Egy kínai kutatócsoport kvantum alapú számítógépekkel képes volt feltörni az RSA titkosítást, ami aggodalomra ad okot a globális kiberbiztonság jövőjét illetően. A tanulmány arra figyelmeztet, hogy a kvantumtechnológia előrehaladása felgyorsíthatja a klasszikus titkosítási módszerek elleni támadások lehetőségét. A kvantumtechnológia fejlődése új kihívások elé állítja a kiberbiztonsági közösséget. Ahogy a kvantumszámítógépek egyre erősebbé válnak, úgy kell a szervezeteknek is felkészülniük arra, hogy a klasszikus titkosítási módszerek helyett kvantumbiztos megoldásokra támaszkodjanak.
1983. szeptember 20-án elnyerte az RSA algoritmus a szabadalmi oltalmat. Az RSA algoritmus, amely a világ egyik legszélesebb körben használt titkosítási módszere, 1977-ben került kifejlesztésre. Martin Gardner, a Scientific American rovatvezetője, a "Mathematical Games" című rovatában leírta az algoritmust, megemlítve, hogy az olvasók küldhetnek egy válaszborítékot, hogy megkapják az MIT technikai memorandumát, amely részletezi a tercnológiát.
Ha Linux alatt szükség van Windows alkalmazok futtatására, akkor a Wine vagy a belőle készült termékekkel teheti meg azt a felhasználó, x86 utasításkészlettel rendelkező számítógépeken. A Wine új kiadása, egy évnyi fejlesztési fázis után került immáron végleges verzióban a publikum elé. A köztes réteg, azaz wrapper, nem egy emulátor (erre utal a neve is: WINE – Wine Is Not Emulator), így nem teljes gépet emulál a gépben futó alkalmazásnak, mint mondjuk virtualizáció esetén, hanem az alkalmazott rendszerhívásokat fordítja le a megfelelő linux-os, mac-es hívásokra.