A leírás, némi átalakítással más asztali környezetekhez is használható, nemcsak a Cinnamonhoz.
A Nemo fájlkezelő scriptes szolgáltatása más Linux terjesztések alatt is működik.
Mindezt azért mutatom meg, mert ugyan nem biztos, hogy a frissítést ilyen módon, menüből szeretnéd végrehajtani, de az ismertetett megoldás más dolgokra kiválóan használható, azaz bármely scriptet menü elemként használhatsz, állíthatsz be.
Gondolom, számodra is egyértelmű, hogy a levelezőkiszolgáló alkalmazások segítségével olvasott levelek tartalmában látható hivatkozásokat, weboldal címeket (URL) meg tudod nyitni az alapértelmezett böngésződ segítségével, mindössze a levélben található URL-re kattintva.
Kérdések, bizonytalanságok, kételyek és a tények:
Mi a helyzet azzal, ha kevésbé biztonságos a cím? Egyáltalán, létezik biztonságos cím vagy weboldal, ami minden tekintetben biztonságos? Röviden: nem. Viszont meg kell tenned mindent a saját és mások rendszerének és adatainak védelmében.
A Neofetch alkalmazás egy keresztplatformos, könnyedén használható, általános rendszer információkat megmutató parancssoros script, amely összegyűjti a telepített Linux rendszered adatait, és megjeleníti a terminálban egy kép mellett. A kép alapértelmezetten a telepített terjesztés logója lesz, de helyette választható másik, szintén ASCII kép.
Beállítások
A részletekért lapozgasd az alkalmazás kézikönyvét:
man neofetch
A kézikönyvet alkalmazás telepítése után tudod használni.
Igény mutatkozott a friss hozzászólásokat jelző alkalmazásra, így megpróbáltam ezt a témát körbejárni, a „problémára” megoldást találni. A jelenlegi megoldás kicsit gyerekcipőben jár, azaz „mindössze” egy script-ről van szó, amely elvégzi a feladatot. Mindazonáltal értem, van és volt értelme a megoldás keresni, hiszen a Linux Mint Magyar Közösség weboldalra, a belépés nélkül nem mindig látszanak azonnal a legfrissebb hozzászólások.
Manapság, amikor egyes weboldalak különböző script-tekkel a processzorod teljesítményét bányásznák, hasznos lehet (például az uBlock Origin kiegészítő mellé) egy ezt megelőző kiegészítő, az uMatrix. Beállítása, használata kicsit időigényes -a biztonságos böngészés elérése nem mindig könnyű- azaz valamennyi türelem kell a hozzászokáshoz, de a kezdeti lépésekben próbálok segíteni a kiegészítő rövid bemutatásával.
Nézzük mindjárt az angol nyelvű leírást ...
Általában
uMatrix: A point-and-click matrix-based firewall, with many privacy-enhancing tools.
Bizonyára szívesen kipróbálnád a lehető legújabb Avidemux videó szerkesztő alkalmazást. Ha a csomag forgatását választod, úgy a tárolókból elérhető régebbi -bár nem feltétlen 'rosszabb'- és telepített Avidemux mellé telepítheted az újabbat, ezáltal mindkettőt használhatod. Felhívom a figyelmed arra, hogy az alkalmazást így telepítve, az nem fog frissülni, azaz egyáltalán nem kap frissítéseket.
Keresés az oldalon
Bejelentkezés
Szavazás
Milyen rendszerről váltottál Linux Mintre? (2021)
Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10
78%
Linux (Debian, Ubuntu, Fedora, Opensuse, Mandriva, Gentoo, Arch, Slackware, egyéb)