.
Az asztali Firefox böngésző újdonságai
A Firefox mostantól támogatja az ICCv4 profilokkal jelölt képek megfelelő színkorrekcióját.
A háttérben futó lapokhoz használt folyamatok mostantól a Windows 11 rendszeren hatékonysági üzemmódot használnak az erőforrás-felhasználás korlátozása érdekében.
A Shift+Esc billentyűkombinációval mostantól megnyílik a Folyamatkezelő, amely lehetőséget nyújt a túl sok erőforrást használó folyamatok gyors azonosítására.
A nem angol karakterek támogatása PDF űrlapok mentésekor és nyomtatásakor.
A könyvjelzők eszköztár alapértelmezett „Csak új lapon jelenik meg” állapota helyesen működik üres új lapok esetén. A könyvjelző eszköztár viselkedését a korábbiakhoz hasonlóan az eszköztár helyimenüjével módosíthatja.
A Firefox mostantól támogatja a WebMIDI API-t. Ez nem a CANYON.MID fájl lejátszására szolgál. Ezzel szemben a Web MIDI (Musical Instrument Digital Interface) API egy igazán izgalmas kiegészítője a webes platformnak, amely lehetővé teszi, hogy a weboldalak interakcióba lépjenek a MIDI hangszerekkel. Azonban, bár nagyszerű, a legtöbb fejlesztő túl alacsony szintűnek fogja találni az API-t az igényeihez. A WEBMIDI.js célja, hogy a lehető leghatékonyabban kezdhesse el a webalapú MIDI-projektjét.
Hozzáadásra került egy új kísérleti mechanizmus az API-k veszélyes képességekhez való hozzáférés ellenőrzésére szolgál.
Javították a Firefox fejlesztői a terhelés alatti képkocka ütemezést - ez jelentősen javítva a Firefox böngészőnek a MotionMark tesztprogramban elért pontszámát.
Letölthető a Mozilla Firefox következő béta verziója. Ez lesz a nyílt forráskódú és keresztplatformos webböngésző 108-as verziója. A Firefox mostantól támogatja az ICCv4 profilokkal jelölt képek megfelelő színkorrekcióját.
Miután a Firefox 107-es verziója már elérhető, a Mozilla mérnökei most a következő nagy Firefox kiadásra, a Firefox 108-ra koncentrálnak, amelyet néhány nappal ezelőtt a béta-csatornába terjesztettek.