1999. január 19-én a Research In Motion (RIM) bemutatta az első BlackBerry eszközt, amely forradalmasította az üzleti kommunikációt azzal, hogy valós idejű e-mail szolgáltatást kínált. Bár ezek a korai BlackBerry készülékek nem rendelkeztek telefonfunkcióval, hatásuk alapvetően átalakította a mobil eszközök piacát és az üzleti világ munkafolyamatait.
Az első BlackBerry készülékek inkább nagyobb méretű pager-ekre hasonlítottak, és kizárólag e-mailek fogadására és küldésére tervezték őket.
1983. január 19-én az Apple bemutatta a Lisa nevű személyi számítógépet, amely forradalmasította az informatika világát azzal, hogy elsőként kínált grafikus felhasználói felületet (Graphical User Interface, GUI) és számítógépes egeret a kereskedelmi piacon. Bár a Lisa végül nem vált üzleti sikerré, technológiai újításai meghatározó szerepet játszottak a számítógépek fejlődésében. Az Apple Lisa fejlesztése 1978-ban kezdődött, és a gép nevét Steve Jobs állítólag lányáról, Lisa Brennan-Jobsról kapta.
Francia feltaláló, Georges Claude szabadalmaztatta a neonvilágítást 1915. január 19-én. Claude és francia cége, a Claude Neon, 1923-ban vezette be a neonreklámokat az Egyesült Államokban, amikor két neoncsövet adott el egy Packard autókereskedésnek Los Angelesben, darabonként 1 250 dollárért. A neonvilágítás hamar népszerűvé vált a kültéri reklámozásban, és azóta is a városok jellegzetes éjszakai szimbóluma lehet.